Kaip iTunes biblioteką perkelti į kitą vietą kompiuteryje ar kitą Mac kompiuterį

Jei Apple iTunes naudojate savo media failų saugojimui, gali taip nutikti, kad dėl vienos ar kitos priežasties norėsite ją perkelti į kitą vietą kompiuteryje ar kitą kompiuterį.

Nors failų ir paskyrų perkėlimui į kitą kompiuterį galima naudoti Apple Migration Assistant aplikaciją, dažnai greičiau ir paprasčiau yra nukopijuoti iTunes biblioteką, ypač jei tai yra vienintelis dalykas kurį norite perkelti.

iTunes bibliotekos perkėlimas „rankiniu būdu“ yra nesudėtingas darbas ir jam atlikti reikalingi du veikslai: perkėlimas ir tos bibliotekos naujoje vietoje priskyrimas iTunes.

Pats bibliotekos perkėlimas gali atliktas keliais, dažnai akivaizdžiais būdais: naudojant išorinį diską ar flash saugyklą, kompiuterinį tinklą (WiFi ar Ethernet) ar net kompiuterinius debesis. Kurį šių kelių pasirinkti priklauso nuo to kokio dydžio jūsų iTunes biblioteka ir kuris iš galimų būdų yra parankiausias ir greičiausias.

Įsitikinkite, kad iTunes nurodyta teisinga bibliotekos buvimo vieta, ypač jei naudojate ne standartinę iTunes bibliotekos saugojimo vietą (pvz. išorinį diską).
Įsitikinkite, kad iTunes nurodyta teisinga bibliotekos buvimo vieta, ypač jei naudojate ne standartinę iTunes bibliotekos saugojimo vietą (pvz. išorinį diską).

iTunes biblioteka Mac kompiuteriuose pagal nutylėjimą saugoma /Users/[vartotojo vardas]/Music/iTunes aplanke. Jei iTunes biblioteką perkeliate į naują kompiuterį ir norite ją naudoti numatytoje vietoje - paprasčiausiai /Users/[vartotojo vardas]/Music/iTunes aplanko turinį iš seno kompiuterio nukopijuokite į tą pačią vietą naujame, perrašydami ten esančius failus ir aplankus ir tada atidarykite iTunes aplikaciją. Kadangi tai yra numatyta iTunes bibliotekos saugojimo vieta, aplikacija turėtų automatiškai pradėti ją naudoti.

Jei į numatytą vietą naujame kompiuteryje nukopijuotos iTunes bibliotekos iTunes aplikacija nematys arba jūs nutarėte iTunes biblioteką saugoti kitoje vietoje (pavyzdžiui kitame diske), tokiu atveju:

  • uždarykite iTunes aplikaciją ir paleiskite ją iš naujo prieš tai nuspaudę Alt ⌥ klavišą.
Paleidus iTunes aplikaciją su nuspaustu Alt klavišu atsidaro langas leidžiantis nurodyti iTunes bibliotekos buvimo vietą.

Kartu su nuspaustu Alt ⌥ klavišu paleista iTunes aplikacija parodys langą, kuriame galėsite nurodyti iTunes bibliotekos buvimo vietą:

  • pasirodžiusiame lange pasirinkite Choose Library…
  • nurodykite naujoje vietoje patalpintame aplanke esanį iTunes Library.itl failą.
  • dabar paleidus iTunes - aplikacija naudos nurodytą biblioteką.

Vienintelis dalykas, kurį dar jums gali tekti padaryti, tai prisijungti prie iTunes su savo Apple ID, kad būtų galima naudoti DRM apsaugotus failus.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. tiesą pasakius mažai beklausau muzikos iš iTunes... daugiau iš Spotify... tad iTunes saugykla senokai nukeilavo į išorinį HDD, įjungtą į bevielio tinklo maršrutizatorių... :)
    manau, win-win: biblioteką gali pasiekti ir kiti prietaisai, o taip pat ji neužima vietos mace.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų