iCloud vengiantiems iOS vartotojams naudojantiems OS X Mavericks - sunkiau

Temos: iCloud, iOS, macOS

Apple patyliukais nutraukė SyncServices palaikymą OS X Mavericks taip sukeldama nepatogumų iPhone ir iPad vartotojams kurie nenaudojo iCloud kalendorių ir kontaktų informacijos sinchronizavimui savo Mac kompiuteriuose.

Techniškai iCloud nėra privaloma. Savo dokumentacijoje Apple rašo, kad norintys sinchronizuoti kalendorių bei kontaktų įrašus, vartotojai gali naudoti „CardADV“ ir „CalDAV“ serverius bei serverius kurie duomenis gali pateikti per „Exchange ActiveSync“ protokolą, tačiau šie protokolai reikalauja duomenis siųsti naudojantis išoriniais tinklais. Daug komentatorių Apple Support svetainėje kalba apie su šių protokolų naudojimu susijusiomis saugumo problemomis, ypač kai dabar paaiškėję begalės NSA sekimo atvejų.

Vartotojams, kuriuos paveikė šis pakeitimas, Apple rekomenduoja grįžti prie Mountain Lion, tačiau tai netinka kaip pilnavertis sprendimas, nes žmonės keičia tiek kompiuterius tiek ir telefonus. Komentatoriai „niurzga“, kad ši naujovė nebuvo paskelbta ir kai kurie nes sako, kad jei apie tai būtų žinoję - nebūtų naujinę OS X versijos.

Šaltiniai:

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. o ar kas nors jau naudojate iCloud Keychain funkciją? Buvau įsijungęs ją, bet po paros atsijungiau, nes dar kol kas daug third-party apps'ų nepalaiko šios funkcijos. Kuriozas gavosi, kai per Safari for Mac registravausi prie vienos svetaines, iCloud pasiūlė naudoti savo super duper saugų slaptažodį, kurį ir panaudojau. Po to bandžiau prie tos svetainės jungtis per tos svetainės iPhone app'są - super duper slaptažodžio tai neįsiminiau... :DDD Anyways, paskui pagalvojau, kad nesinori kažkur debesyse laikyti savo slaptažodžių, kreditinių kortelių duomenis ir t.t. Apple rašo, kad visa tai encryptinta, bet abejoju, kad tie duomenys nebus kada nors nulaužti kokių nors super duper hakerių, ar dar kur kitur nutekinti...

  • O ar iPhone taip pat iCloud Keychain buvai įjungęs ar tik Mac'e?
   Man lyg ir atsimena. Problemą aš pastebėjau labiau tame, kad jei vienoje svetainėje turi kelias skirtingas vartotojo paskyras susikūręs prisimena vieną. Kitas variantas gali būti, kad kompiuteryje nueini į svatainę abc.com, o kai jungiesi iš mobiliako ta svetainė automatiškai permeta į kokią nors mobile.abc.com ir tada, atitinkamai, slaptažodis kaip ir ne tos svetainės gaunasi... (spėju)

 2. jo, tiek mac'e, tiek iphone buvo ijungta iCloud Keychain... speju, kad tas appsas dar nepalaiko iCloud keychain'o...

 3. Apskritai tas iCloud Keychain veikia tik su Safari. Tos kitos aplikacijos ar naršyklės ne prie ko.. Ir tas patogumas sukurtas, kad būtų patogu tarp skirtingu prietaisų - kompas, telefonas, planšetė naudojantis būtent Safarį ir nereikėtu kas karta rašyti slaptažodžio prie kiekvieno prietaiso. Aplikacijos bent jau dabar iš vis ne prie ko.. Ateity gal ir pajungs prie aplikacijų kaip nors.

  Juk aplikacija iš oro nepaims žmogaus vartotojo vardo :) Paleidus aplikaciją reikia jau irašyti vartotojo vardą ir paskui slaptažodį, kur pagaliau "submitinį" mygtuką paspaudes. Tas pats su kitom naršyklėm. Juk kitos naršyklės nepalaiko iCloud ir nepalaikys.

  O Safari su KeyChain - tai tiesiog ant kompo pvz prisimena svetainės adresą "www.gmail.com" ir vartotojo prisijungimus, tai ant kito prietaiso ant tos pačios svetainės ir siūlo naudoti ta pati vartotoją. Juk Safari (ir bet kokioj kitoj naršyklėj) nustatymuose yra Password skiltis, kur visos naudotos svetainės su slaptažodžiais.

  Applui ir hakeriams, nemanau, kad įdomu visokių forumų, feisbukų, svetainių prisijungimai :) O jei dėl kreditinių kortelių duomenų, tai kas dėl to? Lygiai taip pat duomenis laikote Apple ID. Apple ID irgi esate susivede kortelės duomenis :)

  Aš asmeniškai naudojuosi KeyChain ir labai patinka man. Nereikia kas karta suvedinėti ant kito prietaiso. Be to galu gale pagaliau dažniau pravalyti pilnai Safarį ir negalvoti apie visų slaptažodžių suvedimus prie kiekvienos svetainės. Banko slaptažodžiais ir nepasinaudosi. juk yra generatoriai arba kortelės su 30 skaičiukų variantų. Net nėra kaip pasinaudoti.

 4. Nu įdomu, kaip Facebook palaiko nežinojau kad jau yra kelios aplikacijos priderintos. Reikės kažkaip pabandyti. Tiesiog atsiloginti gal ir pažiūrėsim ką siūlo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų