Kaip macOS Sequoia suformatuoti išorinį diską

„macOS Sequoia“ sugrįžo pirmuosiuose „Mac“ kompiuteriuose buvusi galimybė suformatuoti diską tiesiai „Finder“ aplikacijoje.

Kai 1984 metais „Apple Computers“ išleido pirmąjį „Mac“ kompiuterį, jo naudotojai galėjo atlikti tam tikrus veiksmus tiesiog pasirinkus ir paspaudus ant norimo elemento monitoriuje.

Pirmajame „Mac“ kompiuteryje nebuvo kietojo disko. Jis naudojo nedidelį magnetinį „floppy“ diskelį (disketę), vyresni šiuos į plastiką įmontuotus, slankiojančiomis metalinėmis durelėmis 3,5 colio (buvo ir didesnių) magnetinius diskus dar turėtų prisiminti. Juos buvo galima įsigyti parduotuvėse, pavyzdžiui kanceliarinių prekių (manau pasirausęs stalčiuose dar rasčiau jų nemažą šūsnį). Įsigijus, jie buvo tušti, tačiau „Mac OS“ ir trečių šalių programinė įranga buvo rašoma į juos. Tais laikais dar net CD-ROM nebuvo.

Viena iš pirmųjų „Mac Finder“ aplikacijos funkcijų leido suformatuoti diską, kad šis tiktų naudojimui MFS (Macintosh File System), o vėliau ir HFS (Hierarchical File System) failų sistemoje. Reikėjo „Mac Finder“ meniu pasirinkti „Special“ ir tada „Erase Disk“. Jei „Mac“ kompiuteryje buvo įstatytas ir darbalaukyje pažymėtas „flopikas“ – jį buvo galima suformatuoti.

Mac Finder meniu leidžiantis suformatuoti floppy diską.

Diskų formatavimas buvo lėtas procesas, tačiau leido naudotojams be didesnių pastangų suformatuoti 400, 800 kilobaitų ar net milžiniškos 1,44 megabaito talpos diskus.

Moderniose „OS X“ ir „macOS“ sistemose, norint suformatuoti diską, tai daryti reikėjo „Disk Utility“ aplikacijoje. Tačiau „macOS Sequoia“, „Apple“ grąžino galimybę suformatuoti prie kompiuterio prijungtą išorinį diską tiesiog iš „Finder“.

Kaip naudoti Erase Disk funkciją macOS Sequoia

„macOS Sequoia“ diskų trynimo-formatavimo funkciją „Apple“ apgyvendino kontekstiniame meniu. Ši funkcija neveiks, jei prijungto disko „Mac“ nemato (diskas suformatuotas formatu, kurio „macOS“ nepalaiko) arba diskas buvo pašalintas iš darbalaukio (nemaišyti su nuostata nerodyti darbalaukyje), bet yra vis dar prijungtas prie kompiuterio (eject).

Norėdami suformatuoti išorinį diską (tinkliniai diskai, greičiausiai, netinka):

  • Darbalaukyje ar šoninėje Finder juostoje pažymėkite išorinį diską.
  • Paspauskite dešinį pelės klavišą.
  • Atsidariusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Erase Disk…
  • Atsidarys langas, kuriame galite nurodyti: disko pavadinimą, formatą ar failų sistema turi skirti didžiąsias ir mažąsias raides ir ar norite užšifruoti diską. Suformatuoti galima, taip pat kaip ir „Disk Utility“ aplikacijoje į APFS, HFS+, ExFAT arba FAT32 (MS-DOS)
  • Spauskite Erase
  • Pasirodys langas su informacija, kad visi diske esantys duomenys bus negrįžtamai pašalinti. Jei neapsigalvojote – dar kartą spauskite Erase
  • Kai diskas bus suformatuotas, sistema jį prijungs prie „Mac“.
macOS Sequoia Finder funkcija Erase Disk

Šios funkcijos patogumas yra tas, kad ji greitai pasiekiama – nereikia atidarinėti „Disk Utility“ aplikacijos.

„Erase Disk“ funkcija diskų formatavimą padarė paprastu pirmuosiuose „Mac“ kompiuteriuose ir dabar, „macOS 15“ „Apple“ ją vėl grąžino naudotojams.

Apytikslis skaitymo laikas – 2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*