Apple reikalauja teismo sprendimo mirusio žmogaus iPad atrakinimui

Temos: Apple, iPad, Teisė
Apple iPad

BBC News rašo, kad Josh Grant iš Londono susidūrė su stipriu Apple pasipriešinimu kai jis paprašė atrakinti jo mirusios motinos iPad.

iPad buvo nupirktas Grant’o mamai, kad šiai lengviau būtų leisti laiką gydantis nuo vėžio, ji Apple planšetinį kompiuterį naudojo žaidimams bei bendravimui su šeima ir draugais vaizdo skambučių pagalba. Deja, moteris kovą su vėžiu pralaimėjo ir jos nurodymu jos paliktas turtas turėjo būti padalintas penkiems vaikams. Vaikai kartu nusprendė, kad vyriausiam sūnui turi atitekti jos naudotas iPad.

Grant’o motina neužrašė savo Apple ID slaptažodžio, kuris reikalingas norint atrakinti iOS įrenginį. Šis reikalavimas yra nauja iOS 7 apsaugos priemonė vadinama „Activation Lock“ ir ji neleidžia nežinantiems įrenginio savininko Apple ID ir slaptažodžio naudotis įrenginiu.

Pateikus prašymą Apple, ji pirmoje eilėje pareikalavo rašytinio savininko leidimo tai padaryti. „Mes negalėjome įvykdyti tokio Apple reikalavimo, nes mama jau buvo mirusi ir mano brolis visą laiką kontaktavo su Apple. Apple paprašė kokio nors įrodymo, kad jis gali turėti iPad“, - sakė Grant’as bendraudamas su BBC.

Grant nusiuntė Apple motinos mirties sertifikato kopiją bei notaro laišką kaip patvirtinimą, kad dokumentas yra tikras ir reikalavimas teisėtas. Tačiau Apple neužteko ir šių dokumentų ir iPad gamintoja pareikalavo teismo nutarimo.

Šioje stadijoje iPad atrakinimo procesas tapo ne tik nemalonus, bet it brangus. „Visas procesas turės būti sprendžiamas per notarą ir jo paslaugų valandos kaina yra 200£“, - sakė Grant’as. Reikia turėti omenyje, kad 200£ yra kaina už vieną valandą, o teismo procesas, dokumentų peržiūrėjimas, išvados bei reikiamų surašymas truks tikrai ilgiau nei vieną valandą.

Grant’as, kalbėdamas apie šio iPad ateitį, juokavo sakydamas, kad galės šį planšetinį kompiuterį naudoti kaip „blizgantį padėklą“.

Taip pat skaitykite:
Rašant testamentą ten įrašyti reikėtų ir Apple ID slaptažodį
Jei nutarėte parduoti iPhone, iPad ar iPod touch su įdiegta iOS 7 ar tokį įsigyti „iš rankų“
Kaip dažnai poros yra linkusios dalintis savo gyvenimu internete

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Norint tai pašalinti, užtenka padaryti JailBreak, poto programų pakankamai yra padaryta, nusilaužus, galima daryti viską su telefonu, o galiausiai pasikeitus ten tuos IMEI ir t.t. galima įsirašyti naujai Softą ir vėl naudotis kaip nauju :)

  2. Na, jailbreak gi nedaro jokio didelio neigiamo poveikio (jeigu cydia nesinaudoji ir visokių Tweak'ų neprisirašai) Tai tik Admin teisių suteikimas(kiek aš žinau), o pasedėt 30-50min ir turėti iPadą, o ne pirktis naują manau vertingiau :)

    • Jailbreak, pirmoje eilėje, modifikuoja/perrašo sistemos pagrindą, o tai reiškia pirmą ką padaro, tai sugriauna Apple sukurtą saugumo eko-sistemą ir visą apsaugos logiką tam, kad būtų galima įdiegti modifikavimus. Diegti tweak'us ar ne čia jau antroji to reikalo dalis, bet pagrindas jau sugriautas, o kaip žinia jei pamatas kreivas/silpnas namas pastatytas ant jo taip pat bus kreivas ar netvirtas.
      Iš mano praktikos, dauguma žmonių kurie turi problemų su iOS įrenginių stabilumu yra „jailbreak'inę“ savo įrenginius. Taip, jailbreak suteikia daugiau laisvės, tačiau to kaina yra įrenginio veikimo stabilumas, patikimumas ir saugumas.

  3. Sutinku, bet šiaip apple galėtų ir į paprastesnius dalykus atsižvelgti. Dabar daro tai viskas labai rimta. Aš asmeniškai jailbreak darydavau vien dėl to, kad greičiau galima killinti background apps, išjungt/įjungt 3g ir t.t. Paprastu mygtuko paspaudimu, to tetrūksta ant iPhone :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų