Apple atnaujino Aperture ir iPhoto

Apple išleido jau pasmerktų myriop savo aplikacijų Aperture ir iPhoto atnaujinimus.

Jau kuris laikas yra žinoma, kad fotografų katalogavimui ir apdorojimui Mac komposteriuose skirtos iPhoto ir Aperture yra aplikacijos tos prie kurių gulto Apple jau stovi su pjautuvu rankoje. iPhoto aplikaciją Apple su laiku žada pakeisti Photos aplikacija, o Aperture vartotojams Apple nieko nutarė nebesiūlyti ir našlaičiai fotografai pradėjo dairytis kas kur… O gaila, nes aš dabar pratinuos prie dabar Adobe Lightroom ir kai atsidarau Aperture tai suspaudžia širdį, nes jis savo bibliotekoje turėdama nebeik 1TB daugiau nuotraukų atsidaro žaibiškai, tuo tarpu atidarius Lightroom tenka laukti kol ji išstenės kataloguose saugomų nuotraukų informaciją.

Kaip ten bebūtų, bet Apple suteikia šių aplikacijų vartotojams dar bent metus laiko išleisdama iPhoto ir Aperture suderinamumo su OS X Yosemite bei aplikacijų darbo stabilumą pagerinančius atnaujinimus (iPhoto vartotojams tikriausiai nereikės laukti metų ir Apple Photos aplikaciją pasiūlys greičiau).

Abiejų aplikacijų vartotojai atnaujinimus gali atsisiųsti Mac App Store aplikacijos pagalba aktyvavę Updates skirsnį.

Tai ko gero paskutiniai šių aplikacijų atnaujinimai.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ramunai turbut blogai importavai nuotraukas, kad letai atsidaro. Reikia importuoti 1:1 ir dar parametruose nurodyti kokio dydzio noresi (pasirinkti pagal savo ekrano dydi).

  Na as jau pries 3 metus supratau kad kazkas negerai su Aperture, nors ji jau tada pradejo moraliskai senti ir atsilikineti nuo konkurentu. Va jei aple butu nusipirke Capture One kompanija ir butu sujungia i savo Aperture, tai butu neriali bomba fotografijoje.

  Na tie kas dar nepradejo dirbti su LR, tai iskarto net patarciau eiti dirbti su Capture One, nes kai priprasit prie LR bus sunku adaptuotis prie C1 (Capture One). Si programa tikrai zveris, kai suzinai jos galimybes. As dar nelabai turiu laiko eksperementuoti su C1, bet ziema reikes rimtai isanalizuoti, net uzsisakiau kursus, jei kam idomu tikrai verta juos praeiti deje tik rusu kalboje rasite cia http://www.profileschool.ru/category/photography/course_capture_one_pro
  Kas liecia katalogavima tai ten super viskas padaryta, su nauja versija ten dar daugiau galimybiu pridejo. Galima net vienu metu keliems atsidaryti ta pacia biblioteka, tai pat per iPad ziureti nuotraukas, pasirinkti norimas nuotraukas ir isikelti i kita kompiuteri veliau vel perkelti atgal ir t.t.

  Cia video tik is senos C1 versijos youtube.com/watch?v=m7PhpV852Qg#t=2430
  Dar viena naujos C1 versijos galimybe yra tai kad gali importuoti Aperture biblioteka.
  C1 programuotojai pazadejo kas 3 men. isleidinedi rimtus updeitus, ne siaip klaidu pataisymus.

  Na dirbant su LR taip pat reikalingi kursai kurie palengvintu suprasti jos galimybes ir visas pasleptas gudrybes tokias kaip gradientas, camera calibration ir t.t.
  Cia video kuri verta permersti aki rusu kalba :(
  youtube.com/watch?v=ELINUTnVVc4#t=1779

  Na o kurie nori viska suzinoti amlab.me/understanding-lightroom#lessons

 2. O ką naudoti tarkim vietoje iPhoto? Ar tiesiog laukti Apple Photo ir kol kas naudoti iPhoto? Naudoju šią programą tiesiog nuotraukų peržiūrai.

 3. Pasirode nebloga apzvalga rusu kalboje, apie naujas Capture One 8 galimybes
  https://www.youtube.com/watch?v=_dfXKBIcy-E

Parašykite komentarą

Į viršų