iOS 7.1.2 ir OS X 10.9.4 kalendoriuose atsirado svetimų šalių šventės

Apple išleidus iOS ir OS X atnaujinimus, kai kurie šių sistemų vartotojai pastebėjo, kad jų kalendoriuose atsirado svetimų šalių švenčių kalendoriai.

Prieš savaitę, išleisdama iOS 7.1.2 ir OS X 10.9.4 atnaujinimus Apple užglaistė eilę saugumo spragų, tačiau ištaisydama senas klaidas, Apple įvėlė naujų. Kai kurie iOS 7.1.2 ir OS X 10.9.4 vartotojai pastebėjo, kad jų kalendoriuose, kaip prenumeruoti, atsirado Meksikos, Honkongo ar kitų valstybių „valstybinių švenčių“ kalendoriai.

Atrodytų kaip ir nedidelis nepatogumas, tačiau atsisakyti šių kalendorių prenumeratos iOS įrenginiuose galimybės nėra. Pradžioje maniau, kad tai klaida susijusi su Apple daromais atnaujinimais ir pakeitimais iCloud serveriuose, bet prisijungęs prie savo iCloud paskyros tų kalendorių ten neradau.

Mano iOS 7.1.2 įrenginiuose atsirado Honkongo, OS X įrenginiuose Meksikos kalendoriai. Šeimos narių iOS ir OS X kalendoriuose: Meksikos, Kanados ir Honkongo.

OS X 10.9.4 vartotojai mistiškai atsiradusius kalendorius gali ištrinti pažymėję tą kalendorių ir paspaudę dešinį pelės klavišą bei iš pasirodžiusio meniu pasirinkę „Delete“.
Klaida OS X 10.9.4 kalendoriuose: atsiradę kitų valstybinių švenčių kalendoriai.

iOS 7.1.2 įrenginiuose to padaryti nepavyks ir vienintelis būdas yra nuimti varnelę nuo tokio kalendoriaus ir laukti, kol Apple, greičiausiai išleisdama naują iOS 7 atnaujinimą, šią klaidą ištaisys.

Šalutinį tokio, nors ir deaktyvuoto (net ir su nuimta varnele), kalendoriaus poveikį iOS 7.1.2 vartotojai gali justi vykdydami Spotlight paiešką, nes paieškos rezultatuose gali tekti išvysti to kalendoriaus įrašų.

Norėdami deaktyvuoti tokį kalendorių iOS 7.1.2 įrenginyje:

 • atidarykite „Calendar“ aplikaciją
 • lango apačioje paspauskite ant „Calendars“
 • sąraše „Other“ skiltyje suraskite tą kalendorių (pvz. HK Holidays) ir paspauskite ant šio kalendoriaus kairėje esančios varnelės.

Tokiu būdu išvengsite pagundos švęsti kitų valstybių šventes, nes neatėjus į darbą dėl tokios priežasties, bosas gali ir nesuprasti, o jei jis yra Windows vartotojas tai greičiausiai jo nervai ir taip įtempti…

Edgardo Balsevičiaus nufilmuotas kalendoriaus elgesys iPad'e su iOS 7.1.2

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 27 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tikrai, dabar pažiūrėjau, pas mane buvo "Canadian Holidays" :)

 2. Pas mane kažkodėl ant Mac neatsirado, nors įgalintas atostogų žemėlapis. Ant iPad ir iPhone atsirado ir keičiasi karts nuo karto

 3. Na Ramunas turbut praleido siandienos naujienas, kiek girdejau siandien apple daro profilaktita iCloud, tai yra viska trina is iCloud Drive, iCloud Photo Library и Mail Drop, turbut del to viska cia ir susije, o gal ir klystu

 4. OS X 10.9.4 man nepavyko ištrinti den rosiji ir kitų rusų švenčių nesusijusiu su Lietuva, parašė "jus neturit teisiu tai ištrint" pasipiktinau net.

 5. Gaila nemoku nufotografuot vaizdo, galėčiau parodyt, kad apple kalendoriuje pas mane yra visos Lietuvos šventės sužymėtos.

 6. na nurodžiau interneto puslapį jam skirtoj vietoj, ir norint pamatyt nuotrauka reik spaust ant vardo :)

  • Įdėjau tą nuorodą prie teksto. Tai taip, Google kalendorius jei paspausi pas save pvz. savaitės vaizde ant „календари“ pamatysi, kad tas kalendorius Google kalendorių grupėje.
   Man atrodo, kad šis kalendorius yra tik skaitymui, bet jei aktyvuosi kad rodytų visus kalendorius (rus. календари), pereisi į dienos vaizdą Calendar aplikacijoje, kairėje pusėje nužymėsi visus kalendorius išskyrus švenčių - matysi tik to kalendoriaus įrašus, paspaudęs ant nereikalingo dešinį pelės klavišą gali pasirinkti delete... aš trinti nebandžiau (atrodo). Pas mane visame tame kalendoriuje apie 24 įrašus.

Parašykite komentarą

Į viršų