Apple nori „nužudyti“ nemokamą Spotify muzikos tiekimą

Temos: Apple, Muzika

JAV Teisingumo departamentas tiria ar Apple nepažeidžia jokių sąžiningos verslo praktikos principų ruošdamasi paskelbti savo naują srautinės (streaming) muzikos paslaugą.

Remdamasi įvairiais šaltiniais The Verge rašo, kad Apple naudodamasi savo didele įtaka muzikos pasaulyje stengiasi įkalbėti muzikos leidybines kompanijas neatnaujinti savo kontraktų su srautinės muzikos paslaugą tiekiančia Spotify nemokamam muzikos tiekimui.

Jei Apple pavyks įkalbėti muzikos leidybines kompanijas atsisakyti savo nemokamos muzikos tiekimo paslaugų Spotify ir kitoms kompanijoms, kai Kupertino technologijų gigantė pradės tiekti srautinės muzikos paslaugą - jai gali atitekti didelis šios industrijos verslo dalies pyrago gabalas. Švedų Spotify turinti 60 milijonų vartotojų iš kurių tik apie 15 milijonų pasirinkę mokamą paslaugą, Apple pradėjus tiekti srautinę muziką, būtų viena didžiausiu Apple konkurenčių šioje sferoje. Sakoma, kad Apple taip pat siūlė mokėti licencijos kainas YouTube ir Universal Music Group jei šios nustos muziką tiekti nemokamai savo srautinių paslaugų svetainėse.

Tikimasi, kad Apple savo naują srautinės muzikos paslaugą paskelbs ateinančios WWDC 2015 konferencijos metu, prasidėsiančios birželio 8 dieną. Ši Apple paslauga nesiūlys nemokamos muzikos. Kalbama, kad Apple, savo naujai paslaugai gali naudoti dvi kainodaros schemas: apie 9,99 €/mėn. vienam žmogui arba 14,99 €/mėn. šeimai.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na va prasideda, kuo turtingesne kompanija tuo dugiu nori zaliu. Tikiuosiu, kad taip neatsitiks

  • Gal tai leistų tiek atlikėjams, tiek muzikos streminimo paslaugas tiekiančioms kompanijoms (ne tik Apple) uždirbti daugiau pinigų.

   • O tai ka dabar nori pasakyti kad neuzdirba :) Spotify atlikejams moka is prenumeratoriu ir reklamos uzdarbio, taip kad atlikejai gauna savo uzdarbi, na zinoma liuto dali pasiima muzikos kompanijos.
    Cia apple nori uzsidirbti, o ne atlikejams uzdarbi padaryti

    • O kaip tu manai iš kur Tidal servisas atsirado? Spotify moka centus, todėl įkūrė savo streaming servisą. Taigi galima teigti, kad ne - neuždirba.

     • O tai nori pasakyti kad apple labdara padarys visa ka uzdirbs atiduod muzikos atlikejams. Manau lygiai ta pati gaus kas ir su spotify, na gal pirmus metus mokes daugiau vien tam kad is rinkos ismesti spotify, o paskiau grasius mokes.
      O kas tas Tidal, cia naujas spotify konkurentas´?

      • Noriu pasakyti, kad Spotify iš tikrųjų atlikėjams moka labai mažus pinigus.
       Pasižiūrėk čia:
       time.com/3590670/spotify-calculator/

       Net populiariausi popsuchos atlikėjai uždirba palyginus mažai. O ką daryti tikriems muzikantams, kurie niekada nekūrė ir nekurs masėms, todėl neturės 200 milijonų perklausų?

       Kodėl taip yra? Absoliuti didžioji dalis Spotify vartotojų sėdi ant free account'ų ir nesiruošia niekada nieko mokėti. Todėl Spotify pajamos nėra labai didelės palyginus su jų auditorija. Nedidelės pajamos - nedidelės išmokos.

       O dabar palyginkim Spotify su Netflix arba HBO. Taip, žinau, tai ne muzikos servisai, bet pagrindinis skirtumas tas, kad ten nėra free account'ų. Kiekvienas vartotojas yra mokantis pinigus. Todėl ir pajamos didesnės. Ant tiek didesnės, kad gali sau leisti statyti multimilijoninių biudžetų serialus.

       Atsakant į tavo pirmą klausimą - ne, Apple labdaros nedarys, bet padarę vien tik mokamą servisą, galės daugiau atlikėjams išmokėti.

       Tidal yra Spotify konkurentas, atsiradęs su motyvacija "Spotify nieko mums nemoka"

       • O kas cia blogo jei mokama tam muzikantui daugiau ka zmones klausosi. O free account’as yra su reklamomis, taip kad nieko nera veltui. Tai taip galima ir prie muzikiniu radio prisikabineti ten ir viska veltui klausaisi.

        Na tu ir palyginai serialu TV servisus su muzikos servisus, du skirtingus dalykus. Nebus spotify free visi toliau klausysis radio.

        • Blogai tai, kad net ir patys populiariausi atlikėjai, kurių dainos perklausomos po keliasdešimt ar kelis šimtus milijonų kartų, uždirba sąlyginai nedaug. O tai reiškia, kad mažiau žinomi kūrėjai išvis gauna centus. Aš suprantu, kad mainstream muzika visada bus populiaresnė ir uždirbs daugiau pinigų. Bet, kai žinai, kad daug vertingesnę muziką kuriantys gauna tik centrus, liūdna. Todėl idealiu atveju uždirbti turėtų visi. Vieni kiti daugiau, kiti - mažiau. Bet niekas neturėtų gauti centų. Ir manau, kad tai įmanoma tik tokiuose servisuose, kur kiekvienas vartotojas moka mokestį. Tą patį suprato ir Jay-Z su chebra - iš našarnykų radijo neuždirbsi. Todėl Tidal free account'ų nėra išvis.
         Sutinku, kad ne daug kas norėtų mokėti už Spotify/Tidal/Apple servisą. Ypač lietuviai. Bet prasigyvensime, užaugsime ir pradėsim mokėti.

         O mano palyginimas su TV čia labai į temą, nes tai yra pavyzdžiai, kad subscription modelis labai pasiteisino. Tiek pasiteisino, kad minėti HBO ir Netflix netgi pradėjo savo serialus/filmus kurti.

 2. Spotify man viena is geriausiu paslaugu kokiu teko matyti, muzikos radios is vis nesiklausau, ten viskas tas pats per ta pati ir dar kaip tu minejai visokie Byberiai ir t.t. tegroja.
  Spotify esu prisirinkes nemaza sarasiuka man patinkancios muzikytes. Kaip nekeista apple pramegojo sia paslauga, nors kazka bande.
  Na nesakyk reklama galingas ginklas, visi Byberiai butent reklamos deka prastumiami, pats ne karta susiduriau su savo klientais, kai padarau koki video slaida paskiau klausia kas cia dainuoja ir nori tos muzikytes.
  Na paziurek apple su U2 grupe stumde nemokamai ju nauja niekam tikusi albuma, o kazkada grojo nebloga muzikyte.

 3. Spotify, nors turi ir ne viską, bet yra tikrai šauni muzikos paslauga. Kainuoja nepilnus 7 EUR/mėn, ką sėkmingai ir moku.
  Tidal man asmeniškai ne konkurentas - 14 EUR/mėn yra daugoka :/ Apple planas irgi kvepia būti brangiu - greičiausia per brangiu, kad susidomėčiau.
  Be to, Spotify kone vienintelis iš išvardintų yra taip masiškai integruotas į įvairius buitinius muzikos atkūrimo prietaisus ar netgi į Hi-Fi aparatūrą (asmeninis įspūdis).
  Dar kaip konkurentas yra Deezer, kurį stumdo tele2...
  Aš ne prieš, kad būtų priverstinis visuotinis mokėjimas už paslaugą, tik ne toks didelis, kaip Tidal ar Apple.
  P.S. tiek Spotify, tiek Tidal yra švedų ;)

Parašykite komentarą

Į viršų