Apple stabdo Aperture aplikacijos vystymą

Apple sustabdė Aperture aplikacijos vystymą

WWDC 2014 pristačiusi naują aplikaciją Photos, Apple stabdo savo nuotraukų redagavimui bei katalogavimui skirtos aplikacijos Aperture tolimesnį vystymą.

The Loop (Jim Dalrymple) praneša, kad Apple atstovas jiems sakė, kad „Pristatę naują Photos aplikaciją ir iCloud Photo Library leidžiančią saugiai patalpinti visas nuotraukas iCloud saugyklose bei turėti priėjimą prie jų iš bet kur, mes nutraukiame Aperture aplikacijos tolesnį vystymą. Kai sekančiais metais bus išleista Photos aplikacija - vartotojai galės migruoti savo sukurtas Aperture bibliotekas į Photos aplikaciją“.

Naujoji Photos aplikacija leis redaguoti nuotraukas ir vykdyti jų paiešką visoje nuotraukų bibliotekoje išsaugotoje iCloud iš bet kokio Apple įrenginio.

Paskutinis, didesnis Aperture aplikacijos atnaujinimas buvo išleistas 2013 metų spalį ir nuo to laiko pasirodė tik vienas nedidelis atnaujinimas. Toks retas aplikacijos atnaujinimų ciklas daugelį vartotojų privertė sunerimti ir suabejoti tuo, kad Apple gali išleisti Aperture 4 versiją.

„Apple išleis Aperture atnaujinimą leidžiantį šią aplikaciją naudoti ir OS X Yosemite, tačiau tolimesnis šios aplikacijos vystymas ir tobulinimas nebus vykdomi“, - sakė Apple atstovas. iPhoto aplikacijos vystymas, panašu, taip pat nutrauktas.

Anot Apple atstovų, naujoji Photos aplikacija turės Pro lygio įrankius: redagavimas, paieška, efektai ir kas įdomu palaikys kitų programuotojų sukurtus įskiepius. O kol kas, kol dar nėra šios aplikacijos, tiems kas nutarė nelaukti Photos ir pereiti prie Adobe Lightroom, Apple ir Adobe specialistai kartu kuria paprastą galimybę Aperture vartotojams migruoti į Lightroom.

Apple labai aiškiai pasakė, kad kitos Pro aplikacijos: Logic Pro ir Final Cut Pro ir toliau bus vystomis ir jų vartotojams nėra reikalo pergyventi.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip nujausdamas pries metus perbegau i adobe stovykla.
  Gaila kad ja jau pries 3-4 metus nustojo vystyti, o buvo tikrai rimtas konkurentas Lighroom programai.

 2. Na ką,teks rinktis kažkurią iš alternatyvų. Nors kiek teko bandyti, pas daugumą vartotojo sąsajos tragiškos. Lightroomas išvis nesusipratimas, nors Develop modulis puikus.

 3. Net negaliu patikėti, kad tokia gera programa sustabdoma.. reikės galvoti ką daryti, ar Lightroom'ą ar naują Canon programą naudoti ar tiesiog likti prie Aperture.. bet morališkai ir technologiškai Aperture vistiek pasens anksčiau ar vėliau..

 4. Aperture jau pries 3 metus moraliskai paseno, o kazkada buvo geresne nei Lightroom.
  As dabar dirbu su 3 programom:
  Photo Mechanic - RAW perziurai ir atrinkimui, labai greita ir patogi tokiems darbams.
  Lightroom - atrinktu RAW koregavimui
  Bridge - galutiniam darbui, apdrorojimui su Photoshop, rusiavimui, failu pervadinimui ir t.t.
  Nors knibzda mintis palikti Lightroom ir pasilikti tik prie Bridge

  • Aš Aperture naudoju nuotraukų katalogavimui ir kelių klaidų pataisymui bei eksportavimui iš RAW. Nuotraukas redaguoju, jei reikalingas labiau kompleksinis jų „pačiupinėjimas“ su PS. Nemalonų Lightroom'o prieskonį man paliko tai, kad žiūrėjau kaip Lightroom veikia pas vieną kolegą ir ten ši aplikacija „vartėsi“ daug lėčiau net ir turėdama gerokai mažesnę nuotraukų biblioteką (katalogą, jei Lightroom'iškai). Stebimame Lightroom kataloge buvo apie 50 000 nuotraukų, o pas mane poroje bibliotekų jų po kelis šimtus tūkstančių (žinoma ten kitas kompiuteris, bet jis taip pat ne lėtapėdis, nors lyginti tokiu būdu greitį nėra pats tinkamiausias būdas). Man taip pat nelabai patinka Lightroom vartotojo sąsaja, bet čia jau skonio dalykai.

   Aperture man patinka, kad galima pačiam susikonstruoti nustatymų „svirtelių“ rinkinius iš to ką naudoji, nesigilinau bet panašu, kad Lightroom ta ilga dešra yra nemodifikuojama. Taip pat Brush funkcija Aperture yra lankstesnė nei Lightroom'e, tačiau Lightroom turi daugiau galimybių, tokių kaip gradaciniai filtrai, kurie man fotografuojančiam beveik išskirtinai tik žmones - nėra naudingi.

   Kalbant apie žmonių fotografiją, Labai patinka Aperture Faces funkcija. Ji man leidžia greitai rasti nuotraukas su reikiamu žmogumi ieškant reikalingo charakterio ir panašiai.

   Reikia pripažinti, kad post-processin'ge Lightroom nors ir nežymiai, bet lenkia Aperture.
   Kitas didelis pliusas yra tas, kad Aperture yra integruota į OS X sistemą ir jos bibliotekose esančius failus galima naudoti kitose Apple aplikacijose ir, žinoma, tiesiai iš Aperture dalintis Facebook'e bei importuoti į bibliotekas failus iš Photo Streem iCloud'e (nežinau ar šias galimybes turi Lightroom).

   Bet kuriuo atveju luktelėsiu kol Apple parodys, kas per žvėris ta Photos aplikacija ir tada jau spręsiu…

   • Del vartymo priklauso kaip importuosi, yra ten ne vienas parametras priklauso nuo tavo poreikiu, galima iskart padaryti taip kad vartys nuotraukas greitai, be jokio uzkrovimo kaip aperture.
    Del sasajos tai cia pripratimo ir skonio reikalas.
    Koki Brush lankstuma tu tu turejai, man tai ataviksciai Lightroom turi didesni Brush pasirinkimo galimybes, net Dodge & burn funkcija galima pasidaryti ir bruzini po truputi ten ta Brush kol pasieki nori efekta (pasviesinima - patamsinima)
    Kazkaip juokingai skamba ta integracija, na nebet zmogus nemoka kataloguoti failus, tai yra patinka betvarke, tada gal ta integracija ir padeda. Ko man reikia as su bet kokia programa galiu pasiekti savo fotografijas ir nereikia sukti galvos ar su ta veiks ar ne.
    Yra ten pilna visokiu Facebook ar flick ir t.t. integracijos, as sitomis funkcijomis nesinaudoju tad negaliu pasakyti kas patogiau tai atlika.
    Del tu svyrteliu tai taip aperture buvo galima paciam susimetyti, teciau jis neleisdavo susidelioti eiliskumo o tai ir minusas, Lightroom galima padaryti, kad atsidaro tik vienas o kiti uzsidaro automatiskai: paspaudi ant to ko nori o buves aktyvus uzsidaro automatiskai.

    Pabandyk i koki kataloga primesti nauju ar pakoreguoti tuos pacius failus su kita programa ir paskiau pasiziureti aperturoje, lighroom tai labai lengvai importuojasi naujos nuotraukos (funkcija turi update), o koreguotos automatiskai atsinaujina.

    • Nesu Lightroom vartotojas todėl nedaug ką galiu apie šią aplikaciją pasakyti. Koreguotos nuotraukos atsinaujina ir Aperture. Nežinau ar Lightroom'as turi, bet man patinka dar versijavimas Aperture (kai tos pačios nuotraukos galima sukurti keletą versijų iš principo jų nekuriant, o pritaikant originalui tik padarytus pakeitimus).

     Dėl „Brush'o“ tai Aperture man patinka tai, kad gali bet kokį nustatymą „pritvirtinti“ prie „brusho“ ir pritaikyti jį tik ten kur reikia. Dėl nustatymų eilės tvarkos, tai mano galva jie ten logiškai sudėlioti, bet čia galima ir ginčytis. Tie Lightroom'o automatiniai darinėjimaisi labiau trukdo nei padeda.

     Manau, kad Lightroom tikrai nėra prasta aplikacija, o kuri labiau patinka čia jau individualus dalykas.

     • Nieko jos ten neatsinaujina, jau esu ne viena karta tai patyres nebet prie kiekvienos nuotraukos turi lysti ir refreshinti, gal paskutineje versijoje kas pasikeite.
      Galima ir Lighroom kurti kiek nori virtuoliu versiju
      Na as pasidariau kaip tik automatiska darinejima jis labiau lipo man, nei lakstyti paskiau i pacia apacia ieskodamas paramatru. Jei tai nepatinka galima is isjungti automatini darinejima.
      Patikek galimybiu paskutines lightroom versijos turi daugiau nei aperture. Jau vien ka duoda Camera Calibration, split toning, sharpinimas, vinjetavimas (aperture labai silpnas sis instrumentas), Lens Coreccions ir t.t.

 5. Vakar teko pasižaisti su Capture one. Paliko daug geresnį įspūdį nei Adobe produktas.Tik dar teks sugalvot būdą nuotraukų sinchronizavimui su ipadu.

 6. Neliko Styvo ir prasidėjo balaganas. Antriniai archyvai saugomi Aperture library failų pavidalu. Dabar vėl teks nuobodžiai versti į kitą produktą. Net "tikybą" pakeičiau dėl Apple stabilumo, bet pasirodo klydau. Rusas, doleris ir apple pasirodo neamžini :(

 7. Kazkada bandziau kurti mobileMe vartotoja tai manes paprase susimoketim kiek pamenu, tokio kaip nemokamo nebuvo

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų