Samsung ir Apple patentų karas gali įgauti tarptautinį politinį atspalvį

Temos: Apple, Samsung

Po JAV prezidento administracijos veto ITC sprendimui drausti prekiauti kai kuriais senesnio modelio iPhone ir iPad įrenginiais JAV - Samsung nuvertėjo daugiau nei milijardu JAV dolerių.

Pirmadienį Pietų Korėjos vyriausybė pareiškė susirūpinimą dėl JAV prezidento administracijos sprendimo vetuoti ITC nutarimą neleisti prekiauti senesnio modelio iPhone ir iPad įrenginiais JAV teritorijoje bei tikisi sąžiningo sprendimo, kuriame bus sprendžiamas Samsung įrenginių likimas. Pietų Korėjos vyriausybė planuoja sekti įvykius JAV Tarptautinėje prekybos komisijoje, kur šią savaitę turi būti sprendžiamas Samsung įrenginių likimas ir vienas iš galimų sprendimų - draudimas Samsung pardavinėti tam tikrus savo telefonus JAV teritorijoje.

Praeitą kovą JAV ir Korėja pasirašė prekybos bendradarbiavimo sutartį atveriančią JAV eksportuotojams dideles galimybes. JAV vyriausybė šį susitarimą apibūdino kaip patį reikšmingiausią laisvos prekybos susitarimą per beveik 20 metų, kuris JAV BVP papildo 12 milijardų JAV dolerių per metus. Šio susitarimo pagrindu beveik 80% eksporto į Pietų Korėją yra be muito.

Ekspertai sako, kad Obamos administracija turi būti atsargi ir nesukelti įtarimų, jog pirmumą suteikia Amerikiečių Apple.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų