Naujas Facebook virusas vagia Google Chrome vartotojų slaptažodžius

Facebook tapo įrankiu ir terpe plisti virusui kuris „prisistato“ kaip video nuo vieno iš jūsų draugų.

Anot italų saugumo eksperto De Micheli, kuris su keliais savo kolegomis tiria šį atvejį - virusas įsilaužia į Facebook vartotojo paskyrą ir Chrome naršyklę. Virusas apsireiškia kaip nuoroda elektroniniame laiške arba Facebook žinutė. Paspaudęs ant tokios žinutės nuorodos kompiuterio vartotojas yra nukreipiamas į kitą svetainę, kur jam pasiūloma įsidiegti naršyklės įskiepį reikalingą peržiūrėti video medžiagai. Daug žmonių prisijungimo duomenis prie įvairių svetainių saugo savo naršyklėse, o įdiegus šį įskiepį virusas turi priėjimą prie naršyklėje išsaugotų prisijungimo duomenų, tame tarpe ir slaptažodžių.

Ekspertai sako, kad virusas plito maždaug 40 000 atakų per valandą greičiu ir užkrėtė daugiau nei 800 000 Google Chrome naršyklės vartotojų.

Google jau atjungė įskiepius kurių pagalba šis užkratas galėjo plisti. Facebook taip pat dirba su tokių nuorodų savo portale naikinimu.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų