Unikalaus dizaino Mac Pro

Mac Pro Banneris

Pirmadienį, WWDC Apple leido užmesti akį į savo būsimą Mac Pro – ne tik technologijų bet ir dizaino šedevrą.

Mac Pro klasės kompiuteriai jau kuris laikas buvo ignoruojam ir Pro vartotojai negailėjo karčių žodžių Apple atžvilgiu ir net jautėsi kylanti įtampa dėl neaiškios šios klasės kompiuterių ateities bei svarstymų ką daryti jei jų gamyba bus nutraukta, o esantys iMac, ar Mac mini modeliai gerokai per silpni Pro vartotojų poreikiams.

Vos užmetus akį į naująjį Mac Pro, negali nepastebėti, kad jis stipriai skiriasi nuo kitų kompiuteriu savo išvaizda. Apvalios formos, „apvilktas“ juodo aliuminio gaubtą. Negali nestebinti ir jo dydis - 24cm aukščio ir 16cm skersmens; naujasis Mac Pro yra 8 kartus mažesnis už prieš tai buvusius modelius.

Po virtuoziškai suskurta kompiuterio estetika slepiasi visiškai naujoviškai sudėlioti kompiuterio komponentai. Visi Mac Pro elementai yra pritvirtinti aplink aušinimo cilindrą ir sudaro trikampio formą, kurį Apple vadina „unifikuotu šilumos reguliavimo branduoliu“. Kompanija sako, kad pagrindinė priežastis leidusi sukurti tokio kompaktiško dizaino kompiuterį yra spaudimo būdu sukurta aliuminio struktūra.

Kompiuterio pagrindinis ir grafinis procesoriai tolygiai išdėstyti aplink „šilumos reguliavimo branduolio“ cilindrą kas leidžia tolygiai paskirstyti ir efektyviai šalinti jų skleidžiamą šilumą naudojant vienintelį naudojant vienintelį „propelerį“ esantį cilindro viršuje.

Naujuosiuose Mac Pro kompiuteriuose Apple lieka prie Xenon šeimos E5 procesorių. Konfigūracija bus 12-os branduolių, kuri leis padvigubinti pajėgumus lyginant su dabartiniais Mac Pro modeliais. Kartu su nauju procesoriumi, kompiuteryje bus naudojama ir 3os kartos PCI Express, kuri pagreitins duomenų perdavimą iki 40GBps su 1GBps skaitymo ir 1.0GBps rašymo geričiu (priklausomai nuo naudojamų komponentų).

Mac Pro RAM

Apple atsikratė kietųjų diskų stalčių ir dabar naudos PCIe SSD sprendimą, kurio greitis yra 1250MB/s (palyginimui SATA SSD - 500MB/s, o SATA HDD 110MBs). Kadangi nėra kur dėti „krūvos“ diskų, kuriuos paprastai naudoja Pro vartotojai, tikėtina, kad Apple tikisi rinkoje atsirasiančių Thunderbolt–2 palaikančių įrengimų, tačiau spėju bus tokių, kuriems šis sprendimas nepatiks.

Kalbant apie kompiuterio atmintį, Apple naudoja ECC DDR3 modulius dirbančius 1866 MHz dažniu, kurie susitvarko su 60GB/s duomenų srautu, tai taip pat dvigubai daugiau nei dabartiniuose Mac Pro kompiuteriuose.

Grafika valdoma dviejų standartinių darbo stotelių klasės AMD FirePro GPU su 6GB dedikuotos VRAM, kuri leidžia atlikti skaičiavimus 70 teraflopų greičiu (dabartiniai Mac Pro dirba skaičiuoja 2.7 teraflopų).

Galimybių pajungti periferinius įrenginius taip pat gerokai padaugėjo: 6 Thunderbolt–2 jungtys, 4xUSB 3.0 jungtys, du gigabitinio tinklo jungtys, HDMI 1.4 ir audio įėjimas ir išėjimas.

