Koks turėtų būti svajonių iPhone 5S

CNET surengė apklausą, kurios tikslas buvo nustatyti kokių funkcijų ar savybių labiausiai trokšta ir laukia vartotojai naujame iPhone.

Ekrano dydis

Apklausoje buvo domimasi, kokio dydžio ekrano norėtų vartotojai iPhone 5S. Pasirodo, kad didžioji dalis - 79 procentai, iš apklausoje dalyvavusių ir į šį klausimą atsakiusių 11233 žmonių norėtų, kad iPhone turėtų didesnį ekraną nei dabartinis iPhone 5 modelis. Didžiausia dalis - 31 procentas, norinčių didesnio iPhone ekrano pasisakė už 4,7“ dydžio ekraną - tokį koks yra Moto X, Nokia Lumia 625 ir HTC One (žinoma tai ne vieninteliai telefonai turintys 4,7” dydžio ekranus). Nemaža dalis, 21 procentas apklausoje dalyvavusiųjų, pasisakė ir už 4" dydžio ekraną, tokį koks anot NPD DisplaySearch tyrimo direktoriaus Shawn Lee bus iPhone 5S ir iPhone 5C modeliuose.

Medžiagos

Paklausti apie tai: iš kokių medžiagų padaryto naujojo iPhone norėtų, 39 procentai apklausos dalyvių pasisakė už metalinį korpusą, tuo tarpu plastikinio iPhone nori tik 6 procentai apklaustųjų. Viso į šį klausimą atsakė 9959 žmonės. Nors būdamas ir nepopuliarus plastikinis korpusas - turi savo privalumų: jį lengviau ir pigiau pagaminti, jis gali būti įvairesnių spalvų, nereikia gręžioti „langų“ antenoms ir t.t. Morgan Stanley teigia, kad iPhone 5C, kuris sakoma bus su plastikiniu korpusu, mechaninių dalių kaina sumažės beveik per pusę nuo tos kainos, kurią Apple moka už iPhone 5 (33 JAV doleriai) ir bus apie 16 JAV dolerių naujajame iPhone 5C.

Gandais plintančios iPhone 5S savybės

Visiškai nestebina tas faktas, kad dauguma (66 procentai) norėtų ilgesnio iPhone baterijos tarnavimo (laikymo) laiko. Išmaniųjų telefonų baterijų laikymo laikas gerėja, tačiau jis dar toli gražu ne toks, koks išmanaus telefono vartotojui leistų jaustis visiškai saugiai ir patogiai naudojantis savo telefonu žinant, kad nėra rozetės „po ranka“, o jei pagalvoti apie vis didėjančius telefonų ekranus…

Apple iPhone 5 įmontuota 1440 mAh akumuliatorius, kuris anot Apple turi „atlaikyti“:

 • 8 valandas pokalbių 3G tinkle
 • 8 valandas Interneto naudojimo 3G ar LTE zonoje
 • 10 valandų naršymo Internete per Wi-Fi
 • 40 valandų muzikos grojimo
 • 10 valandų filmų žiūrėjimo
 • 225 valandas buvimo pasyvioje būklėje
Tai maždaug tas pats kas buvo iPhone 4S.

Didelis klausimas, kaip Apple ruošiasi pagerinti akumuliatoriaus tarnavimą. Paprasčiausias būdas būtų padidinti akumuliatoriaus talpą, ką Apple ir darė: iPhone 4 - 1420 mAh, iPhone 4S - 1432 mAh, iPhone 5 - 1440 mAh, bet reikalingas esminis šuolis, tačiau tai nėra lengva užduotis nedidinant telefono dydžio.

Į klausimą apie pageidajamas iPhone savybes atsakė 10469 žmonės.

Geriausios iOS 7 savybės

Didžioji dauguma CNET apklausoje dalyvavusių ir į šį klausimą atsakiusių (atsakė 9752 žmonės), geriausiai vertina iOS „Control Center“. jei kartais nesekėte naujienų ir nežinote kas tai yra - „Control Center“ tai piršto pabraukimo nuo ekrano apačios iššaukiamas langas, kuriame greitai ir patogiai galima pakeisti kai kuriuos nustatymus: išjungti ar išjungti Wi-Fi, GPS ar Bluetooth, pakeisti ekrano šviesumą, perjungti telefoną į skrydžio režimą, paleisti muziką, persiųsti paveiksliuką, nurodyti ekrano vaizdą ar filmą rodyti naudojant AirPlay, įjungti šviestuvo funkciją ir t.t. Tai seniai iPhone vartotojų laukiama funkcija, bet geriau vėliau nei niekada. Mažiausiai populiari naujosios iOS 7 funkcija - dinamiški telefono „darbastalio“ paveikslėliai.

Telefono talpa

Kiek Apple kainuoja papildomas SSD blokas padidinantis telefono talpą? Tikrai ne tiek kiek ji už ją plėšia. Apple iPhone talpos padidinimą įkainoja maždaug 100 JAV dolerių (Europoje, priklausomai nuo šalies apie 100–120€) žingsniuojant nuo 16GB prie 32GB ir nuo 32GB iki 64GB. IHS iSuppli duomenimis, pačiai Apple toks talpos padidinimas kainuoja nuo 10 iki 20 JAV dolerių. Kas reikštų, kad renkantis tarp 16GB ir 64GB iPhone modelio kaina skirsis 200 JAV dolerių (Europoje apie 220 €) tuo tarpu Apple išleis tik apie 30 JAV dolerių.

NAND flash atminties technologijos greitai vystosi. Dabar daug dėmesio sutelkta į 3D NAND atmintį, kuri yra greitesnė, patikimesnė, ilgiau tarnaujanti ir kainuojanti mažiau bei jų technologija leidžia jos modulius sujungti taip, kad jie užimtų mažiau vietos.

Samsung - Apple konkurentė ir tiekėja jau gamina 3D NAND, sujungdama atminties modulius vertikaliai gali 128GB talpą „sukišti“ į vieną lustą. Kitas atminties gamintojas „Micron“ taip pat planuoja 2014 metais pradėti savo platinti kompanijoms savo 3D atminties technologijas. tačiau nors tai skamba ir gražiai, 3D gali nebūti taip pigu, kaip kad norėtųsi, nes nėra aišku ar ši technologija leidžia efektyviai naudoti gamybos kaštus.

Kokių iPhone 5S savybių ar funkcijų labiausiai laukiama ir pageidaujama. Duomenys: CNET.
Duomenys:CNET

Labiausiai laukiamos funkcijos, kurių gali niekada ir nebūti

Daug apklausoje dalyvavusių norėtų naujajame iPhone 5S turėti NFC funkciją, kuri jau senokai sklando Apple gandus nešiojančių portaluose. Kiti populiarūs pageidavimai buvo: keičiamos baterijos, klaviatūrų aplikacijos, SD kortelių skaitytuvas, belaidis akumuliatoriaus krovimas.

Kaip ten bebūtų, Apple jau nusprendė kaip ir iš ko gaminti iPhone 5S ir iPhone 5C modelius ir belieka tik laukti rugsėjo 10 dienos ir sužinoti, kiek naujieji iPhone pateisino jų laikiančiųjų lūkesčius ir viltis.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nesuprantu, kam reikia to didelio ekrano, turėjau note 2, s4, tai tas didelis ekranas sukelia daugiau nepatogumų, nei naudos. Reikia didelio ekrano? tam yra planšetai... o.O

  • O kokius tau nepatogumas didelis ekranas turejo. Turiu Nexus 4 tai viska pasiekiu su vienu pirstu, nepatogumas gal i kelniu kisene kai idedi jei lyginsi su mazesniu ekranu, bet buna atveju, kad kartais pasitikrini ar tikrai yra telefonas kelniu kiseneje :)
   Na metalini korpusa galima ivairiu spalvu gaminti, keista kad apple pati to nedaro, jau nemazai zmoniu pasikeite patys korpusus, net didziausi apple fanai :) http://www.anostyle.com/gallery
   Didziausias privalumas ka galetu apple padryti su telefonu tai numesti kaina, nes siuo metu Nexus 4 jau bekainuoja 199 €. Moto X ir kazka panasiai kainuos spalvas gali pats pasirankioti https://www.motorola.com/us/motomaker?pid=FLEXR1#exterior/backplate

   • Priežastys:
    1. Su viena ranka nepatogu valdyt telefoną ( nebent plaštaka kaip kokio Sabonio).
    2. Nepatogu laikyti džinsų kišenėje, pavyzdžiui: nori užsirišti batus, pasilenkt trugdo telefono dydis. Taip pat dažnai važinėju dviračiu, tai jei patogu naudotis, nei patogu vežiot.
    3. Nematau didelės naudos naudojant lyginant tarkim 4" ir 5" ekranus, vistiek filmus žiūrėt- savižudybė, tiek ant 4" ar 8". Turiu iPad mini ir labai retai žiūriu filmus per jį, nes tiesiog gadina visą malonumą, na nebent filmas prastas ar kokybė "tarybinė" :D
    Privalumas didesnio ekrano sakyčiau naršant internete, bet ir tai man 4" per akis, užtenka informacijai surasti.
    Turėjau visus samsung galaxy serijos telefonus, tai pagal patogumą geriausiai prilipo s2, nedidelis, tvirtas ir patogus, bet kai pradėjo didinti ekranus, tai paturėdavau pora mėnesių naujai pasirodžiusius galaxy ir parduodavau. Aišku čia tik mano nuomonė, kiekvienam savo :)

    • 1. Tai mazai naudojai, po poros savaiciu perpratau kaip su viena ranka viska pasiekti
     2. Na uzpalkalineje kiseneje niekados nelaikau telefono.
     3. Napamirsk kad iphono ekranas kad ir 4" bet jis istyses buvusio 3,5". Na kai paimu iphone su 3,5" tai man mazohismas kazka su juo daryti, neskaitant skambinimo. Ankciau dazniau imdavai ipad i rankas, bet po Nexus 4 vis maziau i rankas ipad paimu. Na gerus serialus paer iPad as paziuriu preis miega, paskutiniu metu holivudas isvis geru filmu nebekuria puse filmo ziuri multika (puse filmu debilisku efektu) :)

     • 1. S3 ir note 2 turejau apie 3 menesius, s4 savaite, tai su s3,s4 galejau valdyt viena ranka, bet nebuvo itin patogu. Su note 2 viena ranka mazai galedavau, ka ir atlikt ;) kai perejau prie iPhone 5, tai nepajauciau didesnio ekrano trukumo.
      2. Uzpakalineje kiseneje taip pat nelaikau, priekineje laikau ;)
      3. 3.5" ekranas man jau per mazas, turejau 4s, tai tik pasiskambint, sms ar pasta. Narsyt ten ne kazka :)
      Na cia kiekvienas ziuri savo kampu :)

  • Man taip pat keistas tas troškimas didesnio ekrano. Gal tie žmonės kompiuterių neturi ir viską daro telefone... sunku pasakyti.

   • Priklauso ko nori is telefono, jei tik skambinti, pasitikrinti pasta ar kokia zinute pasiusti tai mazi ekranai puikiai tinka. Taciau yra kurie daug narso, raso, keliauja ir t.t. tada diesnis ekranas pravercia.

    • Nesakau, kad nereikia telefonų didesniais ar mažesniais ekranais. Gerai kai yra iš ko rinktis ir kiekvienas gali pasirinkti savo poreikius, galimybes ar norus atitinkamtį aparatą.
     Aš telefoną naudoju daugiau kaip telefoną, nors naršau nemažai. Normaliai rašyti ir iPad nėra labai patogus ypač jei rašai formatuotą tekstą. Aš manau, kad kiekvienas įrenginys turi atitikti savo fiunkciją. gal kada nors kas nors padarys laptopą 15" iš kurio galima paskambinti, bet nemanau, kad tai bus idealus telefono pakaitalas todėl ir telefonas su galimybe rašyti nėra kompo pakaitalas, jis tiesiog turi tą galimybę, kuria galima pasinaudoti reikalui esant.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų