iPhone sukčiai pasiekė ir Lietuvą

Temos: iPhone, Teisė

Internetu išmanųjį telefoną pigiau norėjęs nusipirkti panevėžietis vietoj išsvajoto iPhone iš pašto parsinešė tik mineralinio vandens buteliuką.

Lietuvos rytas rašo liūdną 45–erių panevėžiečio Internetu pirkusio iPhone ir patekusio į sukčių pinkles istoriją.

Susigundęs nebrangiu, tik 600 litų kainuojančiu iPhone, panevėžietis paskambino skelbime nurodytu telefono numeriu ir susitarė, kad pardavėjas jam prekę atsiųs išperkamuoju paštu.

Po kelių dienų lauktasis siuntinys atkeliavo, panevėžietis sumokėjo sutartą 600 litų sumą, bet grįžęs namo ir išpakavęs siuntinį vietoj iPhone pamatė tik pusės litro talpos mineralinio vandens buteliuką.

Žinoma, nelaimėlis kreipėsi į policiją. Įdomu ar pareigūnams pasiseks surasti sukčių.

Tai nėra pirmas ar koks nors išskirtinis atvejis. Sukčiavimų parduodant Apple prekes pasitaiko visame pasaulyje ir kartais galima nusipirkti ne tai ko tikiesi net gerą reputaciją turinčiose parduotuvėse ar tiesiog perkant susitikus su pardavėju.

Apmaudu, kad taip nepasisekė tautiečiui, belieka tikėtis, kad su teisėsaugos pareigūnų pagalba teisybė bus atstatyta, o sukčius nubaustas.

Taip pat skaitykite: • Jei nutarėte parduoti iPhone, iPad ar iPod touch su įdiegta iOS 7 ar tokį įsigyti „iš rankų“ Ką daryti prieš parduodant iPhone, iPad ar iPod touch arba įsigijus jį „iš rankų“

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na bent būtų išpakavęs prie pašto darbuotojos, tada turėtų liudininkę. Pardavėjas dabar sakys, kad buvo įdėtas telefonas ir pats pirkėjas sukčiauja.
  Tas išperkamasis paštas sukčių rojus, nes pirkėjams atrodo, kad tai yra saugu ir net nekyla minčių, kad taip gali atsitikti.

  • Manau čia yra ir psichologinis momentas: jei kiekvienas pašte pradės pakuoti savo siuntinius, eilę prie pašto skyriaus reikės užsiimti iš vakaro ir pasiruošti amžinai vėluojančių pensininkų grąsinimams nužudyti ar jų arsenale per ilgą gyvenimą sukauptų pamazgų išpylimui ant galvos.
   Kita vertus, norisi greičiau parbėgti namo ir ten išlukštenti naują pirkinį.
   Jei pradėsi lukštenti, kišti kortelę, aktyvuoti, tikrinti ar nerakintas, ar veikia, ar nėra iOS 7 apsaugos ir t.t. grąsinimus išgirsi ne tik iš pensininkų bet ir jaunesnės eilėje stovinčios auditorijos.
   Mano galva vienintelis teisingas būdas perkant tokius daiktus iš rankų yra „akių kontaktas“ su pardavėju, viešoje vietoje, atėjus su draugu ir patikrinant viską vietoje.

 2. Pagal Lietuvos pašto nuostatus, išperkamąjį paštą gali atidaryti tik sumokejęs pingus. Pažystu šį žmogų kuris buvo apgautas. Daba tikiuosi policija padarys savo darbą.

 3. Na ka, kaip ir žadėjau, pranešu, kad sukčius sučiuptas. Nukentėjusysis atgavo savo pinigus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų