Kodėl hipsteriams patinka Mac'ai

Dėmesio! Čia bus daug techninių detalių, bet pabandysiu suprantamai privesti iki originalios minties.

Kažkada senovėje, vienoje laboratorijoje, mokslininkai sukūrė skystų kristalų (LCD) monitorius. Jie veikia šviesos poliarizavimo principu. Du paveiksliukai, manau, bus aiškesni nei keli sakiniai.

Poliarizuota šviesa
Poliarizuota šviesa
Ekrano struktūra
Ekrano struktūra

Atkreipkite dėmesį, jog iš ekrano sklindanti šviesa yra poliarizuota.

Kažkada dar seniau, kitoje laboratorijoje, mokslininkai sukūrė poliarizuotus akinius.

Šviesa turi tokią savybę, kad atsispindėjusi nuo paviršiaus ji poliarizuojasi ir tampa lygiagreti paviršiui, nuo kurio atsispindėjo.

Poliarizuotas atspindys
Poliarizuotas atspindys

Todėl paėmus poliarizacinę plėvelę, statmeną atsispindėjusiai šviesai, atspindžių šviesa yra užblokuojama. Manau, daug kas matė tokias akinių ar foto filtrų reklamas:

Užblokuoti lango atspindžiai.
Užblokuoti lango atspindžiai

Problema atsiranda, kai bandai su poliarizuotais akiniais dirbti prie monitoriaus, kurio poliarizacija yra horizontali. Vaizdas gaunasi maždaug toks:

Can't see shit captain.
Can't see shit captain.

Taigi, Dell monitoriaus gamintojai nepagalvojo, jog kažkoks hipsteris naudos jų monitorių užsidėjęs Armani akinius su Polaroido lęšiais. Čia tokie brangūs akiniai, kurių aš niekada savo noru nepirkčiau.
O visas „apie daug ką pagalvota“ grožis pasimato, kai su tais akiniais pasižiūri į šalia stovintį mac book’ą. Obuolių fabrike kažkas apie tai pagalvojo ir surado labai paprastą sprendimą šiai problemai. Poliarizacinę plėvelę dėti nei stačiai, nei horizontaliai, o įstrižai. Na nes tikrai mažai žmonių pakreipę galvą į kompiuterį žiūri.

Tai čia iš dalies tas dalykas, dėl kurio man patinka „makai“. Jie pagalvoja apie problemas, kurių tu net nežinai, kad galėtum turėti.

MacBook Air ir poliarizuoti stiklai (vertikaliai)
Nuotraukos: Vincentas Vienožinskis

Patikrinau savo mobiliuosius įrenginius, Nexus bei Sony telefonai yra poliarizuoti statmenai, tai yra paversti šonu, užtemsta, jei esi su akiniais. Smalsu, kaip su kitų gamintojų ekranais. Ar pagalvojo jie apie hipsterius su poliarizuotais akiniais?

Šaltinis: Vincnet'o blogas

Apie Vincentas Vienožinskis

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Turiu trečios kartos iPAD. Su poliarizuotų stiklų akiniais nepadirbsi – nieko nesimato.

  2. Ant iPhone dirbti iš bėdos galima, nors ir sunku - mirga visaip spalvos.
    O užtat ekranus (ar akinius) tokius daro ne tik Apple. Pvz Kodak stiklai ir Lenovo monitorius: http://s14.postimg.org/5meqva3pt/IMG_0828.jpg vaizdo nesimato tik pakreipus kampu.

  3. Turiu HP Chromebook 14 tai vaizdas užtemsta tik galvą pasukus 90 laipsnių...

Parašykite komentarą

Į viršų