Adobe pristatė Lightroom skirtą iPad

Adobe Creative Cloud, Lightroom for iPad

Fotografams mėgėjams ir profesionalams Adobe paruošė tikrą siurprizą, šiandien paskelbdama apie iPad skirtą Lightroom mobile.

iPad skirtas Lightroom mobile suteikia galimybę koreguoti nuotraukas net esant toli nuo savo kompiuterio. Lightroom mobile yra susietas su Adobe Creative Cloud ir kompiuteriams skirta Lightroom 5.4.

iPad skirta Lightroom mobile suteikia prieigą prie kompiuteryje esančios Lightroom nuotraukų bibliotekos. iPad skirta Lightroom versija iš kompiuterinių debesų į iPad įkelia mažesnę (preview) paveikslėlio versiją ir leidžia jį redaguoti, visos jūsų atliktos nuotraukos korekcijos išsaugomos nedideliame atskirame faile, kuris susiejamas su originalu, todėl kompiuterinėje Lightroom versijoje pakeitimai bus pritaikyti ir didelei nuotraukos versijai.

Žinoma, tokiam nuotraukų, nors ir sumažinto varianto siuntinėjimui reikalinga prieiga prie interneto, tačiau jei ruošiatės iškeliauti ten kur interneto nėra (arba jo nėra nes jis labai brangus) - Lightroom mobile suteikia galimybę fotografijų failus iš anksto įkrauti į Lightroom iPad’e.

iPad skirta Lightroom aplikacija turi tokį patį funkcionalumą, kaip ir pilnavertė Mac kompiuteriams skirta Lightroom 5. Visi redagavimo etapai sinchronizuojami su Adobe Creative Cloud tarnyba, todėl kelyje pradėtą darbą galima tęsti nešiojamame ar stacionariame kompiuteryje.

Norint naudotis Lightroom mobile reikia kompiuterinės Adobe Lightroom 5.4. versijos. Pati iPad skirta aplikacija yra nemokama, tačiau reikalauja Adobe debesų paslaugos Creative Cloud prenumeratos kainuojančios tik 12,29€/mėn, jei pasirašote sutartį metams.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Viena is dydziausiu blogybiu tai Creative Cloud turi tureti. Jei ne tai gal ir idomi programele butu

 2. Turbut butu sunku siais laikais surasti sventa imone, kuri neapgaudineja. Net ir tavo mineta Mersa. Arba apple kuri taip ir bando nuslepti mokescius :) ir t.t.
  Jau uztenka paziureti i pateikta salyga adobe: 14€/men. bet niekas tau men. neduos, turi maziausiai metams pirkti, tai kodel tada neraso metu mokesti :) Automobili kai nuomojies raso dienos tarifa, tai ir moki dienos tarifa, juk nepraso metams sumoketi.
  Taip kad as negituoju uz piratine, bet ir neagituoju mokama, kiekvienam savo. Nesuku as del to sau galvos, jei tureciau daug akcijo adobes tada kitaip snekeciau :)
  Tai ka sugalvojo adobe tai paprasciausias budas ispausti daugiau pinigelio is vartotoju.

  • Apple, kaip ir Google ar kitos didelės kompanijos neapgaudinėja, o naudojasi spragomis įstatiminėje bazėje. Jos mokesčius moka, bet kitoje šalyje, kur tie mokesčiai mažesni ir kol įstatymas to nedraudžia tai nėra nelegalu ar pagavystė.

   Panašu, kad tu net nebandei CC prenumeruoti (nebuvo tokia kvaila mintis pirkti ar nuomoti į galvą šovusi), nes jei būtum bandęs pamatytum, kad yra galimybė atsisakyti bet kada paslaugos. Vedant lygegetes su automobilių nuoma.
   Kai nuomoji automobilį:
   - tau pasako paros kainą, tačiau jei nuomotumeisi metams ar trims - paros kaina būtų kur kas mažesnė - tas pats ir čia: tau pasako mėnesio kainą jei nuomojiesi metams, tačiau jei nori turėti galimybę prenumeratos atsisakyti bet kada - prašom, bet kaina kita. Vienos pasirinktos Adobe CC aplikacijos prenumerata metams: 24,59€/mėn, o su galimybe bet kada atsisakyti, kad ir sekančią dieną ar mėnesį: 36,89€/mėn.
   Jei užtenka tik PS ir Lightroom - beveik per pusę pigiau: 12,29€/mėn, bet turi prenumeruoti metams. Jei paskaičiuoti Adobe CS6 kainą ir šitos 12,29€ prenumeratos kainos santykį, tai CS6 kainą sumokėsi po 5 su puse metų PS CC naudojimo, jau nekalbant apie tai, kad per tiek metų tikrai bus naujos CC versijos ir už jas papildomai tau mokėti nereikės, o CS atveju reikėtų ir todėl jei dar pridėti atnaujinimo kainas, tarkim 4 naujos PS versijos per penkis su puse metų gauname, kad už pinigus kuriuos sumokėtum per 5 metus už PS CS - CC galėsi naudotis daugiau nei 13 metų...

   O su tavo požiūriu į kompaniją ir jos „daug akcijų“, man belieka tik tikėtis, kad tu turi daug kompanijos pagaminusios tavo automobilį akcijų...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų