Aperture 3.4.5 atnaujinimas

Apple atnaujino Aperture

Apple Aperture 3.4.5 atnaujinimas: - Pašalina klaidą, dėl kurios programa galėjo užsidaryti kai trinamos iš fotoaparato ar kortelės suimportuotos, kortelėje esančios, nuotraukos; - Dabar nurodžius, kad po nuotraukų importavimo kortelėje nuotraukas ištrinti – kortelė atjungiama teisingai; - Kiti patobulinimai pagerinantys aplikacijos stabilumą.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Laukiam 4 versijos uzteks liuta uz uodegos tampyti :)

  2. o Ramūnai, pats nelauki 4 versijos kaip matau :) tikėkimes Apple ir mano maldas išgirs :):)

    • Aš nesu nusiteikęs prieš naujoves ir mielai Aperture patobulinimus priimsiu į savo kompą. Bet gal mano neįmantriūs poreikiai arba aš mažiau su ja užsiiminėju, nes mane patenkina ir tai ką turiu/ką ji gali. Žinoma, yra dalykų, kurių gal norėčiau Aperture, bet suvokiu, kad paskirtis jos kiek kitokia, o tuos savo norus/poreikius sutvarkau kitų progeamų pagalba.

      Jei sąžiningai, tai jei ko ir Aperture ir laukiu tai to, kad neužknistų, kai uždarinėji Aperture tas jos tas „Updating information for sharing previews“. Bibliotekos nėra mano kažkokio įspūdingo dydžio, dabar kuri atidaryta rodo 40420 failų, diskai greiti, naudoju referenced library ir šitos Aperture bibliotelos failai diske užima 869,72GB, bet kai uždarinėju Aperture, tai kartais tenka ir minutę laukti kol ji tuos savo „preview“ atnaujins ir užsidarys.

      „Menus“ darau ne Aperture. Aperture, pagrinde, naudoju kaip patogią nuotraukų biblioteką ir jei reikia, kaip daugumoje atvejų, tik apkirpti, šviesą pareguliuoti, patiesinti ir kokį spuogą nuimti ir panašiai – ir man ji puikiai susitvarko su tomis užduotimis.

  3. Bent jau man, tai praktiškai niekada nereikia laukti, nebent kai įkeliu 30Gb iš karto, tada gal kažkas ten ir užlaiko kelias sekundes kai uždarau programą, o šiaip greitai uždaro. Kažkaip net netkreipiau dėmesio į tokia lentele su tokiu ilgu užrašu.
    Dėl viso to aprašyto darbo ir kito - tai pilnai užtenka, bet norisi tiesiog naujų funkcijų. Čia jau ne man sugalvoti, ten dirba geriausi pasaulio programuotojai ir t.t. :) Apple, Adobe, Google, Microsoft - ten tai proto gūzai, jiems ir reikia sugalvoti naujienas. Arba protingesnes funkcijas padaryti.
    Kad ir pvz su Burn funkciją rodos, kai šviesini veidą šėšelyje esanti ar prieš saulę, tai veidas geltonas pasidaro ir jau reikia papildomai dirbti daugiau, kad norima rezultatą padaryti, o galėtu protingiau reaguoti. Ir kita.

  4. - Kiek pas tave failų Aperture duombazėje?
    - Naudoji Managed ar Referenced duomenų bazę?
    - Ar Aperture > Preferences > Previews pas tave nurodyta, kad „new projects automatically generate previews“ ir jei taip kokia kompresija?

    Man atrodo tu ten su burn kažką per daug buri — pasiimi kreives ar lygius (curves arba levels) timpteli kiek reikia ir paskui užpieši tą „timptelėjimą“ ant reikiamos vietos. Aš labai reitai su tokiais dalykais žaidžiu, nebent akis ar dantuką kokį pabalinti, šiaip visada paprasčiau nufotografuoti normaliai ir tada nereikia vargti paskui.

  5. 1. 66 016 failų, 747,11 GB.
    2. Referenced duomenų bazė.
    3. Taip, nurodyta ir varnelė uždėta. O kokia kompresija? Nežinau, ten nieko daugiau papildomai nėra.
    Dabar ką tik po fotosesijos, įkėliau apie 6gb, tai kai uždariau Aperture, staigiai uždarė. Kaip ir visada, sekundėle ar mažiau ir uždaryta.. :)

    Aš irgi retai žaidžiu, bet kai reikia kartais, tai reikia - čia kaip pavyzdys. O to užpiešimo ir timptelėjimo tai nelabai supratau.. :)

  6. Beja, sumaišiau Burn su Dodge, turėjau omeny, kad kai Dodge (Lighten) panaudojus, tada geltoni veidai būna standartiškai :)

  7. As nusprendziau isvis atsisakyti preview apertureje ant imac kur darau visus redagavimo darbus. naudoju preview ant mbpro seimos bibliotekos tam kad greiciau nuotraukas rodytu zmonai :).

    preview nenaudojimas sutaupo siek tiek vietos ir paspartina atsarginiu kopiju darymo procesa nes nereikia kopijuot mazu failu.

    • Bet tai tada ant MBP tas prieview ir generuojamas, nes aš tai generuoju preview, tada kai nukopijuoji biblioteką-tai ji jau iš karto su preview būna, o originalų nebūtinai ir matyti jai, jei tik pažiūrėjimui skirta.
      Vieta šiais laikais nėra labai didelis deficitas, nors į iMac, labai daug ten neprikrausi, žinoma.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų