Kaip pažiūrėti kiek vietos užima OS X šiukšlinės turinys

Jei mėgstate tvarką kompiuteryje, norite kad jis netaptų vos judančiu šiukšlių konteineriu, kuriame „velnias koją nusilauš“ beieškodamas reikalingos informacijos, greičiausiai, per dieną pasiunčiate ne vieną failą į šiukšlių dėžę.

Yra kompiuterių vartotojų manančių, kad perkėlus failus į kompiuterio šiukšliadėžę jie nebeužima vietos kompiuterio diske, tačiau toks manymas yra klaidingas.

OS X Trash išvalymas paspaudus dešinį pelės klavišą ant Trash piktogramos OS X Dock juotoje kartu su Alt klavišu ir be jo.

Būdas pažiūrėti kiek vietos užima failai esantys OS X šiukšliadėžėje, paprastam vartotojui gali nepasirodyti labai akivaizdus, nes paspaudus ant „Trash“ piktogramos dešinį pelės klavišą, nesvarbu ar naudojant Alt ⌥ klavišą ar ne - tos informacijos neišvysite, o elementaraus būdo pažymėti „Trash“ aplankui nėra.

Tačiau tai nereiškia, kad negalite greitai ir paprastai sužinoti kiek gi vietos kompiuterio diske yra uzurpavę „ištrinti“ failai:

OS X Trash Get Info langas
  • atidarykite „Trash“ aplanką Fider aplikacijos lange
  • paspauskite Cmd ⌘-i arba iš Finder meniu pasirinkite File > Get Info

Atsidariusiame lange išvysite šiukšliadėžės piktogramą, informaciją apie „ištrintų“ failų skaičių bei tai kiek vietos jie užima jūsų kompiuterio diske.

Jei nenaudojate OS X Trash'o svarbių failų saugojimui (būna ir taip), nepamirškite periodiškai „išnešti šiukšlių“ ir taip išvaduoti Mac kompiuterio diską nuo nereikalingų ir vietą užimančių failų.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų