Naujose iOS ir macOS operacinėse sistemose nuotraukų informacija siunčiama Apple
„iOS 18“ ir „macOS Sequoia“, pagal numatytuosius nustatymus, nuotraukų informacija iš įrenginių siunčiama į „Apple“ serverius.
„Apple“ retkarčiais pasirenka sprendimus, kurie gadina jos tvirtą, kaip naudotojų privatumu besirūpinančios kompanijos reputaciją. Pavyzdžiui, kai slapta rinko naudotojų „Siri“ užklausų duomenis. Dabar, „iOS 18“ ir „macOS Sequoia“ kompanija nutarė be naudotojų sutikimo įjungti jų nuotraukų duomenų perdavimą į kompanijos serverius.
„iOS 18“ ir „macOS Sequoia“ „Apple“ įgalino naują „Patobulintos vaizdinės paieškos“ (Enhanced Visual Search) funkciją „Nuotraukų“ („Photos“) aplikacijoje, kuri siunčia vaizdo duomenis „Apple“ analizei.
Nežinantiems ką daro „Patobulintos vaizdinės paieškos“ funkcija: tarkim, nusifotografavote išlydėdami draugą stotyje, nuotraukų aplikacijos paieškoje įvedę „stotis“ turėtumėte tą nuotrauką rasti. Žinoma, ta vieta turėtų būti „lankytina“, nes jei nusifotografavote pas pas draugą namie – įvedus paieškoje „Petro namas“ vargu ar ją rasite, nors įvedus gatvės pavadinimą – galite.
Iš pirmo žvilgsnio tai yra patogus aplikacijos „Nuotraukos“ funkcijos „Vizuali paieška“ (Visual Look Up), kurią „Apple“ pristatė „iOS 15“, leidžiančios ieškoti pagal objektą nuotraukoje, išplėtimas. Tačiau „Visual Look Up“ nereikia specialaus leidimo dalytis duomenimis su „Apple“, o naujajai – reikia.
Funkcijos aprašyme teigiama, kad „Patobulintos vaizdinės paieškos“ funkcija privačiai suderina nuotraukose pažymėtas vietas su „Apple“ pasauliniu indeksu.
Funkcija, kuri suderina nuotraukas su pasauliniu orientyrų indeksu, kelia susirūpinimą dėl privatumo, nes prieštarauja „Apple“ rinkodaros teiginiui dėl duomenų privatumo. Vartotojai šią funkciją gali išjungti nuotraukų aplikacijos nustatymuose. Tačiau, mano galva, automatinis šios funkcijos įgalinimas nėra sąžiningas „Apple“ poelgis, nes kiekvienas naudotojas turėtų pats nuspręsti, ar jis toleruoja privatumo pažeidimo riziką. Manau niekas nenori, kad be jų leidimo duomenys iš įrenginių būtų siuntinėjami į kompanijos serverius, net jei tie duomenys yra šifruojami.
Prisimenant „Apple“ reklamą, kurioje teigiama „Kas nutinka jūsų iPhone, lieka ir jūsų iPhone“, panašu, kad tai nebegalioja. „Apple“ neturėtų automatiškai tokių funkcijų įjungti ir palikti jas patiems naudotojams aptikti, ir tik tada naudotojui spręsti – išjungti jas ar palikti įjungtas.
Norėdami išjungti Patobulintos vaizdinės paieškos funkciją
Jei norite Patobulintos vaizdinės paieškos“ funkciją išjungti:
iPhone
- Atidarykite aplikaciją Nustatymai (Settings)
- Lango apačioje paspauskite ant Programos (Apps)
- Sąraše raskite ir pasirinkite Nuotraukos (Photos)
- Išjunkute funkciją Patobulinta vaizdinė paieška (Enhanced Visual Search)
macOS Sequoia
- Atidarykite aplikaciją Photos
- Iš aplikacijos meniu pasieinkite Settings arba paspauskitete klavišų kombinaciją command ⌘-, (kablelis)
- Skirsnio General lango apačioje nuimkite varnelę nuo Enhanced Visual Search