Kaip į Apple Passwords aplikaciją perkelti slaptažodžius iš kitų aplikacijų

Savo naujausiose operacinėse sistemose „Apple“ įdiegė slaptažodžių valdymo aplikaciją, todėl daugeliui nėra prasmės naudoti trečių šalių sprendimus.

Daugeliui „iOS“, „iPadOS“ ir „macOS“ naudotojų nebeliko reikalo naudoti trečių šalių sukurtų aplikacijų slaptažodžių saugojimui ir vienkartinių kodų generavimui. Tačiau niekas nenori prarasti metais kauptų slaptažodžių informacijos.

Jei vis dar naudojate slaptažodžių valdymo aplikacijas, kurios nesinchronizuoja duomenų su „iCloud Keychain“, ko gero norite savo sukauptus slaptažodžius perkelti į naują „Apple“ aplikaciją „Slaptažodžiai“ (Passwords), kurioje yra numatyta galimybė importuoti slaptažodžius iš kitų aplikacijų. Tačiau tai nėra visiškai paprasta, nes norint tai padaryti bus reikalinga prieiga prie „Mac“ kompiuterio.

Jei nutarėte migruoti į „Apple“ slaptažodžių aplikaciją, turite žinoti, kad ji skirta (bent jau kol kas) saugoti prisijungimų informaciją: prisijungimų vardus, slaptažodžius ir prieigos raktus. Joje nėra galimybės saugoti serijinių numerių, kredito kortelių, dokumentų ir kitos informacijos, ką sugeba kitos slaptažodžių valdymo aplikacijos.

Nežiūrint to, kad „Apple“ slaptažodžių saugojimo aplikacija yra „iOS“, „iPadOS“ ir „macOS“, slaptažodžių importavimo galimybė egzistuoja tiktais „Mac“ kompiuteriams skirtoje aplikacijos versijoje.

Kaip perkelti slaptaždžius į aplikaciją Passwords/Slaptažodžiai

Jei slaptažodžių saugojimui naudojate trečių šalių sprendimus, pirmiausia reikia tose aplikacijose eksportuoti jose saugomų slaptažodžių duomenis į atskirą failą. Taip pat turite įsitikinti, kad slaptažodžių eksportavimas vykdomas į .csv (Comma-Separated Values) failą.

Kai slaptažodžių informacija išsaugota .csv faile – didžioji darbo dalis padaryta ir jums tereikia:

  • Mac kompiuteryje atidaryti Passwords aplikaciją
  • Aplikacijos meniu juostoje pasirinkti File » Import Passwords…
  • Atsidariusiame langelyje paspausti Choose File
  • Nurodyti .csv failą su anksčiau išsaugota jame slaptažodžių informacija.

Atlikus šiuos veiksmus slaptažodžių informacija bus perkelta į „Passwords“ aplikaciją. Pasibaigus importavimui, aplikacija leis peržiūrėti informaciją, kurios perkelti nepavyko. Aplikacija gana išsamiai paaiškina kodėl vienas ar kitas įrašas nebuvo perkeltas teisingai. Tokiu atveju galite atidaryti savo iki šiol naudotą slaptažodžių saugojimo ir valdymo aplikaciją ir ten nukopijavę neperkeltą prisijungimo informaciją įklijuoti ją atitinkamo įrašo atitinkame lauke „Passwords“ aplikacijoje.

Gali būti, kad pamatysite kai kuriuos slaptažodžius prie kurių nebus prisijungimo vardo ar elektroninio pašto adreso, todėl neištrinkite ankstesnės slaptažodžių aplikacijos dar bent kelis mėnesius, kol visa informacija „Passwords“ aplikacijoje taps teisinga.

Jei naudojate „iCloud“, ši informacija bus perkelta ir į kitus jūsų naudojamus „Apple“ įrenginius susietus su ta pačia „iCloud“ paskyra ir, kuriuose yra „Apple“ slaptažodžių aplikacija.

Žinoma, perkėlus slaptažodžių informaciją reikėtų .csv failą ištrinti ir nepamiršti ištuštinti šiukšliadėžės, nes jame visa prisijungimų informacija saugoma paprasto teksto formatu, tad nėra labai gerai taip ją laikyti.

„Apple Passwords“ aplikacija gali neturėti kai kurių funkcijų, kuriomis gali pasigirti kitų kūrėjų sukurtos ir panašiam tikslui skirtos programėlės, tačiau „Apple“ aplikacija gali pasigirti labai auštu saugos lygiu, kas yra nepaprastai svarbu tokio tipo aplikacijoms, kur kas svarbiau už galimybę aplikacijoje išsaugoti kredito kortelės informaciją.

Apytikslis skaitymo laikas – 3 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*