Kaip neleisti MacBook kompiuteriams su M lustu automatiškai įsijungti kai pakeliamas kompiuterio dangtis ar prijungiamas įkrovimas
„MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ kompiuteriai, kuriuose įdiegtas „Apple“ M serijos lustas, pakėlus kompiuterio dangtį ar kompiuterį prijungus prie maitinimo – įsijungia automatiškai. Šis funkcionalumas patinka ne visiems „Mac“ kompiuterių naudotojams.
Nešiojami „Apple MacBook“ kompiuteriai su „Apple“ M lustais veikia puikiai ir jų akumuliatoriai laiko ilgai, tačiau juos vis tiek reikia įkrauti. Prijungus juos prie USB-C arba „MagSafe“ jungties, jie automatiškai įsijungia, net jei jums ir nereikia naudoti kompiuterio, kol jis įkraunamas. Galima jame vėl įjungti miego režimą arba visiškai kompiuterį išjungti, tačiau tai papildomas ir darbas.
Laimei, „Apple“ išleido šios problemos pataisymą, bet, deja, jis nėra jungiklis, kurio pagalba galima kompiuterio automatinį įsijungimą įjungti ar išjungti sistemos nustatymuose. Tie, kas nori pasinaudoti „Apple“ įgalintu problemos sprendimu turės įgalinti jį „Terminal“ aplikacijoje ir rankiniu būdu įvesti kodą tiksliai taip, kaip nurodyta pavydžiuose žemiau.
Žemiau patekti automatinio „macBook“ kompiuterio įsijungimo, atidarius jo dangtį ar prijungus įkrovimo laidą, problemos sprendimai veikia tik „macOS Sequoia“ („macOS 15“) ir naujesnėse, „Mac“ kompiuteriams skirtose operacinėse sistemose.
- Aidarykite Terminal aplikaciją. Ją rasite Applications/Utilities aplanke.
- Įvedę pasirinktą žemiau nurodytą komandą spauskite klavišą return ⏎.
- Jei norite, kad kompiuteris:
- automatiškai neįsijungtų nei atidarius jo dangtį nei prijungus prie maitinimo šaltinio:
sudo nvram BootPreference=%00
- automatiškai neįsijungtų tik atidarius jo dangtį, bet automatiškai įsijungtų jį prijungus krautis:
sudo nvram BootPreference=%01
- automatiškai neįsijungtų tik kompiuterį prijungus prie maitinimo šaltinio, bet automatiškai įsijungtų pakėlus jo dangtį:
sudo nvram BootPreference=%02
- automatiškai neįsijungtų nei atidarius jo dangtį nei prijungus prie maitinimo šaltinio:
- Kai būsite paprašyti įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį. Atminkite, kad rašant slaptažodį nematysite nei kad, nei ką rašote – todėl slaptažodį veskite dėmesingai. Įvedę slaptažodį vėl spauskite return ⏎.
- Uždarykite „Terminal“ aplikaciją.
Atminkite, kad turite pasirinkti vieną iš pateiktų komandų, priklausomai nuo to kokio rezultato norite.
Jei norėsite grįžti prie numatytųjų nustatymų – atidarę „Terminal“ aplikaciją įveskite komandą:
sudo nvram -d BootPreference
Nurodžius kompiuteriui automatiškai neįsijungti – jis įsijungs palietus klaviatūrą arba „TouchPad“.
Tiems kas yra naudoję „Terminal“ aplikaciją – procesas yra nesudėtingas, tačiau tie, kas šią aplikaciją atidarys pirmą kartą – reikalas gali pasirodyti painus. Nebijokite – tiesiog:
- Pasirinkite kuri komanda jums tinkama, pagal tai kokį rezultatą norite gauti ir įveskite komandą tiksliai taip, kaip jos parašytos aukščiau. Atminkite, kad turite pasirinkti vieną iš pateiktų komandų.
- Žiūrėkite, kad didžiąsias ir mažąsias raides rašytumėte taip, kaip nurodyta aukščiau. Įvedę komandą spauskite return ⏎, tada „Terminal“ aplikacijos lange įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį ir vėl spauskite return ⏎.
- Uždarykite „Terminal“ aplikaciją iš meniu pasirinkę Terminal » Quit Terminal arba tiesiog klavišų kombinacijos command ⌘-Q pagalba.
Pažiūrėti NVRAM turinį galima terminale įvedus komandą:
nvram -p
Būkite ypač atsargūs atlikdami bet kokius NVRAM pakeitimus „Mac“ kompiuteryje su M lustu. Jei padarysite klaidą, nėra lengvo būdo iš naujo nustatyti NVRAM ir jūsų „Mac“ gali pereiti į DFU režimą.