Microsoft įsigijo Nokia prietaisų ir paslaugų verslą, patentus ir žemėlapių paslaugas

Microsoft tik ką pranešė apie tai kad jie įsigyja Nokia įrenginių ir paslaugų verslą ir Lumia prekės ženklą, žemėlapių paslaugas bei 10 metų galės naudotis Nokia patentais.

Nokia buvo pagrindinis Windows Phone 8 gamintojas ir panašu, kad Microsoft žengs panašiu į Apple keliu ir taps programinės bei aparatinės įrangos gamintoju.

Microsoft neįsigijo visos Nokia, kuri turi savo patentų portfelį, tačiau Microsoft galės 10 metų jais naudotis.

Tikimasi kad sandoris įvyks pirmą sekančių metų ketvirtį ir Nokia gaus 5,44 milijardo €.

Šaltinis: Microsoft

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tai dabar tipo bus Microsoft Lumia (arba tiesiog Lumia) instead of Nokia? Ar nokia išvis bus dar kaip brandas tarp telefonų? ar griš gaminti padangų?

    • Nokia vardas išliks Nokia nuosavybė, tačiau telefonų biznyje ji galės jį naudoti tik nuo 2016 metų pradžios. Kadangi Microsoft įsigijo „Asha“ ir „Lumia“ vardus, tai greičiausiai, juos ir naudos neminint Nokia. Suomiai galės kurti telefonus ir toliau, tiesa, OS juose galės būti tik Series 30 (naudotos tokiose garsenybėse kaip Nokia 1600) ir 1999 metais pristatytos Series 40 (Nokia 6300), nebent kokius nors naujus patentus sukurs per tą laiką.
      Tikimasi, kad maždaug 32000 Nokia darbuotojų pereis į Microsoft, tame tarpe 4700 dirbančių Suomijoje ir 18300 tiesiogiai susijusių su gamyba, surinkimu ir pakavimu visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų