Nepakanka „Apple Intelligence“ išjungti vieną kartą, nes „Apple“ su kiekvienu operacinės sistemos atnaujinimu savo dirbtinį intelektą vėl įgalina.
Nėra nieko stebėtino tame, kad „Apple“ nori, kad jos įrenginių naudotojai naudotų naujausias sistemos galimybes. Tačiau, jei jie to nenori – jie turėtų galėti jas išjungti. Tiesą sakant, ta galimybė yra, bet ja pasinaudojus, pasirinkta nuostata išjungti – išlieka tik iki sekančio sistemos atnaujinimo. Gali būti, kad ateityje apskritai nebeliks galimybės išjungti „Apple Intelligence“, nes dirbtinis kompanijos intelektas vis giliau įsukamas į „iOS“ kodą. Tačiau dabar, kol tokia galimybė yra „Apple“ turėtų gerbti naudotojų pasirinkimą.
Tai nėra „Apple Intelligence“ kritika, tai kritika „Apple“, kuri ignoruoja naudotojų apsisprendimą ir periodiškai, su kiekvienu atnaujinimu vėl įgalina „Apple Intelligence“, visiškai nekreipdama dėmesio į tai, kad prieš tai įrenginio naudotojas nusprendė šią funkciją išjungti, taip demonstrodama nepagarbą savo įrenginių naudotojams.
Kaip Apple Intelligence išjungti iPhone, iPad ir Mac
- „iPhone“ ar „iPad“ atidarykite Settings, o „Mac“ kompiuteryje System Settings.
- Paspauskite ant Apple Intelligence & Siri.
- Išjunkite Apple Intelligence jungiklį
Kodėl galėtumėte norėti išjungti Apple Intelligence
Labiausiai akivaizdi priežastis kodėl galėtumėte norėti išjungti „Apple Intelligence“ yra ta, kad jei šia funkcija nesinaudojate. Jei nenaudojate rašymo įrankių, „Image Playground“ aplikacijos, straipsnių apibendrinimų ar mokate fotografuoti ir nereikia naikinti objektų nuotraukose – tokiu atveju ją reikėtų išjungti, kaip ir visus kitus nustatymus, kurie yra nereikalingi.
Tačiau, teoriškai, „Apple Intelligence“ patinka, bet nelabai tenkina dabartinė paslaugos kokybė – „Apple Intelligence“ yra funkcijų rinkinys, kuris neabejotinai tobulės, todėl gali būti naudingiau palikti funkciją įjungtą, nors… net ir ją išjungus su kitu atnaujinimu ji greičiausiai vis tiek įsijungs automatiškai.
Kita priežastis – užimama vieta įrenginyje. Didelių kalbų modelis (DKM), kuris atsiunčiamas į įrenginį kai jame įgalinta „Apple Intelligence“, užima papildomai pusę tiek, kiek užima pati operacinė sistema.
Kaip pažiūrėti kiek vietos užima Apple Intelligence
iPhone ir iPad
- Atidarykite Settings aplikaciją.
- Pasirinkite General.
- Tada pasirinkite iPhone Storage.
- Lango apačioje paspauskite ant iOS.
Mac
- Atidarykite System Settings aplikaciją.
- Pasirinkite General.
- Tada pasirinkite Storage.
- Paslinkite vaizdą ekrane iki pamatysite macOS ir paspauskite ant papildomos informacijos
piktogramos dešiniau užrašo.
Užimamos vietos skaičius tikrai nemažas. „Apple Intelligence“ „iPhone“ užima apie 6,22 GB, „MacBook Pro“ apie 10,7 GB, „Mac mini“ – apie 11 GB. Nėra nieko blogo tame, kad didelių kalbų modelis yra didelis, nes tokio jo dydžio reikia „Apple Intelligence“ veiklai. Tačiau, jei jums trūksta vietos įrenginyje arba jei „Apple Intelligence“ jums dar nėra pakankamai naudingas – ko gero reikėtų pasvarstyti apie galimybę jį pašalinti.
Jis taip pat gali užimti ir daug vieningos atminties – RAM, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl maksimaliai išnaudota „Mac Studio“ laikoma stipriu DI ir DKM kompiuteriu.