Sekančiais metais EU nebeliks tarptinklinio judriojo ryšio (roaming) mokesčio

Sekančiais metais Europos gyventojai keliauti po Europos Sąjungą galės naudotis mobiliais telefonais, už pokalbius, trumpąsias žinutes bei duomenų perdavimą mokėdami tiek pat, kiek moka namie.

„Tarptinklinio ryšio mokesčiai už balso skambučius, tekstinių žinučių ir interneto prieigą iš mobiliųjų įrenginių, greičiausiai, bus visiškai panaikinti“- rašo The Telegraph remadamais savo šaltiniais Europos Komisijoje.

Antradienį Briuselyje, 27 Europos Komisijos narių grupė, prabalsavo už šio pasiūlymo pateikiamą Europos Komisijai. Visi Europos Komisijos nariai už jį balsuos sekančių metų gegužės mėnesį, o jiems pritarus šiam pasiūlymui, jis gali įsigalioti jau 2014 metų liepos 1 d.

Šia reforma siekiama skatinti konsoliduoti Europos judriojo ryšio tinklo operatorius. The Telegraph šaltinis susipažinę su Europos Komisijos planais sakė, kad komisijos nuomone, visose 27-ose Europos Sąjungos valstybėse yra per daug įmonių, siūlančių mobilaus ryšio paslaugas ir šis susiskaidymas yra kliūtis investicijoms, kurios šioje srityje labai reikalingos.

„JAV yra keturi operatoriau, tuo tarpu Europoje jų yra apie 100 ir tai yra per daug norint turėti bendrą rinką ir bendras investicijas“, - kalbėjo The Telegraph šaltinis. „Europoje, šiuo metu, 4G plačiajuosčio ryšio yra mažiau nei Afrikoje“.

„Šio rinkos segmento konsolidavimas nėra pagrindinis tikslas, pagrindinis tikslas yra bendra rinka, tačiau, jei tai reiškia, kad mes turėsime mažiau, bet stipresnių operatorių - tas yra gerai“.

Ši reforma, greičiausiai, privers kai kurias kompanijas jungtis, o vartotojai galės rinktis operatorių bet kurioje EU šalyje.

Ši reforma sumažins operatorių pajamas, kurias pastarieji dabar gauna pateikdami šokiruojančiai dideles sąskaitas užsienyje atostogavusiems ar verslo reikalais keliaujantiems žmonėms. Tačiau ilgainiui, jie galės jas susigrąžinti, nes į kitas šalis keliaujantys vartotojai daugiau naudosis telefonais, o ypač Internetu.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Jau seniai reikejo tai padaryti, uzteks apiplesineti zmogeliukus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų