Kokie slaptažodžiai 2024 metais Lietuvoje populiariausi

Jei naudojate slaptažodį 123456 – nesate vienas, nes daugiau nei trys milijonai kompiuterių naudotojų naudoja šį (labai prastą) slaptažodį.

✱✱✱✱✱6

Slaptažodžių valdymo paslauga ir aplikacija „NordPass“ iš įvairių šaltinių, taip pat ir „darkweb'o“, surinko slaptažodžius į 2,5TB dydžio slaptažodžių duomenų bazę. „NordPass“ sako, kad jokie asmenini duomenys nebuvo surinkti ar įsigyti.

Dažniausiai pasaulyje naudojamas slaptažodis yra 123456. Populiariausias jis buvo ir pernai. Pirmą vietą šis slaptažodis užima penkis iš šešių metų ir jį 2024 m. naudoja daugiau nei 3 000 000 kompiuterių naudotojų. Šis slaptažodis nulaužimas per mažiau nei 1 sekundę. Tiesa, tarp naudotojų Lietuvoje šis slaptažodis užima trečią vietą populiariausių slaptažodžių lentelėje. Tiek pat trunka ir antroje vietoje pasaulyje esantis bei 1,63 milijono naudotojų turintis slaptažodis 123456789.

78% populiariausių slaptažodžių yra nulaužiami per mažiau nei sekundę. Dažnai populiariausi slaptažodžiai, kurios neišprusę naudotojai naudoja asmeninėms paskyroms, yra naudojami ir korporatyvinėms paskyroms. Yra ir specifinių slaptažodžių. Pavyzdžiui slaptažodis 123123 yra populiariausias šokių studijose.

Žinoma, vieno ar kito slaptažodžio populiarumas skiriasi nuo priklausomai nuo regiono ar šalies. Tačiau patys populiariausi slaptažodžiai pasitaiko visose šalyse.

20 populiariausių slaptažodžių 2024 m. Lietuvoje

VietaSlaptažodisNulaužimo trukmė
1qwerty123trumpiau nei 1 sekundė
2qwerty1trumpiau nei 1 sekundė
3123456trumpiau nei 1 sekundė
4123456789trumpiau nei 1 sekundė
5lopas12317 minučių
612345678trumpiau nei 1 sekundė
7labas12317 minučių
8qwertytrumpiau nei 1 sekundė
9passwordtrumpiau nei 1 sekundė
10Qwerty123trumpiau nei 1 sekundė
11lopas10 sekundžių
12123123trumpiau nei 1 sekundė
13nesakysiu1 diena
14Qwerty123!2 sekundės
15samsungtrumpiau nei 1 sekundė
16Qwerty1!2 sekundės
17slaptazodis4 mėnesiai
18Qwerty1234trumpiau nei 1 sekundė
19Lopas12317 minučių
20lietuva17 minučių

Nepaisant kibernetinio saugumo ekspertų ir organizacijų pastangų, padėtis slaptažodžių saugume nepagerėjo.

Jei naudojate nesaugius, lengvai nuspėjamus ir nesudėtingus slaptažodžius, kuriuos galima nulaužti paprastai ir greitai – turėtumėte vieną kartą ir visiems laikams baigti tai daryti ir pakeisti slaptažodžius į saugius arba kai yra galimybė naudoti prieigos raktus (passkey). Dabar nėra rizikos jų neprisiminti, nes „Apple“ įrenginiuose įdiegta slaptažodžių aplikacija juos prisimins ir daugeliu atvejų įves reikiamuose laukeliuose pati.

Nors ne visos svetainės naudoja prieigos raktus, svetainių siūlančių juos kaip prisijungimo parinktį skaičius kasdien auga. Kelios didelės įmonės ir populiarios svetainės jau siūlo prieigos rakto parinktį, įskaitant „Google“, „Amazon“, „eBay“, „Nintendo“, „GitHub“, X, „Microsoft“, „PayPal“ ir daugelį kitų.

Prieigos raktai yra saugesni nei slaptažodžiai, nes juos pats įrenginys unikaliai sugeneruoja kiekvienai paskyrai ir jie yra mažiau pažeidžiami sukčių. Jie veikia visuose įrenginiuose, kurie yra prisijungę su ta pačia „Apple“ paskyra. Prieigos raktai kaip ir slaptažodžiai yra šifruojami ir saugomi „iCloud“ raktų saugykloje, kur jų niekas (įskaitant „Apple“) nemato.

Kadangi ne visos svetainės dar įdiegusios prieigos raktų palaikymą, reikėtų naudoti „Apple“ slaptažodžių aplikaciją (arba trečių šalių sprendimus, pvz. „1Password“) slaptažodžių ir prieigos raktų saugojimui, ir unikalių, nesikartojančių slaptažodžių generavimui.

Populiariausių pasaulyje 2024 m. slaptažodžių sąrašą rasite „NordPass“ svetainėje.

Apytikslis skaitymo laikas – 2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ar pasirinkus password: slaptazodis, tikrai nulaužimo trukmė 4 mėnesiai...? :)

  2. Kaip idomu.
    Slaptaždodžių saugyklos dar ir paviešina juos. Nesvarbu saugūs jie ar ne.
    Mano nuomone, tai turėtų likti tarp programos ir kliento tiktai.
    Neveltui Nord produkcija nepasitikėjau ir ši apžvalga tai patvirtino jog neveltui yra nepasitikėjimas. Kaip ir tas "klaidingas sukonfiguravimas" Suomijoje kai užlaužė juos.

    Anyway, dėkui už postą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*