JAV Prezidentas Trump kritikavo „Apple“ už „iPhone“ gamybos perkėlimą į Indiją, tačiau ekspertai atkreipia dėmesį į sudėtingą „Apple“ pasaulinę tiekimo grandinę.
Jungtinių Valstijų prezidentas Donald Trump sukritikavo „Apple“ generalinį direktorių Tim Cook už tai, kad šis, siekdamas išvengti tarifų, perkėlė didelę „iPhone“ gamybos dalį iš Kinijos į Indiją. Tačiau ekspertai piešia sudėtingesnį vaizdą.
Nors „iPhone“ telefonai daugiausia surenkami Kinijoje arba Indijoje, „iPhone“ komponentų įvairovė gali priminti olimpinį šalių kaimelį, todėl naujų muitų tarifų poveikis „Apple“ (AAPL) yra ypač sudėtingas. Norint peržiūrėti „iPhone“ tiekimo grandinės geografiją reikia visu ratu apsukti gaublį.
Žemiau išvardinsiu septynias pagrindines šalis, kuriose, remiantis technologijų leidiniu „Lifewire“ ir Ohajo valstijos universiteto tyrimais, „iPhone“ komponentai gaminami už Kinijos ir Indijos ribų.
Vokietija

Vokietijoje įsikūrusi „Bosch Sensortec“ gamina kiekviename „iPhone“ telefone esantį akselerometrą. Akselerometras yra svarbi „iPhone“ sistemos dalis. Jis yra mažas, bet galingas jutiklis, kuris matuoja pagreitį – tai yra, kaip greitai keičiasi judesio greitis. Ši informacija naudojama įvairiems tikslams:
- Ekrano pasukimas: akselerometras leidžia „iPhone“ suprasti, ar laikote jį vertikaliai, ar horizontaliai, ir atitinkamai pasukti ekraną.
- Žaidimai: daugelis žaidimų naudoja akselerometrą, kad valdytumėte veiksmus, pavyzdžiui, vairuotumėte lenktyninį automobilį arba pakreiptumėte labirintą.
- Žingsnių skaičiavimas: akselerometras gali aptikti judesius einant ar bėgant, todėl programėlės gali skaičiuoti jūsų žingsnius.
- Kritimo aptikimas: kai kurie „iPhone“ modeliai naudoja akselerometrą, kad aptiktų staigų kritimą, ir gali padėti automatiškai iškviesti pagalbą.
- Stabilizavimas: Akselerometras padeda stabilizuoti vaizdą fotografuojant ar filmuojant, sumažindamas vaizdo suliejimą.
- Purtymas: akselerometras leidžia „iPhone“ atpažinti purtymo gestą, kuris gali būti naudojamas įvairioms funkcijoms, pavyzdžiui, paskutinio veiksmo anuliavimui.
Trumpai tariant, akselerometras suteikia „iPhone“ informacijos apie jo judėjimą ir orientaciją, kuri naudojama daugelio skirtingų funkcijų sistemoje.
Taivanis

„LifeWire“ duomenimis, „iPhone“ telefono „Touch ID“ komponentai gaminami Taivano įmonių „TSMC“ (TCM) ir „Xintec“ (TPEX:3374). „TSMC“ taip pat gamina „iPhone“ telefonuose naudojamus M ir A serijos procesorius.
Nors „TSMC“ yra įsikūrusi Taivane, ji taip pat turi gamyklas Japonijoje, Vokietijoje, Kinijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, o tai iliustruoja sudėtingą tarptautinę ekosistemą, palaikančią „iPhone“.
Japonija

Komponentai nuo „flash“ atminties iki LCD ekranų ir „Wi-Fi“ lustų yra gaminami Japonijoje įvairių firmų, turinčių atstovybių ir kitose šalyse.
JAV

„Corning“ (GLW) gamina stiklą, kuris yra „iPhone“ dalis.
„Apple“ vyriausiasis operacijų vadovas Jeff Williams neseniai aplankė „Corning“ priklausančią stiklo gamyklą Kentukyje sakė: Kiekvienas
iPhone
ir iPad
, kurį klientas perka bet kurioje pasaulio vietoje, liečia stiklą, sukurtą čia, Harrodsburge, Jungtinėse Valstijose.
Šveicarija

„iPhone“ esantys giroskopai yra pagaminti Šveicarijoje (ir yra neutralūs). Juos gaminanti bendrovė „STMicroelectronics“ (STM) apibūdina giroskopus taip: „3 ašių giroskopai matuoja kampinį greitį ir paprastai yra sujungiami su akselerometru bendrame korpuse, kad būtų galima naudoti pažangius algoritmus, tokius kaip jutiklių suliejimas (orientacijos įvertinimui 3D erdvėje). Tokiu atveju juos vadiname iNEMO (inerciniais moduliais) arba bendriau IMU (inerciniu matavimo bloku), kuriame taip pat gali būti magnetometras.“
Čilė

„Storymaps“ ataskaitoje nustatyta, kad didžioji dalis vario, naudojamo „iPhone“ telefonuose, yra išgaunama Čilėje. Taip pat ir didelė dalis ličio. Tiesą sakant, Čilė yra didžiausia vario gamintoja pasaulyje, pagaminanti 24 procentus viso pasaulinės vario produkcijos, ir, remiantis Jungtinių Valstijų geologijos tarnybos duomenimis, antra pagal dydį ličio gamintoja pasaulyje, užimanti beveik 30 procentų rinkos.
Mongolija

Ohajo valstijos universiteto ataskaitoje teigiama, kad žaliavos yra pagrindiniai „iPhone“ gamybos elementai: Kiekviena
.iPhone
dalis ir jo komponento gabalėlis yra pagamintas iš vienos iš daugelio žaliavų, išgaunamų visame pasaulyje“. Be to, ataskaitoje teigiama, kad 90 % „retųjų mineralų, natūraliai susidarančių kietųjų dalelių, kurių derinys sudaro esmines iPhone
dalis, yra išgaunama… Mongolijoje