Apple pristatė naują, pigesnį iMac kompiuterį

Tema: iMac

iMac

Kai Apple pamatė ką iPad išdarinėja su PC pardavimais jie buvo be galo patenkinti. Dabar kai ir Mac tampa vis dažnesnis pirkinys - Apple nutarė ir jų pagalba sumažinti PC gamintojų pajamas.

Apple gilina kraujuojančias PC rinkos žaizdas. Žinoma, pirmasis druskos žiupsnys ant PC gamintojų skaudulių buvo iPad, 2010 metais pradėjęs post-PC erą. Antrasis žaizdų plėšymas PC gamintojams buvo 2013 metais pristatytas Mac Pro kompiuteris. Paskui Apple pasišaipė iš PC gamintojų, balandžio mėnesį išleisdama pigesnį MacBook Air. Žinoma, jei šis lengvutis kompiuteris būtų gavęs Retina ekraną, o ne žemesnę kainą „geek’ai“ būtų labai laimingi, tačiau Apple nusprendė pažeminti kainą.

Vakar vėlai vakare (Lietuvos laiku), Apple pristatė naują „entry-level“ iMac kompiuterį turintį moderniausias technologijas: dual-core i5, 500 GB kietąjį diską, 8 GB RAM, 802.11ac Wi-Fi, USB 3 ir Thunderbolt ir vis tai telpa velniškai puikiame 21,5" IPS monitoriuje.

Nors gali pasirodyti, kad „primetus“ šiek tiek pinigų galima įsigyti galingesnį iMac kompiuterį, daug Apple klientų laikančių iPhone savo rankose ateis į parduotuves pačiupinėti šio gražuolio. 200€ nėra maža pinigų suma, kurią galima sutaupyti perkant naują iMac kompiuterį ypač turint omenyje, kad daugelio tokius kompiuterius perkančių poreikiams patenkinti tikrai nereikia tos, galingesniuose kompiuteriuose, slypinčios jėgos.

Tiesa, planuojantys įsigyti šį iMac turi turėti omenyje, kad paprasto būdo padidinti RAM kiekį jame nėra - RAM moduliai šiame kompiuteryje yra prilituoti motininėje plokštėje ir tai reiškia, kad vartotojai turės „išgyventi“ su 8GB RAM.

Apple kompiuterių rinkos dalis

Apple atsirėžia vis didesnį kompiuterių rinkos pyrago gabalą. Horace Dediu tai parodo grafiškai demonstruodamas, kad PC pardavimai, lyginant su Mac, tęsia savo 2004 metais prasidėjusį smegimo žemyn laikotarpį. 2004 metais santykis buvo 56:1, 2012 metais jau 19:1 ir toliau smunka ne PC naudai.

PC vs Mac rinkos dalis 1984-2012. Šaltinis: Asymco
Šaltinis: Asymco

Šis naujasis iMac kompiuteris tai dar vienas širdies diegulys PC gamintojams.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. nesu tikras, ar suviliotų šis kompiuteris mane... tegu ir skirtas tik internetui būtų... bet 1.4 GHz su HDD (o ne flash disku) neskamba viliojančiai... mano 2007 iMac'as buvo 2.4 GHz core 2 duo... ir naujasis tik 2 branduolių, bet taktinis dažnis kiek mažesnis... ar čia aš kažko nesuprantu?

  • Gali pirkdamas šį modelį užsisakyti su SSD.
   Jei programuoji, redaguoji video/audio/foto failus, naudoji dideles elektronines lenteles (pvz milžiniškus Excel failus su begalybe formulių), renderini Cinebench ir 3D, žaidi - tada greitesnis procesorius ir dar geriau i7, o ne i5 yra privalumas, tačiau jei naršai internete, rašai dokumentus ir elektroninius laiškus - nei tau internetas greičiau veiks nuo greitesnio procesoriaus nei tekstas greičiau rašysis...
   Didelė dalis žmonių kompiuterius naudoja taip, kad jiems pilnai pakaktų iPad'o - tik kad kompiuteryje patogiau atlikti daugelį darbų bei platesnės galimybės, todėl greitesnis prosas jiems visai nereikalingas. Geriau tuos sutaupytus 200€ pridėti prie iPhone ar iPad skirtų pinigų ir vietoje 16GB iPhone nusipirkti 32GB arba vietoje 32GB iPad Air nusipirkti 128GB iPad Air.

   • reiktų gyvai išmėginti... pas tėvus dabar stovi aukščiau minėtas senukas 2007 iMac - sukasi kaip bitutė, kai paleisti vos 2-3 chrome skirtukai, itunes radija ir... viskas :)
    tik kad ekranas jau baiginėjasi tame kompiuteryje...
    galbūt naujojo iMac ir pakaktų jiems...
    yra dvi alternatyvos:
    21.5-inch: 1.4GHz
    1.4GHz dual-core Intel Core i5
    Turbo Boost up to 2.7GHz
    8GB memory
    256GB SSD
    Intel HD Graphics 5000
    viso 1379 EUR

    arba:

    21.5-inch: 2.7GHz
    2.7GHz quad-core Intel Core i5
    Turbo Boost up to 3.2GHz
    8GB (two 4GB) memory
    1TB hard drive1
    Intel Iris Pro Graphics
    viso 1349 EUR

    dar klausimas, kuris būtų greitesnis internetams ir emeilams...

 2. tai Apple isleido viena nauja iMac modeli, o visli kiti liko neatnaujinti ir yra 2013 metu?

Parašykite komentarą

Į viršų