Kaip vienkartinių kodų generavimą perkelti iš Google Authenticator į Apple Slaptažodžių aplikaciją

Daugelis, kai kurioms savo paskyroms, yra įgalinęs dviejų faktorių autentikavimą ir vienkartinių kodų generavimui naudoja tam skirtas papildomas aplikacijas. „Apple“ aplikacija „Slaptažodžiai“ (Passwords) padaro vienkartinių 2FA kodų naudojimą patogesniu ir nereikia naudoti kelių skirtingų aplikacijų norint prisijungti prie paskyros.

Google Authenticatorrodyklė dešinėn iOS 18 Passwords app

Jei naudojate naują „Apple“ aplikaciją „Slaptažodžiai“ („Passwords“) – gal vertėtų pasvarstyti apie vienkartinių 2FA[1] kodų generavimo funkcijų perkėlimą į šią aplikaciją. Jei esate išskirtinai „Apple“ ekosistemos naudotojas – perkėlus 2FA kodų generavimą į aplikaciją „Slaptažodžiai“, vienkartinių kodų generavimo funkcionalumu galėsite naudotis ne tik „iPhone“, bet ir „Mac“ kompiuteryje, kartu su automatiniu ne tik prisijungimo vardo ir slaptažodžio, bet ir 2FA kodų lauko užpildymu.

Nauja „Apple“ aplikacija „Slaptažodžiai“ („Passwords“) pakeitusi nepatogų „Keychain Access“ naudojimą „Mac“ kompiuteriuose ir padariusi patogesnę bei paprastesnę prieigą prie slaptažodžių „iPhone“ ir „iPad“, gali būti naudojama ir kaip vienkartinių kodų - 2FA generatorius. Ši aplikacija atsirado neseniai ir yra prieinama visiems „iOS 18“, „iPad 18“ ir „macOS Sequoia“ (macOS 15) naudotojams.

Aš ilgai, dviejų faktorių autetifikavimo kodų generavimui naudojau „Google Authenticator“ aplikaciją. Pagrindiniai du šios aplikacijos nepatogumai man yra tai, kad kai reikia įvesti vienkartinį kodą svetainėje ar aplikacijoje – tenka atidarinėti „Authentificator“ aplikaciją, kopijuoti kodą ir tada vėl grįžti į aplikaciją ar svetainę ir tą kodą įklijuoti. Kitas nepatogumas tas, kad kai reikia įvesti kodą jungiantis prie dviejų faktorių autetifikacija apsaugotos paskyros „Mac“ kompiuteryje – tenka ieškoti „iPhone“. Nauja „Apple“ slaptažodžių aplikaciją abi šias problemas išsprendžia.

Naudojant „Apple“ slaptažodžių aplikaciją, beveik absoliučioje daugumoje atvejų, kai prisijungimui reikalingas vienkartinis 2FA kodas – „Slaptažodžių“ aplikacija jį reikiamame laukelyje įveda pati. Yra kai kurios, nelabai raštingai sukurtos aplikacijos, kurios šio metodo nesupranta ir jose tą kodą tenka vis tiek įvesti jį prieš tai nukopijavus iš slaptažodžių aplikacijos. Tačiau tokių aplikacijų nėra daug ir patirtis naudojant „Apple“ slaptažodžių aplikaciją paskyroms su dviejų faktorių autentikacija nepaprastai pagerėja.

„Slaptažodžių“ aplikacijos nustatymuose yra galimybė nurodyti aplikaciją skirtą vienkartinių 2FA kodų generavimui, tačiau man tai niekada nesuveikdavo ir tekdavo vis tiek keliauti į „Authenticator“ ir kopijuoti kodus. Perkėlus kodų generavimą į „Slaptažodžius“ – viskas išsisprendė ir tapo geriau, nei tikėjausi. Reikėtų turėti omenyje, kad jei migracijos iš „Google Authenticator“ į „Apple Slaptažodžiai“ metu nenurodysite ištrinti paskyrų iš „Google Authenticator“ – galėsite naudoti abi aplikacijas kartu, nes abi jos generuos tuos pačius kodus.

Kaip perkelti 2FA kodų generavimą iš Authenticator į Apple Slaptažodžiai

2FA kodų iš „Google Authenticator“ perkėlimas į „Apple“ aplikaciją „Slaptažodžiai“ susideda iš dviejų etapų: kodų eksportavimo ir kodų importavimo į aplikaciją „Slaptažodžiai“.

Kodų eksportavimas iš „Authenticator“ aplikacijos

Google Authenticator
  1. Atidarykite Google Authenticator aplikaciją Google Authenticator aplikacijos piktograma savo „iPhone“.
  2. Paspauskite ant ekrano kairėje-viršuje esančios meniu piktogramos (trys horizontalūs brūkšniai) ir pasirinkite Transfer Accounts.
  3. Atsidariusiame lange spauskite ant Export Accounts lauko.
  4. Naujai atsidariusiame lange patikrinkite ar visos paskyros yra pažymėtos ir spauskite Next.
  5. Atsidarys langas su sugeneruotu QR kodu. Kadangi QR kodą reikės nuskenuoti „Slaptažodžių“ aplikacijoje – patogiausia padaryti ekrano vaizdo kopiją–nuotrauką. Spauskite Next.
  6. Naujame lange pasirinkite ar norite eksportuoti „Authenticator“ paskyras ir jas ištrinti iš aplikacijos – Remove exported accounts ar eksportuoti ir „Authenticator“ aplikacijoje palikti – Keep exported accounts. Aš rekomenduočiau saugumo dėlei pasirinkti antrą variantą, kuris neištrins kodų iš „Authenticator“ (jei norėsite tai galėsite padaryti aplikacijoje vėliau). Taip perėjimas prie „Slaptažodžių“ aplikacijos bus ne tik saugesnis, nes jei ką – turite „Authenticator“, bet ir reikalui esant galėsite ir toliau naudoti tiek „Apple“ aplikaciją „Slaptažodžiai“, tiek ir „Google Authenticator“ – jos abi generuos tuos pačius vienkartinius 2FA kodus.
    Jei paskyrų naudojančių 2FA yra daugiau – gali būti generuojami keli skirtingi QR kodai, kiekvienam iš paskyrų rinkinių atskirai – padarykite ir išsaugokite kiekvieno iš jų vaizdą.
  7. Spauskite Finished

Atlikus šiuos veiksmus kodų eksportavimo procesas baigtas.

Kodų importavimas į Apple aplikaciją Slaptažodžiai

iOS 18 Passwords app
  1. Pasiruoškite skenuoti „Authenticator“ sugeneruotą QR kodą. Padarytą QR kodo vaizdo failą galite persiųsti į „Mac“ ar kitą (savo) kompiuterį, atsispausdinti ar, jei turite „iPad“, kuriame naudojama ta pati „iCloud“ paskyra kaip ir „iPhone“ – susirasti ekrano vaizdo kopiją „Nuotraukų“ aplikacijoje.
  2. „iPhone“ atidarykite aplikaciją Slaptažodžiai (Passwords) iOS 18 Passwords app.
  3. „Slaptažodžių“ aplikacijoje paspauskite ant Kodai (Codes) langelio.
  4. Spauskite ant ekrano apačioje-dešinėje esančio + mygtuko.
  5. Atsidariusiame iššokančiame lange pasirinkite Nuskaityti QR kodą naudojant kamerą (Scan QR Code with Camera). Jei būsite paprašyti aplikacijai suteikti prieigą prie kameros aplikacijos – suteikite. iOS 18 aplikacija slaptažodžiai - Nustatykite patvirtinimo kodą
  6. Nutaikykite „iPhone“ kamerą į nuskenuotą kodą.
  7. Nuskenavus kodą, bus parodytas langas su tame QR kode užkoduotomis paskyromis – pasirinkite reikiamą ir spauskite Įtraukti į slaptažodį… (Add to Passwod…)
  8. Atsidarius slaptažodžių sąrašui – nurodykite su kuria paskyra šis kodas yra susietas.
    Jei šios paskyros informacijos „Slaptažodžių“ aplikacijoje nėra – spauskite ant ekrano dešinėje-viršuje esančio + mygtuko ir ją sukurkite.
  9. Pakartokite žingsnius 4-8 kiekvienai paskyrai esančiai QR kode. Jei turite daug paskyrų, paskyrų perkėlimas gali užimti šiek tiek laiko, tačiau tai vienkartinis veiksmas – perkėlus paskyras jo daugiau kartoti nereikės.
  10. Įsitikinkite, kad „Slaptažodžių“ aplikacijai nurodyta naudoti jos kodų generavimą: atidarykite aplikaciją Nustatymai » Programos » Slaptažodžiai » pasirinkite pačioje ekrano apačioje esančią „Automatinio užpildymo“ nustatymai parinktį » Nustatyti kodus skirsnyje pasirinkite Slaptažodžiai.
Apple aplikacija Slaptažodžiai (Passwords)

Pabaigai

Atlikę aukščiau paminėtus veiksmus, jei slaptažodžių informaciją sinchronizuojate su „iCloud“ – galite „Apple“ aplikaciją „Slaptažodžiai“ ne tik naudoti 2FA kodų generavimui ir automatiniam kodų laukų užpildymui „iPhone“, bet ir „iPad“ (su „iPadOS 18“ ar naujesne versija) bei „Mac“ (su „macOS 15 Sequoia“ ar naujesne versija).


  1. 2FA – Dviejų faktorių autentifikacija, kartais vadinama dviejų veiksnių autentifikacija arba dviguba autentifikacija – saugumo procesas, kai vartotojui atpažinti reikalingas daugiau nei vienas tapatybės nustatymo būdas. Šis procesas reikalingas siekiant geriau apsaugoti vartotojų duomenis ir išteklius, kuriais vartotojas siekia pasinaudoti.
    Gali būti naudojami skirtingi 2FA metodai. Vartotojui, besijungiančiam prie informacinės sistemos, gali būti automatiškai išsiųstas papildomas kodas, kurį reikia įvesti siekiant užbaigti autentifikacijos procesą. Kodas gali būti išsiųstas elektoniniu laišku, SMS pranešimu ar kitomis priemonėmis. Vienas populiariausių būdų dviejų faktorių autentifikacijai yra tam skirtų aplikacijų, taikančių TOTP ar HOTP algoritmus ir generuojančių specialius, su paskyra susietus vienkartinius kodus, naudojimas.  ↩︎

Apytikslis skaitymo laikas – 4 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*