App Store sugalvojo Prancūzijos vyriausybė

Kiekvienam pagalvojus apie Prancūziją kyla savo asociacijos. Vieniems prieš akis iškyla Eifelio bokštas, kitiems kalnai, tretiems pradeda gurgti pilvas dar kažkam tai siejasi su romantiškais prisiminimais, tačiau retam Prancūzija siejasi su kompiuteriais ir ypač, kaip šalimi „išradusią“ App Store.

Mintel istorija

1980 metais, Prancūzijos vyriausybė pradėjo savo šalyje kompiuterinę revoliuciją pristatydama kompiuterinį terminalą pavadintą „Mintel“. 1980 metais šis kompiuteris buvo „beta“ stadijoje (kai kurių šaltinių teigimu eksperimentai prasidėjo 70-tųjų pabaigoje), 1983 metais „Mintel“ buvo pristatytas Prancūzijos visuomenei. Kiekvienas butas turėjęs telefono liniją galėjo pašto skyriuje, nemokamai, pasiimti „Mintel“ terminalą.

Alcatel Minitel terminalas 1980. Šaltinis: Wikipedia
Alcatel Minitel terminalas 1980. Šaltinis: Wikipedia

Tuo metu „Mintel“ turėjo vieną populiarią aplikaciją - „Telefonų ir adresų knygą“. Norėdama skatinti „Mintel“ populiarumą, Prancūzijos vyriausybė nustojo leisti spausdintines telefonų knygas, informuodama gyventojus, kad jei šie nori turėti galimybę sužinoti kieno nors telefono numerį - turi naudoti „Mintel“.

Aštuoniasdešimtųjų pabaigoje, 6,5 milijono prancūzų savo namuose turėjo „Mintel“. 2000 metais, šalyje turinčioje beveik 60 milijonų gyventojų, 25 milijonai vis dar naudojo „Mintel“ paslaugas.

„Mintel“ tinklas buvo atjungtas 2012 metais. Tuo metu keli milijonai Prancūzijos gyventojų vis dar naudojosi šiuo tinklu. Kol mes vis dar vargome savo močiutes ir senelius mokydami naudotis kompiuteriais, kad išsiųsti elektroninį laišką, prancūzai porą metų mokėsi gyventi be „Mintel“.

Mintel App Store

1984 metais, vyriausybė pradėjo leisti programuotojams kurti paslaugas skirtas „Mintel“. Kai kuriems Prancūzijos vyriausybės planas gali pasirodyti be galo pažįstamas: kai vartotojas norėjo nusipirkti paslaugą (aplikaciją), 30 procentų nuo aplikacijos kainos, keliaudavo į „vyriausybės kišenę“, o likusi dalis atitekdavo programuotojui (skamba pažįstamai?). Už įsigytą paslaugą vartotojai atsiskaitydavo mėnesio pabaigoje, pagal pateikta sąskaita už telefoninius pokalbius.

Kaip ir galima tikėtis, programuotojus tokia galimybė tuojau pat sužavėjo. Devyniasdešimtųjų pradžioje buvo sukurta dešimtys tūkstančių aplikacijų, kurių pagalba buvo galima sužinoti orų prognozę, paskaityti horoskopą, dalyvauti lažybose ir, žinoma, pabendrauti su priešingos lyties atstovais.

Pati populiariausia „Mintel“ paslauga buvo pažintims skirta „Mintel Rose“, panaši į dabartines match.com ar Ashley Madison, kas reiškia, kad prancūzai, tie beviltiški romantikai, naudojosi kibernetine erdve pažintims ir pasimatymams dešimtmečius anksčiau, nei tai pradėjo daryti likusi pasaulio dalis.

Nesunku nuspėti, kad programuotojams puikiai sekėsi „melžti“ šitą „Mintel“ pinigų mašiną. Devyniasdešimtais metais, „Mintel App Store“ uždirbdavo apie milijardą dolerių per metus. Pakankamai didelė suma net dabar, jau nekalbant apie tuos laikus.

Kitą kartą, kai pirksite Mac ar iOS aplikaciją App Store, pagalvokite ką nors gero apie prancūzus - App Store išradėjus.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų