Kaip automatiškai ištuštinti šiukšliadėžę macOS Sequoia
Ištrintus failus ir aplankus „macOS“ saugo tol kol jų nepašalinsite iš sistemos šiukšliadėžės. Nebent nurodysite failus ištrinti iš karto į šiukšliadėžę jų neperkeliant.
Šiukšliadėžė („Trash“) buvo „Mac“ skirtos operacinės sistemos dalis nuo pat jos sukūrimo pradžios. Į ją perkeliami visi kompiuteryje ištrinti failai ir aplankai, kai juos pertempiate ant „macOS Dock“ juostos esančios šiukšliadėžės piktogramos arba pažymėję trinti numatytus failus paspaudžiate command ⌘- klavišų kombinaciją.
Turėtumėte žinoti, kad ištrynus failą ir jį sistemai automatiškai perkėlus į šiukšliadėžę, failas iš tikro nėra ištrinamas, o tik pažymimas kaip numatytas trinti ir vietą diske jis vis tiek užima. Linkusiems užmiršti periodiškai „išnešti šiukšles“, jau daug metų, „macOS“ yra nustatymas leidžiantis nurodyti automatiškai trinti seniau, nei prieš 30 dienų šiukšlinėje patalpintus failus.
Norėdami nesivarginti su šiukšliadėžės ištuštinimu, galite sistemai nurodyti tai daryti automatiškai.
Kaip nurodyti macOS šiukšlinę ištuštinti automatiškai
Jau prieš daug metų „macOS“ atsirado nustatymas leidžiantis sistemai nurodyti automatiškai trinti naudotojo šiukšliadėžės turinį – ištrinti ilgiau nei 30 dienų ten išbuvusius failus. Šis funkcija pagal numatytąsias nuostatas yra išjungta, tad naudotojas ją turi įgalinti pats.
„macOS Sequoia“ yra numatyti du šios nuostatos įgalinimo būdai.
1. Senasis - macOS esantis jau ne vienerius metus
- Finder aplikacijoje iš meniu pasirinkite Settings arba spauskite command ⌘-, (kablelis) klavišų kombinaciją.
- Atsidariusiame lange pasirinkite Advanced skiltį
- Varnele pažymėkite Remove items from the Trash after 30 days nuostatą.
2. Naujasis - macOS Sequoia būdas sistemos nustatymuose
Nors galimybė nurodyti sistemai šiukšliadėžę išvalyti kas 30 dienų „macOS“ yra jau ne vienerius metus, „Apple“ dabar galimybę įjungti automatinį šiukšlinės valymą patalpino ir sistemos nustatymuose („System Settings“). Tiesa, ją „System Settings“ aplikacijoje matysite tik tuo atveju, jei ji jau nėra įgalinta „Finder“ aplikacijos nustatymuose.
- Atidarykite System Settings aplikaciją.
- Pasirinkite General ir tada Storage.
- Jei nesate automatinio šiukšlinės valymo įgalinę „Finder“ aplikacijoje, atsidariusio lango rekomendacijų skirsnyje Recomendations matysite nuostatą Empty Trash automatically. Įjungti automatinį šiukšliadėžės valymą kas 30 dienų galite paspaudę ant mygtuko
Sistemos nustatymuose įjungus automatinį šiukšliadėžės valymą, vietoje įjungimo mygtuko pasirodys žalia varnelė. Kitą kartą apsilankius šioje nustatymų vietoje, galimybės išjungti automatinį šiukšliadėžės valymą nebematysite – tai padaryti reikės „Finder“ aplikacijos nustatymuose (tačiau aš nematau priežasties kodėl jį reikėtų išjunginėti).
Automatinis failų trynimas nėra nauja „macOS“ funkcija. Tokią galimybę patalpindama „macOS Sequoia“ nustatymų lange, „Apple“ įdėjo papildomą priminimą naudotojams apie egzistuojančią automatinio šiukšliadėžės išvalymo galimybę.
Jei ištrynę failą ar aplanką nusprendėte jį sugrąžinti į anksčiau buvusią vietą: paspauskite ant šiukšliadėžės piktogramos, atsidariusiame lange pažymėkite failą ar failus, kuriuos norite grąžinti atgal ir paspaudę dešinį pelės klavišą kontekstiniame meniu pasirinkite Put Back arba tiesiog iš šiukšliadėžės pertempkite į reikiamą vietą diske.
Failų ir aplankų trynimas neperkeliant jų į šiukšliadėžę
Jei trindami kokį nors failą ar aplanką jo perkelti į šiukšliadėžę nenorite, o pageidaujate jį ištrinti iš karto ir galutinai, pažymėję failą galite spausti option ⌥ klavišą ir iš Finder aplikacijos meniu pasirinkti File » Delete Immediately… arba pažymėję failą spauskite option ⌥-command ⌘- klavišų kombinaciją.
Žinoma, prieš atlikdami tokį veiksmą turite būti visiškai įsitikinę, kad nenorėsite jo atstatyti.