Adaptxt Keyboard - Lietuvių kalbą palaikanti nemokama klaviatūra iOS 8

Viena didesnių iOS 8 naujovių yra Apple mobilių įrenginių vartotojams naudoti kitų programuotojų sukurtas klaviatūras, kurios dažnai geba tai, ko nemoka standartinė Apple klaviatūra.

 Adaptxt Keyboard: iOS 8 klaviatūros aplikacija palaikanti lietuvių kalbą, tame tarpe ir žodžių rekomendavimą

Dauguma iki šiol pasirodžiusių iOS 8 įrenginiams sukurtų klaviatūrų nelabai draugauja su Lietuvių kalba, nepriklausomai mokamos jos ar ne, tačiau Adaptxt siūlo iOS 8 klaviatūrą palaikančią apie 100 kalbų bei įvairių simbolių rinkinių, kelioms pagrindinėms (anglų, ispanų, prancūzų, vokiečių ir panašiai) kalboms turi specialius žodynus: verslo, finansų, beisbolo, krepšinio, gynybos, medicinos…, „swipe“ (rašymo braukiant pirštu nuo raidės prie raidės ir nepakeliant piršto nuo ekrano) ir teksto nuspėjimo/rekomendavimo funkcijas tame tarpe ir lietuvių kalbai.

Kaip ir kitos ne Apple sukurtos klaviatūros ji įkeliama per aplikaciją, kurioje yra specialūs nustatymai. Jei norite išbandyti šią nemokamą iOS 8 klaviatūrą palaikančią lietuvių kalbą:

 • atsisiųskite ją iš App Store: 0,00€ ir įdiekite savo įrenginyje.
 • atidarykite aplikaciją ir pasirinkite „Languages and Dictionaries“ skirsnį, paspauskite ant More > Languages ir iš sąrašo pasirinkite Lietuvių ir palaukite kol bus atsiųsti lietuvių kalbos palaikymui reikalingi duomenys.
 • grįžkite į pagrindinį aplikacijos meniu du kartus paspausdami ant  Back mygtuko ekrano viršutiniame kairiame kampe ir peržiūrėkite kitus aplikacijos nustatymus.
 • norint įgalinti Adaptxt iOS 8 įrenginyje:
  • atidarykite iOS 8 Settings aplikaciją ir joje pasirinkite General > Keyboard > Keyboards >Add New Keyboard ir iš „Third party keyboards“ skirsnio pasirinkite Adaptxt
  • jei norite, kad Adaptxt jums rekomenduotų žodžius ir mokytųsi iš jūsų rašybos: paspauskite ant Adaptxt esančios klaviatūrų sąraše ir įjunkite Allow Full Access 
 • atlikę šiuos veiksmus, kai naudosite aplikaciją, kuri aktyvuoja klaviatūrą paspauskite ant gaubliuko piktogramos esančios kairiau tarpo klavišo ir palaikykite ją nuspaudę. Pasirodžius klaviatūrų/kalbų parinkčių meniu jame pasirinkite Adaptxt.
 • pagal nutylėjimą bus aktyvuota anglų kalba. Norėdami pakeisti „Adaptxt“ klaviatūros kalbą - perbraukite pirštu į šoną per tarpo klavišą.
 • paspaudę ir palaikę nuspaudę ant kairėje klaviatūros esančios 123a piktogramos galėsite papildomai valdyti tam tikras „Adaptxt“ klaviatūros funkcijas: automatinį žodžių taisymą, žodžių nuspėjimą ir rašymą nepakeliant piršto nuo ekrano.

Lietuviškas klaidas klaviatūroje galite rašyti taip pat kaip ir standartinėje Apple klaviatūroje - paspaudę ir palaikę nuspaudę ant atitinkančios lietuvių kalbos raidės be diakritinio ženklo. „Adaptxt“ parinktyse taip pat galite nurodyti kokį klaviatūros tipą norite naudoti rinkdamiesi iš QWERTY, QWERTZ, AZERTY, nurodyti slinkimo veiksmų trumpinius, pasirinkti šviesą ar tamsią temą ir t.t.

Iš trūkumų aš aptikau tik tai, kad „Adaptxt“ nepalaiko iOS sukurtų trumpinių.

Slaptažodžių, kreditinių kortelių numerių ir kitos panašios informacijos įvedimui, įjungusiems žodžių rekomendavimo funkciją, aš vis tik patarčiau naudoti standartinę Apple klaviatūrą.

Gero naudojimo ir pasidalinkite įspūdžiais.

Tikiuosi „ją mokysite“ rašyti lietuviškai (ne šveplai) :)

Nuoroda nemokamos „Adaptxt Keyboard“ aplikacijos atsisiuntimui.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 17 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pastebėjau jokia ne Apple kurta klaviatura neturi palaikymo tu "shortcut'u", nes ir kitose man neveikdavo mano trumpiniai.

 2. Sita sakyciau kolkas labiausiai patikusi is visu.

 3. Atrodo veikia neblogai. Tik is karto pasikeiciau is juodos i pilka spalva :)

  • Man, kai kalbama apie lietuviškus rašmenis dažnai kyla klausimas: kodėl žmonės nusivylė tuo, kad daugelis iOS 8 klaviatūrų nepalaiko lietuvių kalbos, jei jie net ir turėdami Apple lietuvių kalbą palaikančią klaviatūrą rašo šveplai ir dažnas ne tai, kad rašo naudodamas anglišką, ne - įsijungia lietuvišką ir rašo šveplai.

 4. Aš kai minimalistinių pažiūrų, tai stengiuosi naudot, kuo mažiau nereikalingų 3rd aplikacijų ir panašiai. Kolkas tenkinuosi Apple klaviatūra, įsijungiau lietuvių kalbos automatinį taisymą ir bandau ją išmokyti. Su iOS 7 kažkaip prasčiau veikė, tai nenaudojau, su iOS8 kaip ir geriau, tai žiūrėsiu kaip čia ji "mokosi". Gal ateityje jau veiks ir lietuvių kalbos spėjimas Apple klaviatūroje.
  Pritariu Ramūnui, visi skundžiasi, kad nėra lietuvių kalbos, bet jei ir yra ar atsiranda galimybė rašyti lietuviškai, vistiek rašo šveplai :D

 5. Ši klaviatūra man nelabai patiko, nes reik išmokti per naują kur spausti, kad dėti kalblelį, ar žvaigždutę ir pan, joje kas patiko, tai lietuviškų žodžių pataisymas, jei tai įdėtų į originalią Apple klaviatūrą, tai būtų idealu :)

  • Na taip, ji nėra ideali. Man Apple standartinė rašyti patogesnė. Adaptxt nuspaudus ir palaikius nuspaudus raidę ne visada atsiranda lietuviško varianto parinktis. Taip pat paspaudus kablelį reikia vėl klaviatūrą perjunginėti į raides, bet Adaptxt bandymas neblogas bent jau mėgstantiems naudotis teksto rekomendacijomis...
   Asmeniškai aš pastebėjau, kad man greičiau pačiam parašyti, nei rinkti žodžius iš rekomenduojamų, bet čia gal įpratimo reikalas.

 6. 10 balų! Ačiū už nuorodą :)

 7. Atsirado go keyboard iPhone su lietuvių kalbos nuspėjamu. Super klaviatūra.

 8. Man asmeniskai vienas minusas, yra tas, kad paspaudus "Allow Full Access" mes leidziame, aplikacijai kaupti visa informacija, tai nera tik zodziai ar dar kazkas, taciau ir visa informacija kuria mes rasome. to asmeniskai nelabai noriu. aisku, suprantu, kad tobulejimui reikia, bet rasydami, mes juk naudojame asmenine informacija, kodai prisijungimai ir t.t :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų