Kaip iPhone paskelbimas veikia Apple akcijų kainas

Temos: Apple, Statistika

Žmonės daugiau investuojantys į kompanijų akcijas neretai turi ir Apple kompanijos akcijų bei seka naujienas stengdamiesi nuspėti kur link pajudės jų „pinigai“.

Neretai net nepagrįsti gandai viena ar kita linkme nukreipia Apple akcijų (APPL) kainas ir investavus daugiau pinigų tai arba didelis išlošimas arba smūgis žemiau juostos.

Kaip naujo iPhone paskelbimas susijęs su Apple akcijų kainomis ir ko tikėtis (tai nėra rekomendacija pirkti ar parduoti turimas Apple akcijas).
Keturiais iš 6 atvejų, Apple paskelbus apie naują iPhone modelį kompanijos akcijos kilo.
Apple akcijos krito tik paskelbus iPhone 3G ir iPhone 5. Apie iPhone 3G Apple pranešė vos prieš porą mėnesių iki JAV užklupo galingiausia ekonominė krizė nuo Didžiosios depresijos laikų. iPhone 5 paskelbimo dieną Apple akcijų kaina buvo pasiekusi savo aukščiausią kada buvusią kainą 705,07 JAV doleriai už akciją ir pradėjo savo devynis mėnesius trukusį laisvą kritimą.

Grafikas žemiau rodo kaip kito Apple akcijų kursas kompanijai paskelbus apie naują iPhone. Tai indeksuoti APPL duomenys ir kairiame stulpelyje esantys skaičiai nėra akcijų kaina.

Apple akcijų (APPL) kainos 6 mėn prieš ir 6 mėnesiai po iPhone paskelbimo. Šaltinis: FactSet ir Deutsche Bank
Grafikas: FactSet ir Deutsche Bank

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų