Kai kurie Apple darbuotojai net nenutuokia prie kokio produkto jie dirba

Apple tokia paslaptinga kompanija, kad kai kurie jos darbuotojai net nežino kokį produktą jie kuria.

Steve Jobs pristato pirmąjį iPad

Vargu ar ką nustebinsiu pasakydamas, kad slaptumas yra didelė ir svarbi vidinės Apple kultūros dalis. Tačiau tai, kad net kai kurie Apple darbuotojai nežino prie kokio Apple įrenginio kūrimo jie triūsia ne vienerius metus išties stebina.

Buvęs Apple internas, kuris kalbėdamasis su Business Insider prašė jį įvardinti tiktais kaip Brad, pasakojo, kad dirbdamas Apple jis kalbėjo su pilnu etatu dirbančiu Apple darbuotoju dirbusiu prie pirmojo iPad iki Apple viešai anonsavo šį naują produktą 2010 metais. Tas darbuotojas Brad’ui pasakojo, kad jis ar ji dirbo prie 9,7 colių ekrano apie porą metų, tačiau neturėjo jokio supratimo koks tai bus produktas.

„Jie nežinojo ar tai bus didelis telefonas ar mažas laptopas“, - sakė Brad’as. „Jie neturėjo jokio supratimo iki Steve Jobs nepasirodė scenoje ir visam pasauliui nepristatė iPad. Tik tada jie suprato, kad būtent šį produktą, pastaruosius porą metų, jie ir kūrė“.

„Tai neįtikėtina, kad Apple sugeba išlaikyti tokį slaptumą kompanijos viduje“. Tai padaryti Apple pasiseka, nes ji prie produkto dirbančias grupes yra išdėstę atskirai, o informacija apie produktą jiems suteikiama tik ta kuri Apple nuomone yra reikalinga, kas neretai produkto kūrimą padaro nepaprastai sudėtingu, nes iškilus klausimams ar problemoms, pavyzdžiui su kodu - negali tiesiog nueiti pas kolegą ir pasiklausti - tai yra draudžiama.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Cia bandoma ir pirkejus tokius durniukus gal padaryt. Kol neatsidarys dezutes, nesupras ka nusipirko :D

  Visi sie pasakojimai manau tik grazus mitas. Vieno zmogo pasakojimas nera faktas.

  • Apie Apple slaptumą yra pakankamai parašyta ir tai nėra vieno žmogaus nuomonė. Apple yra viena tų kompanijų iš kurios naujų produktų laboratorijų ateinančias naujienas gaudo daug kas, tame tarpe ir tie, kas sugeba tik kopijuoti. Naujo produkto kūrimui ir tobulinimui Apple skiria ne vienerius metus intensyvaus ir brangiai kainuojančio darbo, todėl nieko keisto, kad ji nenori jog rinką užtvindytų idėjų ar produktų klonai iki ji pati išleis savo kūrinį.

   Aišku nesmagu jei jauti, kad pirkdamas Apple produktą nežinai ką perki ar pastebi tendenciją, kad tau apsilankius vienokiame ar kitokiame Apple Store į tave žiūri kaip į durniuką. Aš bent jau, prieš įsigydamas Apple produktą, apie jį žinau pakankamai ir nejaučiu, kad Apple nuo manęs ką nors slėptų.

 2. Gal slept tai ne, bet pateikia viska tikrai graziau nei yra realybeje.

 3. Radioaktyvus

  Aš galvoju, kad čia tik pusė tiesos.
  Slaptumas ten tikrai labai rimtai saugomas, bet tikrai nemanau, kad ten dirba žmonės ir net nežino prie ko :D
  Manau, kad čia viskas priklauso nuo to, KĄ darai. Jeigu dirbi prie iPad UI/UX, tai kaip tu gali nežinoti prie ko dirbi? Žinoti būtina.

 4. Tai Ramunai, taves niekas cia nekaltina del sitos informacijos. Tu cia mums pateiki daug idomios ir t.t. informacijos. O mes ja komentuojame apskritai, be akmenu i tavo darza :)

  O siaip poziuris kurk kai ka ir nezinok kam tai bus pritaikyta, manau nepaskatina kurejo kurti kazkam konkreciam, bei ideti visa save.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų