Internete galima rasti įvairiausių patarimų kaip spręsti vienas ar kitas su įrenginiais susijusias problemas. Nemaža jų dalis ne tik, kad nepadės išspręsti problemos, bet gali net sugadinti įrenginį.
Dažnas susidūręs su įrenginio problema atsakymo ieško interneto platybėse. Ten išties galima rasti atsakymų, tačiau nemaža jų dalis yra neteisingi ar nesąmoningi ir neretai atrodo parašyti tyčia, kad pakenkti. Nežinančiam, parašymai, kad dariau taip ir man tai padėjo – gali atrodyti, kaip problemos sprendimas, nors iš tikrųjų problemos gali ne tik neišspręsti, bet ją dar labiau pagilinti ar tapti kitos problemos atsiradimo priežastimi. Tai susiję ne tik su įranga[1].
Per dešimtmetį žmonės išmoko, kad sušlapusio „iPhone“ ar kito įrenginio negalima džiovinti ryžiuose. Tai įvyko didele dalimi po to, kai „Apple“ paskelbė įspėjimą, kad įrenginio džiovinimas ryžių pagalba ne tik nepadeda atsikratyti drėgmės, bet dar ir pakenkia įrenginiui, nes ryžių dulkės ir krakmolas užkemša įrenginio jungtis, mikrofonų ir garsiakalbių tarpus, mygtukus ir panašiai.
Žemiau keli dalykai, kurių daryti su „iPhone“ ar „MacBook“ kompiuteriu daryti nereikėtų.
Ekrano valymas burnos skalavimo skysčiu
„MacBook“ kompiuterių ekranai padengti specialiu plonu blizgesį mažinančiu sluoksniu. Jo dėka vaizdas ekrane, esant stipriam apšvietimui (pvz. naudojant kompiuterį lauke kai šviečia saulė), yra geriau matomas, o tekstas lengviau skaitomas. Šis sluoksnis gali sukurti lengvą violetinį vaizdo atspalvį. Laikui bėgant šis sluoksnis gali nudilti ir tada ekrane pasirodo klaviatūros atspaudai.
Kai kurie interneto išminčiai, specialaus ekrano padengimo sluoksnio nudilimo žymių pašalinimui rekomenduoja naudoti burnai skalauti skirtą skystį. Gal po pasinaudojimo tokiu patarimu ekrano stiklas ir taps švarus, bet taip jūs nuvalysite visą apsauginį sluoksnį ir ekranas, greičiausiai, pradės braižytis, vaizdas taps blogiau matomas.
MacBook ekrano valymas spiritu
Spiritas, ypač didelės koncentracijos, gali ne tik sugadinti atspindžius blokuojantį paviršių, bet sugadinti nuo vandens ir smūgių padarinių apsaugančias tarpines esančias tarp ekrano ir korpuso.
Taip, „iPhone“ ekranų valymui pati „Apple“ savo „App Store“ naudoja priemones, kurių sudėtyje yra spirito, taip dezinfekuodama įrenginius, kuriuos čiupinėja begalė įvairiausiose vietose pabuvojusių pirštų. Tačiau, reikėtų turėti omenyje, kad „Apple Store“ tokie „iPhone“ išbus ilgiausiai metus, o jūs ko gero savo telefoną norėsite naudoti ilgiau, o ir į drėgmės „Apple Store“ esantis telefonas vargu ar gaus.
Paprasčiausia mikro pluošto servetėlė, nuvalys jūsų telefono ekraną puikiai. Jei dalį jos šiek tiek sudrėkinsite paprastu vandeniu, o nuvalę drėgna dalimi nušluostysite sausąja – rezultatas bus dar geresnis.
iPhone ar MacBook atšaldymas šaldytuve
Iš pirmo žvilgsnio, greitam temperatūros sumažinimui, perkaitusį įrenginį patalpinti šaldytuve gali atrodyti ir logiškas. Tačiau to daryti negalima ir tam yra svarios priežastys:
- Pirmiausiai, tai nėra higieniška. Jei nesirūpinate savo telefono higiena (o didžioji dauguma mobilių telefonų naudotojų to nedaro) – tai bakterijų ant mobilaus telefono yra 20 kartų daugiau nei ant viešojo tualeto unitazo. Ir tai nėra mitas. Juk tikrai nekištumėte viešojo tualeto unitazo dangčio į savo šaldytuvą, nors bakterijų ant jo, greičiausiai, yra mažiau nei ant jūsų telefono.
- Dėl atsiradusio staigaus temperatūrų skirtumo, įrenginio viduje susiformuos kondensatas, kuris su laiku taps korozijos priežastimi ir įrenginys nustos veikti.
- Staigus temperatūrų skirtumas, ypač jei įkaitusį įrenginį įkišti į šaldiklį, gali tapti įrenginio korpuso deformacijos priežastimi dėl kurios skils „iPhone“ ar kompiuterio ekrano stiklas.
Sušlapusio iPhone džiovinimas plaukų džiovintuvu
Jei įrenginys sušlapo, geriausia jį nušluostyti sausa šluoste ir palikti ramybėje iki jis išdžius arba kreiptis į servisą. O jei norite įrenginį sugadinti – galite jį pabandyti išdžiovinti plaukų džiovintuvu.
Karštas feno oras gali išlydyti įrenginio viduje esančias tarpines dėl ko telefono atsparumą vandeniui užtikrinanti apsauga bus sunaikinta. Jei fenas veiks visu pajėgumu, greičiausiai, sugadinsite ir telefono akumuliatorių ir kraštutiniu atveju galite telefoną net susprogdinti.
Taip pat reikėtų žinoti, kad vandens lašai esantys telefono viduje niekur nedingsta. Jie pavirsta garais ir pereina drėgmė pasiekia ir atokiausias įrenginio elektronikos vietas.
Garsiakalbių ir mikrofonų valymui naudoti dantų šepetuką
Žiūrint vaizdo įrašus, kuriuose dantų šepetėlio pagalba valomi įrenginio garsiakalbiai ir mikrofonai – rezultatas gali atrodyti neblogas. Realiame gyvenime – greičiausiai dantų šepetėlio šeriai pažeis mikrofono ar „iPhone“ garsiakalbių apsauginį tinklelį, kuris pagamintas iš plonytės keramikos ir labai jautrus mechaniniam poveikiui. Tokio valymo rezultatu gali tapti tai, kad jūsų pašnekovai jus girdės lyg kalbėtumėte galvą įkišęs į kibirą.
O jei nutarsite naudoti elektrinį dantų šepetėlį – įrenginį sugadinsite dar stipriau, nes tokie šepetėliai dažnai naudoja aukštadažnę vibraciją.
Valyti pagaliukais, pavyzdžiui dantų krapštukais taip pat ne išeitis, nes taip dulkes ir susirinkusį purvą tiesiog sukišite gilyn į įrenginį. Geriausia neliečiant apsauginių grotelių iškrapštyti susikaupusius pūkus, o tada švelniai, vata, kuri „pačiups“ likusius nešvarumus, nuvalyti likusias dulkes ar purvą.
Ekrano įbrėžimų naikinimui naudoti dantų pastą
Dantų pasta yra grubus abrazyvas. Ji tinka valyti dantis šalinant organines nuosėdas prilipusias prie tvirto dantų paviršiaus, tačiau ekrano poliravimui vargu ar yra tinkama medžiaga.
Po ekrano poliravimo dantų pastos pagalba, įrenginio ekranas greičiausiai turės begalę mikroįbrėžimų, taps matiškesnis, o siekiamo rezultato nebus.
Dantų pastos sudėtyje yra skystų dalelių, kurios gali sulįsti į tarpus ir net patekti ant matricos, kas dar labiau pakenks ekranui ir taps dėmių, kurios su laiku tik didės atsiradimo priežastimi.
Jei ant „iPhone“ ekrano atsirado įbrėžimų – geriausia su jais nieko nedaryti, o jei jie siutina – uždėkite apsauginę, tam skirtą, plėvelę.
Ar įkraunant telefoną reikia jame aktyvuoti skrydžio režimą
Kai kurie ekspertai tvirtina, kad norint „iPhone“ įkrauti greičiau „reikia“ jame aktyvuoti skrydžio režimą. Nors tai nėra visiška netiesa – reikia suprasti sąlygas, kada ir kodėl tai tam tikrais atvejais gali padėti.
Įprastai maitinimo blokas ir „iPhone“ reguliuoja paduodamos srovės stiprumą įrenginio įkrovimo metu. Vienas iš pagrindinių srovės stiprumą veikiančių faktorių yra įrenginio temperatūra. Žinoma, jei įkrovimo metu telefoną naudoti – įkrovimas truks ilgiau, nes ne tik naudojamas akumuliatorius, bet ir įrenginys šyla stipriau.
Net tiesiog gulintis ir nenaudojamas prie įkroviklio pajungtas „iPhone“ šyla, nepriklausomai nuo to ar įjungtas skrydžio režimas, ar ne. Todėl, pradžioje, jei telefonas pajungiamas krautis neįkaitęs, jo akumuliatorius įkraunamas sparčiau, tačiau po kurio laiko, kai jis įkaista – įkrovimo greitis krenta.
Jei „iPhone“ įkrovimo greitis yra kritiškai svarbu, tai šiek tiek pagreitinti procesą įjungiant skrydžio režimą gali nebent naudojate sinchronizaciją su „iCloud“. Ji vyksta tik jai vienai žinomu laiku ir gali ženkliai padidinti įrenginio temperatūrą. Todėl įjungus skrydžio režimą ir taip sustabdžius sinchronizavimo procesus, galima išlošti šiek tiek laiko.
Ar galingi maitinimo blokai iPhone įkraus greičiau ar jį sugadins?
Taip pirmomis minutėmis, jei „iPhone“ nėra įkaitęs, galingesnis adapteris duos didesnę srovę ir telefonas bus įkraunamas greičiau. Tačiau jis greičiau ir įkais, o tada įkrovos srovė bus mažinama.
Skirtingų „iPhone“ modelių maksimali įkrovos galia yra skirtinga. Reikėtų paminėti, kad „Apple“ deklaruojama įkrovos galia yra pikinė ir tokia gali būti naudojama maždaug dešimt minučių. Vėliau ji sumažinama. Idealus adapteris įkrauti „iPhone“ yra 30 W.
Net jei „iPhone“ prijungsite prie 140 W įkroviklio skirto „MacBook“, telefone esantis įkrovos kontroleris sumažins paduodamos srovės stiprumą iki toks, kuriai jis numatytas ir kurie yra saugūs.
Svarbu, kad „iPhone“ įkrovimui naudojamas maitinimo adapteris būtų originalus arba sukurtas patikimo gamintojo. Juose diegiami specialūs kontroleriai, kurie užtikrina reikiamą srovės tiekimą ir daro įrenginio procesą saugų.
Specialių MacBook apsaugų naudojimas
Kai kurie „MacBook“ kompiuterių naudotojai į savo kompiuterio apsaugą žiūri taip pat kaip į „iPhone“ ir perka savo kompiuteriui apsauginius dėklus, apsauginius stiklus ir uždangalus klaviatūrai.
Naudotojai, sumokėję, matyt, jiems didelę pinigų sumą už „MacBook“ kompiuterį pamiršta, kad „iPhone“ yra monolitas, o „MacBook“ kompiuteris turintis daug judančių dalių, bei tai, kad krenta ant žemės (įprastai) jie daug rečiau nei „iPhone“.
Tarpas, kuris yra tarp klaviatūros ir ekrano, kompiuterį uždarius yra kruopščiai apskaičiuotas. Uždarius kompiuterio dangtį lieka mažutis tarpelis tarp klavišų ir klaviatūros. Tas tarpas užtikrina, kad klavišai neliestų ekrano ir negadintų antirefleksinės ekrano dangos. Jei naudojate klaviatūros apsaugos kilimėlį – šis, nuo atspindžių apsaugantis ekrano sluoksnis nusitrins greičiau.
„Apple“ draudžia dėti ką nors tarp ekrano ir klaviatūros kai uždaromas kompiuterio dangtis.
Apsauginis stiklas dar labiau pablogins situaciją. Pirma, tai neleidžia apsaugai nuo atspindžių atlikti savo darbo ir matote daugiau atspindžių. Antra, jei nuimsite stiklą, dalis dangos nusiims kartu su juo ir atsiras negražių dėmių.
Apsauginio kompiuterio dėklo naudojimas taip pat nėra saugus. Jis taip pat gali pakeisti tarpą ir, jei bus neteisingai pataikytas, išdaužti stiklą.
-
Neseniai internete, viename soc. tinkle teko matyti motinos klausimą ar kas iš skaitytojų gali jai padėti gauti aviacinio kuro, nes jos vaikas turi kirminų, o ji skaitė (internete), kad tokiu atveju vaikui reikia „sugirdyti aviacinio kuro“… Ir ko mes paskui stebimės, kad jaunimas papuola į reanimaciją ar net miršta, nes geria antifrizą? Ko jam negerti antifrizo, jei motinos savo mažus vaikus girdo aviaciniu kuru?