Kaip išjungti Apple Intelligence pranešimų apibendrinimus

Pasirodžius visiems naudotojams skirtai „macOS 15.2“, daugelis suskubo įgalinti šią naujovę savo kompiuteriuose, tačiau ne kiekvienam gali patikti absoliučiai visos jos funkcijos.

Didelė „Apple“ įrenginių naudotojų dalis visame pasaulyje su nekantrumu laukė kada pasirodys „Apple Intelligence“ palaikančios operacinių sistemų versijos. Pasirodė ir po, jau neilgo naudojimo, paaiškėjo, kad iš jų ne tiek jau daug naudos kiek buvo tikimasi, bent jau iš kai kurių iš jų. Tai ypač junta naudotojai, kurių pagrindinė bendravimo ar darbo kalba nėra anglų, nors su „Type to Siri“ negebėjimu suprasti kitų kalbų galima ir pakovoti.

Kai kurie naudotojai, net ir anglakalbiai, apskritai atjungia „Apple Intelligence“. Norintys, tai padaryti gali apsilankę Nustatymų aplikacijoje ten pasirinkti Apple Intelligence & Siri ir išjungti šią funkciją. Tai padarę jie neteks galimybės naudotis šiomis „Apple Intelligence“ funkcijomis:

  • Rašymo įrankiais.
  • Pranešimų apibendrinimais.
  • „Visual Intelligence“ („iPhone 16“ serijos naudotojai, kuriems veikia „Apple“ dirbtinis intelektas).
  • „Genmoji“ (tik „iPhone“ tiems kam ši funkcija veikia).
  • „Image Playground“ – aplikacija išliks, tačiau galimybės kurti naujus paveikslėlius nebus.
  • Siri su ChatGPT“ tandemas.
  • „Image Wand“ funkcija „Notes“ aplikacijoje (tik „iPhone“ ir „iPad“)
Įdomu tai, kad „Clean Up“ funkcija „Photos“ aplikacijoje lieka net išjungus „Apple Intelligence“, matyt, todėl, kad pirmą kartą naudojant aplikaciją įgalinus „Apple“ dirbtinį intelektą ši funkcija atsisiunčiama papildomai.

Kai kurios „Apple Intelligence“ funkcijos nėra priskirtos kokia nors konkrečiai aplikacijai, o yra bendros visai sistemai. Tarp tokių funkcijų yra rašymo įrankiai, kurie naudoja „Apple Intelligence“ tekstui tikrinti arba perrašyti ir rodomi kaip parinktis, kai pasirenkate tekstą, nepriklausomai nuo naudojamos aplikacijos. Norėdami šias funkcijas išjungti, turite išjungti „Apple Intelligence“ visoje sistemoje.

Norintys, gali išjungti tik „ChatGPT“, jei šios funkcijos nenaudoja: System Settings » Apple Intelligence & Siri » paspaudus ant lango apačioje esančio ChatGPT užrašo atsidariusiame lange išjungti Use ChatGPT.

Nenorint visiškai išjungti „Apple Intelligence“ galima išjungti, bent jau man labiausiai nepatinkančią, šio intelekto atneštą funkciją – pranešimų apibendrinimą. Nors kai kurių aplikacijų pranešimus aš palikau apibendrintus, tokių kaip „Reminders“, „Calendar“ ir „Messages“ apibendrinimus išjungiau, nes, bent jau mano naudojime, šių aplikacijų pranešimai man svarbūs tokie, kokie jie yra, o ne apibendrinta jų informacija.

Kaip išjungti pranešimų apibendrinimą individualiom aplikacijom

Jei manote, kad kai kurios „Apple Intelligence“ funkcijos jums yra naudingos, tačiau pranešimai su apibendrinta informacija – ne, galite išjungti apibendrinimą toms aplikacijoms.

Mac

  • Atidarykite nustatymų aplikaciją Settings aplikacija System Settings.
  • Kairėje lango pusėje paspauskite ant Notifications - pranešimai Notifications.
  • Skirsnyje Application Notifications pasirinkite pageidaujamą aplikaciją.
  • Išjunkite nustatymą Sumarize notifications lango apačioje macOS nuostata išjungta.

Kaip išjungti aplikacijos pranešimų apibendrinimą macOS Sequoia 15.2

Jei naudojate Apple Intelligence iPhone ar iPad

Jei turite galimybę naudoti „Apple Intelligence“ „iPhone“ ar „iPad“ – išjungti pranešimų apibendrinimą galite atlikę šiuos veiksmus.

  • Atidarykite Settings aplikacija Settings aplikaciją.
  • Paspauskite ant Apps
  • Pasirinkite aplikaciją, kurios pranešimų nenorite matyti apibendrintais.
  • Išjunkite jungiklį šalia Summarize Messages iOS nuostata išįjungta.

Kaip išjungti aplikacijos pranešimų apibendrinimą iOS 18.2

Atkreipkite dėmesį į tai, kad beveik kiekvienoje aplikacijoje yra „Apple Intelligence & Siri“ parinktis „Learn from this App“ („Mokytis iš šios programos“). Ji nustatymuose yra įjungta pagal numatytuosius nustatymus. Ši nuostata nurodo ar „Apple Intelligence“ ir „Siri“ gali stebėti, kaip tą aplikaciją naudojate, kad pateiktų pasiūlymus ir šios funkcijos įjungimas ar išjungimas neturi įtakos jokioms konkrečioms „Apple Intelligence“ funkcijoms.

Apytikslis skaitymo laikas – 3 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*