Kiek kainuoja įkrauti iPhone ar iPad

Daugelio žmonių veiduose atsiranda rūpesčio raukšlelė savo telefono, planšetinio ar nešiojamo kompiuterio ekranuose išvydus pranešimą apie baigiantį išsikrauti įrenginio akumuliatorių. O dėl nusėdusio akumuliatoriaus įrenginiui išsijungus - ilgos sekundės skiriančios iki rozetės, leisiančios įrenginį įkrauti, tampa amžius trunkančia vienatvės ir atskyrimo nuo kitų kančia.

Ar stengiatės sutaupyti ir savo įrenginius pakrauti kitų sąsaikta? Ar kada domėjotės kiek jums kainuoja kompiuterio, telefono ar planšetės įkrovimas?

EPRI paskaičiavimais vidutiniškai pasaulyje visi iPad sunaudoja 590 GWh (Gigavatų per valandą). Jei per ateinančius metus iPad skaičius patrigubėtų vien tik iPad pakrovimas reikėtų dviejų 250-ties megavatų (MW) elektrinių veikiančių 50% pajėgumu. Skaičiai atrodo įspūdingi, bet kiek tai kainuoja vienam vartotojui - jums?

Pabandykite atspėti, kiek iPhone, iPad ar nešiojamo kompiuterio įkrovimas jums kainuoja per metus.

iPhone akumuliatoriaus talpa yra 1440 mAh arba 5,45 W per valandą. Jei kasdien naudojate iPhone kol jis pilnai išsikrauna ir kasdien/kasnakt jį įkraunate iki 100% - vienerių metų laikotarpyje iPhone įkrovimui sunaudosite apie 2000 Wh arba 2kWh (kilovatų per valandą). Jei gyvenate Vilniuje ir už sunaudotą vieną elektros energijos kilovatą mokate 0,501 LTL - iPhone baterijos įkrovimas per metus, kasdien kraunant telefono akumuliatorių nuo 0 iki 100%, jums kainuoja 1 LTL.

iPad baterija didesnė ir atitinkamai reikalauja daugiau energijos. Jei iPad naudojate labai intensyviai ir tenka krauti jo visiškai išsikrovusį akumuliatorių kasdien - Elektros energijos tyrimų instituto duomenimis (EPRI)[1] iPad metų bėgyje sunaudoja mažiau nei 12kWh elektros energijos ir už per metus iPad įkrauti sunaudotą elektros energiją sumokėsite apie 6 LTL.

Nešiojami kompiuteriai turi skirtingų dydžių ir skirtingų tipų ekranus bei naudoja skirtingos talpos akumuliatorius. Vidutiniškai, asmeninėms reikmėms naudojamas, nešiojamas kompiuteris sunaudoja 72,3 kWh elektros energijos per metus ir gali jums kainuoti apie 36 LTL (apie 3 LTL per mėnesį). Vidutinis stalinis kompiuteris įskaitant monitorių per metus sunaudoja apie 300 kWh ir kainuoja apie 150 LTL (12,5 LTL per mėnesį), o belaidos modemas ar maršrutizatorius sunaudoja apie 90 kWh - 45 LTL (3,75 LTL per mėnesį).

Jei šeimoje turite 2 iPhone, vieną iPad, vieną stalinį ir vieną nešiojamą kompiuterį ir žinoma, bevielio kompiuterinio ryšio maršrutizatorių - visų šių įrenginių, naudojant juos gana intensyviai, sunaudojama elektros energija per metus vilniečių šeimai kainuoja apie 190 LTL arba maždaug 16 LTL per mėnesį.

Daugumos namuose kompiuteriai nėra vieninteliai elektros energiją naudojantys įrenginiai. Naujesnės kartos įrenginiai yra ne tokie „ėdrūs“ ir elektros energijos sunaudoja daug mažiau. Lyginant su 1980 metų laidos skalbyklėmis dabartinės naudoja 70% mažiau energijos, net LED lemputės yra 80% taupesnės, o šaldytuvai 60%.

Tiesa, kai kurie, sąlyginai neseni įrenginiai vis dar sunaudoja pakankamai daug elektros energijos. Kasdien po penkias valandas veikiantis plazminis televizorius per metus kainuos apie 180 LTL, o LCD televizorius apie 60LTL. Ankstesnės Sony Playstation ir Micrososft Xbox versijos, žaidžiant naudojo 150 W, dabar sunaudoja apie 100W. Priklausomai nuo to, kiek laiko jūs ar jūsų atžalos praleidžia žaisdamos, jums šių įrenginių sunaudojama elektros energija gali kainuoti apie 30 LTL per metus. Standartinė kaitrinė 60W lemputė deganti po 10 valandų kasdien kainuotų apie 110 LTL per metus, tuo tarpu LED 60W ekvivalento lemputė deganti po 10 valandų per dieną per metus išnaudoja apie 37kWh ir kainuoja apie 18 LTL.

Kiek elektros energijos sunaudoja jūsų turimi Apple kompiuteriai galite rasti Apple svetainėje. Senesnių kompiuterių sunaudojamos energijos lentelės: Mac Pro: http://support.apple.com/kb/HT2836. iMac: http://support.apple.com/kb/HT3559


  1. EPRI (angl. Electric Power Research Institute) - nepriklausoma, pelno nesiekianti organizacija visuomenės labui vykdanti su elektros energijos naudojimu, plėtra, gamyba ir tiekimu susijusius mokslinius tyrimus. www.epri.com  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų