Microsoft išleido Office for Mac 2016 viešą bandomąją versiją

Microsoft išleidusi iOS įrenginiams skirtą Office taikomųjų aplikacijų rinkinį nurimo ir galėjo skirti daugiau dėmesio naujos, Mac kompiuteriams skirtos Microsoft Office versijos kūrimui, kurios rezultatus dabar nemokamai gali išbandyti visi Mac kompiuterių su įdiegta Yosemite vartotojai.

2010 metais Microsoft išleidusi Microsoft Office for Mac 2011 versiją, Mac kompiuterių vartotojus paliko užmarštyje, primindama apie save tik retkarčiais išleidžiamais šio paketo aplikacijos skirtais atnaujinimais. Pradžioje atsiradusią piktdžiugą, kad Microsoft išleido naują Office Mac kompiuteriams, kurio nepamatė Windows vartotojai, po poros metų nuslopino sekančios versijos pasirodymas skirtas Windows vartotojams, kurio nepamatė Mac vartotojai. Tiesa, Mac vartotojai gali pereiti prie naujo, prenumeratos būdu platinamo Office 365, tačiau be to, kad jame aplikacijos nuomojamas nuo Mac skirto Office 2011 jis nesiskiria niekuo.

Microsoft Office for Mac 2016 bandomojoji versija - Word

Praėjus beveik 5 metams, nuo praeitos Office skirto Mac vartotojams atsiradimo, šio Microsoft biuro taikomųjų aplikacijų vartotojai sėdintys prie Mac pagaliau gali nudžiugti - Microsoft planuoja antroje šių metų pusėje išleisti naują Microsoft Office for Mac 2016 versiją, kurią jau dabar galima išbandyti nemokamai atsisiuntus iš Microsoft svetainės.

Office for Mac 2016 vartotojai pagaliau galės naudotis tokiomis pačiomis Office aplikacijų galimybėmis, kokiomis jau kuris laikas naudojasi Windows vartotojau:

 • Word ir Powerpoint vartotojai turės bendradarbiavimo realiame laike galimybę;
 • Excel vartotojams Microsoft šią aplikaciją papildė statistinėmis funkcijomis (daugiausiai reikalingomis tiems, kas Excel’į naudoja pagal paskirtį, o ne kaip skaičiuotuvą);
 • Office vartotojams dirbantiems su Windows ir Mac kompiuteriams skirtomis Office aplikacijomis dabar nereikės mokytis klavišų kombinacijų kiekvienai iš platformų, nes naujoje Mac skirtoje Office versijoje, klavišų kombinacijos atitiks esančias Windows skirtoje Office versijoje.
 • Powerpoint vartotojai turės tokį pačią galimybę naudoti „Presenter View“, kokią turi ir Windows Office paketo vartotojai.

Vartotojo sąsaja niekada nebuvo stiprioji Microsoft pusė. Tai matosi ir naujojoje Microsoft Office for Mac 2016 bandomojoje versijoje, tačiau reikalai jau geresni nei ankstesnėse Office versijose. Mano manymu Microsoft Office Mac kompiuteriuose naudoja tik labai specifinius poreikius turintys žmonės, nes yra Apple Pages, Keynote ir Numbers, kurios „sutvertos“ veikti Mac kompiuteriuose ir jų darbo logika bei vartotojo sąsaja yra artimesnė Mac kompiuterių vartotojams nei Microsoft Office „klonas“ pritaikytas darbui OS X.

Tačiau jei norite išbandyti naują Microsoft Office for Mac 2016 versiją tai dabar galite padaryti nemokamai.

Keli atsakymai į DUK

 • Bandomąjį Microsoft Office for Mac 2016 taikomųjų aplikacijų paketą įdiegti galima Mac kompiuteriuose su įdiegta OS X Yosemite 10.10 versija;
 • Šią naują Office versiją galima įdiegti šalia įdiegtų Office for Mac 2011 versijos aplikacijų ir jos dirbs atskirai;
 • Microsoft išleidus šios versijos atnaujinimą, įdiegtos aplikacijos bus atnaujintos per „Office for Mac Auto-Update“ įrankį; Neatnaujinus aplikacijų turimų versijų galiojimo laikas baigsis po 60 dienų nuo naudojimosi jiems pradžios.
 • Microsoft Office for Mac 2016 bandomosios versijos aplikacijomis galima naudotis nemokamai iki bus išleista galutinė versija, o tada bus reikalaujama arba Office 365 prenumerata arba nuolatinės licencijos kodas. Nenurodžius vieno iš šių paketo įsigijimo būdų, Office 2016 nustos veikti praėjus maždaug mėnesiui po galutinės Microsoft office for Mac 2016 versijos pasirodymo.
 • Microsoft Office for Mac 2016 bandomoji versija - Word. Jei planuojate naudoti šias aplikacijas - radę klaidų nepamirškite apie jas informuoti Microsoft, paspausdami ant viršutiniame dešiniame aplikacijos kampe esančios „šypsenėlės“ piktogramos ir brūkštelėdami kelis žodžius apie klaidą.
 • Microsoft įspėja, kad tai nėra galutinė paketo versija ir kai kurios funkcijos gali veikti neteisingai ar neveikti. Kompanija taip pat prašo pateikti informaciją apie aptiktas klaidas. Tai padaryti galite paspaudę ant besišypsančio „snukelio“ piktogramos esančios dešiniame, viršutiniame aplikacijos kampe.
 • Kaip įdiegti Microsoft Office for Mac 2016 bandomąją versiją?
 • Norėdami ištrinti aplikacijas, tai padaryti galite tradiciniu būdu - kiekvieną jų pertempdami iš /Applications aplanko į šiukšliadėžę.
 • Galutinės Microsoft Office for Mac 2016 versijos pasirodymas planuojamas antroje šių metų pusėje.

Jei nutarėte išbandyti šią Microsoft Office versiją - pasidalinkite savo įspūdžiais komentaruose.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. o jums siunčiasi normaliai ?

 2. abejoju ar gera vieta diskusijoms, bet ar yra kam pavykę susidraugauti su NUMBERS ?

 3. O ar 2016 word'as daro lietuviškas kabutes? Man - ne (kalbu apie patį wordą, be jokių papildomų įskiepių Mac'e).

  • Word ar kokia nors kitokia aplikacija niekaip nėra susijusi su lietuviškų kabučių rašymu ar nerašymu. Jei aplikacija palaiko UTF8 (o dabar sunku rasti aplikaciją, kuri UTF8 nepalaiko) ir naudojamas šriftas, kuris turi lietuviškų kabučių simbolius (norint rasti tokį, kuris neturi taip pat reikia gerokai paieškoti ir net tokį radus, daugumoje aplikacijų paimami kabučių simboliai iš tos pačios ar artimiausios šeimos šrifto) vadinasi ir „“ parašyti galima, tam beje nereikia jokių priedų (priedai gal tik padaro parašymą patogesniu).

  • ALT+SHIFT+W ir „Labas” ALT+SHIFT+KAIRYS LAUŽTINIS veikia visur. Kas dėl MS Office, gerokai gražesnis ir kol kas pasirodė patogesnis už 11, juos ištriniau, bet kaip ir ankščiau trūksta funkcijų kaip outlook'e signature'ui redagacijos ir pan. Matosi, kad krovimo lango dar neįdėjo, nors ir greitai paleidžia ofisą. Reziume 2016 geriau limpa tiek grafiškai tiek naudojimo atžvilgiu. :)

 4. Vienintelis dalykas, dėl kurio naudoju Word'ą - formulių rašymas, nes kol kas neradau patogesnio būdo tą daryti. Jeigu Apple Pages tą turėtų - būtų labai puiku.

 5. Naujas excelis pagaliau turi integruotą Analysis ToolPak!!!!

 6. Ar ši office for mac versija turi lietuviškus proofing tools?

Parašykite komentarą

Į viršų