Didžiausias privalumas leidžiantis plėsti kompiuterio galimybes už jo cilindro ribų yra Thunderbolt 2 jungtys, turinčios iki 20GBps duomenų pralaidumą bei leidžiančios sujungti iki šešių įrenginių į nuoseklią grandinę per vieną jungtį. Thunderbolt 2 yra suderinama su Thunderbolt (1) įrenginiais. Intel sukūrusi I/O standartą, praeitą savaitę paskelbė Thunderbolt 2 duomenis.

Nors šie duomenys yra Mac Pro prototipo, tačiau rudenį pasirodysiantis, galutiniams vartotojams skirtas variantas, tikimasi, nesiskirs nuo jo niekuo.

Apple sukūrė puikią įvaizdinę, naujajam Mac Pro skirtą, svetainę: https://www.apple.com/mac-pro/

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Vienintelis dalykas i ka buvo idomu paziureti per pristatyma :)
  Visa kita buvo nuobodu kaip niekada, pradzia tai is vis vos ne kaip samsungo pristatymas, su kazkokiom masinelem isejo :)))))

  • Matyt žiūrėjai tą kažkokio kvailo ruso komentuojamą pristatymą, buvau paraleliai jį atsidaręs, bet paskui išjungiau, nes nusibodo klausyti jo nusišnekėjimų, kur jis ne tiek tai ką rodo komentavo, o kažkokias nesąmones kalbėjo, o kai pradėdavo komentuoti tai kas rodoma, tai pusės nesuprasdavo apie ką tai ir kas tai...
   Tos mašinėlės tai iš dabar vis labiau populiarėjančios robototechnikos srities (robotų futbolo čempionatai ir panašiai), ten kompanija demonstravusi tas mašinėles, kurių valdyme ir intelekte naudoja iOS rodė, kaip viena mašinėlė važiuodama dideliu greičiu gali analizuoti aplinką, įvertinti situaciją ir žaibiškai reaguoti (važiuoti nekliudydama kitų eismo dalyvių).
   Man įdomu buvo viskas. Gal nebuvo daug dalykų verčiančių iš koto, bet atrodo, kad OS X turės naujų gerų galimybių tame tarpe Safaris gerokai savo greičiu lenkiantis Chrome ir visiškai dulkes uostyti palikdamas Firefox'ą, taip pat efektyvus darbas su atmintimi ir procesoriaus resursais... iOS taip pat pasipildė naudingomis funkcijomis ir aš labai patenkintas nauja apsaugos sistema turėsiančia pristabdyti vogtų iPhone prekybą.
   Man kaip Mac Pro vartotojui, smagi žinia kad šis segmentas neužmirštas, tačiau ribotos naujojo Mac Pro plėtimo galimybės mane suglumino. Dizainas, žinoma, fantastiškas.

   • Man tai seile nutyso ir as noreciau to Mac Pro :)
    Mac OS ir kazko kosmisko neparode apart geriau atminti isnaudos, o kas liecia safari greicio tai cia viena menesi vienas greiciau kita men kitas, kelios mili sekundes skirtumas vartotojai napajus, o ir testai daugiausia su visokiais javascript lygina, tai daugiau marketinis poziuris.
    Ilga laika safari naudojau, bet jau kokius 1-2 metus chrome, perbegau ne del greicio ar atminties sunaudojimo, o del patogumo. Jei safaris pasidarys patogesnis perbegsiu vel, greiciai nedomi is vis
    Maps tai nebutinas yra neblogas googles, ten daugiau galimybiu, bet cia vel ko nori is zemelapiu.
    iCloud Keychain, tai geras dalykas, taciau Chrome jau nuo senu laiku tai turi ir naudoju, tarp visu irenginiu net su ios :)
    Na juoko sukele kai palygino ios su android versiju grafikais, tai tik parode kad apple zaidzia marketinga arba android nezino visai arba apsimete kad nezino kas tos versijos.

    • Manau, kad Apple apie Android žino kelis kartu nei kad mes su tavimi abu kartu paėmus.

     Nežinau kas ten juokingo su tais grafikais, man tai graudus vaizdelis ta Android fragmentacija, čia jei kalbame apie šitą grafiką:

     (WWDC laikas 1:13:13).

     Ten kalbama, kiek iOS ir Android OS vartotojų naudoja kokias versijas ir, kad šita padėtis yra vargo vakarienė programuotojams rašantiems Android OS.

     Kaip žinia daugelis Android gamintojų sudarko Android OS ir paskui nebeatnaujina jos. Ir dabar pilna naujų telefonų, kurie parduodami su 2.2 ar 2.3 versijomis. Nekalabant apie tai, kad nedaugelis Android telefonų atsiradus naujai Android versijai paprasčiausiai negali atsinaujinti į ją irn tuo pačiu turėti saugesnę, geresnę ir viskaip kitaip ...esnę OS versiją.

     Tai kurioje vietoje čia juoktis?

     • Dabar man pasakyk ka tu gausi jei atsinaujinsi Android versija. Taip nauja Android versija turi labai daug patobulinu, bet tas neliecia eilines programas ir tie patobulinimai labai jauciasi, kai su ios naujos versijos nieko nesiskiria nuo kitos.

      Dauguma iOS vartotoju masto kaip apie savo os kad atnaujinus nauja os versija gauni naujas programu versijas. Su ios as pastebejau butent didziausi atnaujinimai eina programu: pastas, safari, apps parduotuve, zemelapiu programa ir t.t.
      Androide viskas kitaip tu gali tureti ir android 2.2 bet tu gausi naujas pasto, narsykles, apps parduotuve, zemelapiu ir t.t. versijas.
      Dauguma googles programu (turbut vos ne visos) nereikia laukti naujos os versijos, jos gali bet kada atnaujinti, o ios vartotojai kartais priverti visus metus laukti kol iseis kokia pasto patobulinimai su nauja os versija.

      O koks paprastam vartotojui skirtumas ka ten buria programuotojas, kazkodel ju yra ir toliau kuriami, ios ir yra ivairiu kalbliuku ko negali relizuoti programeriai.

      Pasakyk man didelius skirtumus tarp ios 4 ir ios 5 arba ios 5 ir ios 6 :) Dauguma tu skirtumu androide relizuojami be os atnaujinimo.
      Dabar paziurek i ios 7 kas pakeista tik perpaisytas dizainas, viena kita nedidele naujove (dar nemaigiau tai bijau apsimeluoti) :). O ir tos ios naujoves jau seniai as androide maigau.

 2. Man sunku daug komentuoti apie Android atnaujinimus bendrai, bet dabar šalia guli du Android telefonai (ištraukiau iš stalčiau pažiūrėti kaip atrodo Mac Arena juose) - vienam ~3 metai, kitam 8 mėnesiai, tame kur 3 metai versija 2.2.2 niekada nebuvo atnaujinta ir dabar sako, kad atnaujinimo nėra, tame kur 8 mėnesiai 2.3.5 taip pat niekada nebuvo atnaujinimo. Tiek viename tiek kitame pastoviai bėdos su vieta, senesniame rėkė, kad negali atnaujinti Skype, nes nėra vietos - ištryniau kelias programas - vis tiek trūksta vietos, ištryniau Skype, atsisiunčiau iš naujo - installation failed - neužtenka vietos, atstačiau gamyklinius, atsisiunčiau Skype, įsidiegiau, noriu atsisiųsti kitas (anksčiau ištrintas programas) - nėra vietos, įskaitant tai, kad Skype perkeltas į kortelę. Bet čia nesvarbu jie vis tiek tam atvejui kai visi iPhone suges ir reikės telefono iki nuvažiuosi iki parduotuvės naujo nusipirkti.

  Aš naudoju defaultines programas, bent jau iPhone jos mane pilnai tenkina, jos atsinaujina kaskart atnaujinus versiją (nebūtinai iOS). Kas link versijų atnaujinimo tai ir ant iPhone 3GS gali iOS 6 sukinėti, tuo tarpu su Android - ką nusipirkai - tą turi.

  Kas link tavo „Dabar man pasakyk ka tu gausi jei atsinaujinsi Android versija“ - atrodo, kad nieko, nors tikėčiausi geresnio darbo stabilumo, saugumo ir tų programų, kurios būtent tai telefono ir OS versijai parašytos atnaujinimo, nes siųstis iš Google Play, tai čia jau loterija - testavo developeris ant tokio telefono kaip pas tave ar ne....

  Kas pasikeitė 4->5->6, dabar jau nebepamenu tiksliai, man atrodo 5 (lyginant su 4) aplikacijos geriau konsoliduotus su paslaugomis ir Messages galima nemokamai siųsti tarp iPhone/iPod Touch, iCloud + saugumas, greitis ir t.t. 5->6: Maps, socialinis frameworkas, Pass Kit'as, In-App Purchase, Siri, Facebook ir Twitter API integuota į OS, Shared photo streams, Pass Book, Greiti atsakymai telefone kai negali/nenori atsiliepti, remainderiai susiję su vieta (gali vienu myguko paspaudimu liepti telefonui priminti, kad ..... kai išeisi iš šios vietos, ar ateisi į kažkokią vietą) taip pat juos labai daug naudoju tipo primink nupirkti ..... kai būsiu prie ..., panoraminis fotografavimas, Safari (daugiau pasikeitimų ant iPad) ier t.t. apie 200 naujovių ir patobulinimų lyginant su iOS5.

  • Tai ka as ir sakau tie tavo isvardyti atnaujinimai androide eina kaip eilines programos, reikia twiterio integruojasi is os, reikia feisebook integruojasi, zemelapiai taip pat ir t.t. Del greicio ios tai dauguma net skundziasi kad suletejo ir batarke valgo daugiau.
   Ziurejau as ta 200 naujoviu sarasa, safari jau ten koki 15 priskaiciuota, o adroide chrome nereikia naujos os kad tai tureti.
   Na va tu skundies del vietos, o kuo androidas kaltas kad tu nusipirkai mazai vietos.
   O kad gali atnaujinti 3gs i ios 6 tai tik parodo kad ios nieko nepatobulejo tik programeliu dadejo, ir dar kastruota ios versija gauni, beto kiek pamenu iPad net naujesnis modelis buvo nei 3gs, taciau negavo naujos ios 6.
   O kas dabar, truputi pridejo daugiau galimybiu i ios 7 ir jau 3gs nebepatems :)
   Jei kokia programa nebus pritaikyta android 2.2 tai ir parduotuvejo tus jos nematysi. Programos androide nera tokios reiklios ekrano rezoliucijai ne taip kaip ios kur turi buti pritaikitos kiekvieno ekrano dydziui. Bet vel mes ziurim tai kas buvo su android. Ankciau taip androidas vijosi ios, bet dabar jau toli pabego androidas ir kas ios 7 atsirado as jau puse metu tai megaujuosi, o jums dar laukti rudens :), o rudeni androidas 5 versija isleis.

   • Nepamenu, kad kokia nors programėlė tuose mano Android'uose būtų atsinaujinusi, įdomumo dėlei galime pažiūrėti kokios standartinių aplikacijų versijos pas tave ir pas mane.
    Dėl vietos tai tuose Android'uose niekas jos parduodant neakcentuoja, tipo yra kortelė ir kiek įdėsi tiek turi ir vietos, tačiau realybėje pasirodo, kad viskas yra ne taip.
    Normalu, kad 2009 metais išleistas iPhone 3GS, jau nebe patemps iOS 7, bet kai 2012 pabaigoje Android telefonas, jau iš karto išleidžiamas su pusantrų metų senumo OS ir nebe patempia jokios kitos versijos, net 2.3.6 tai čia jau keista.
    Na ir kas kad išeis Android 5, visi turės naujus telefonus pirkti, kad ją pamatyti ir kaip praktika rodo - tai, kad nusipirksi naują Android telefoną, nereiškia kad kada nors turėsi tą naują versiją.
    Man sunku pasakyti kas ką vejasi, bet kiek matau dabar Androidų šalia savęs ir žmones juos naudojant, girdžiu tik dūsavimus, net jei žmogus jį tik kaip telefoną naudoja, nes ir paprasčiausiai paskambinti iš jo po pusės metų būna sunku. Dauguma aplinkui esančių Androido fanų, dabar jei negali nusipirkti iPhone perka Windows Phone, kuriam dar ankskti pasakyti kaip ten bus toliau...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų