14-osios 2023 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

14-os 2023 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Penktadienį „Apple“ išleido „macOS Ventura 13.3.1“, „iOS 16.4.1“ ir „iPadOS 16.4.1“atnaujinimus, kuriuose ištaisytos kompiuterio atrakinimo laikrodžio pagalba, emoji klaidos ir užtaisytos kelios nemenklos saugumo skylės.
 • Panašu, kad „Apple“ planuoja panaikinti „Keynote Live“ funkciją iš jos „Keynote“ aplikacijos. „Keynote Live“ leidžia „Mac“, „iPhone“ ir „iPad“ rodyti „Keynote“ prezentaciją aplikacijoje per internetą. Kompanijos paskelbtame dokumente rekomenduojama pasiruošti būsimose „Keynote“ prezentacijų demonstracijose naudoti „FaceTime“ arba „Zoom“, „WebEx“ ir panašias aplikacijas palaikančias ekrano vaizdo perdavimą.
 • 2020 m., Jungtinės Karalystės reguliavimo institucijos pradėjo nagrinėti galimas antimonopolines problemas, susijusias su „Apple“ „Safari“ naršykle „iPhone“ ir „iPad“, taip pat su jos mobiliųjų žaidimų apribojimu naršyklėje. Dabar „Apple“ laimėjo apeliacinį skundą, kuriuo atimama JK galimybė tęsti šio klausimo tyrimą.
 • 1976 metų balandžio 1 dieną buvo įkurta „Apple“.
 • „Apple“ paskelbė naują, „Oskaro“ laureatų Alex Gibney ir John Battsek, dviejų dalių dokumentinio filmo „Boom! Boom! The World vs. Boris Becker“ video anonsą. Dokumentiniuose filmuose nagrinėjami visi aspektai žmogaus, kuris tapo teniso sensacija po to, kai būdamas vos 17 metų laimėjo Wimbledon čempionatą ir iškovojo 49 karjeros titulus, įskaitant šešis „Didžiojo kirčio“ turnyrus ir olimpinį aukso medalį, taip pat jo aukšto lygio, kartais audringą asmeninį gyvenimą.
 • „Apple“ pasidalijo žvilgsniu į „The Big Door Prize“ – komedijų serialą, kurį sukūrė David West Read. Vienas mažas miestelis. Viena paslaptinga mašina. Daugybė gyvenimų apsivertė aukštyn kojomis. Pasinerkite į „The Big Door Prize“, dabar transliuojamą per „Apple TV+“. Sukurta M.O. Walsho romanu tuo pačiu pavadinimu „The Big Door Prize“ pasakoja apie mažą miestelį, kuris amžiams pasikeičia, kai universalinėje parduotuvėje pasirodo paslaptingas aparatas, žadantis atskleisti tikrąjį kiekvieno gyventojo gyvenimo potencialą.
 • Mark Gurman iš „Bloomberg“, remdamasis „Spotify“ atstovais teigia, kad kompanija atsisakė įdiegti „HomePod“ palaikymą savo aplikacijoje, tačiau ateityje „AirPlay 2“ palaikymą įdiegti planuoja, nors laiko kada tai turėtų įgyvendinti dar nėra numačiusi. Taigi… neapibrėžtoje ateityje pasijungti prie „Apple“ kolonėlės pavyks, bet valdyti aplikaciją per „Siri“ — ne.
 • Savo naujausioje ataskaitoje Mark Gurman taip pat teigia, kad „watchOS 10“ operacinė sistema turės daug vizualinių pakeitimų ir tai bus ypač pastebima naudotojo sąsajoje. „watchOS“ išvaizda per pastaruosius metus pasikeitė nestipriai. Gurman manymu vizualiniai „Apple“ laikrodžio naudotojo sąsajos pasikeitimai bus labiau pastebimi nei „geležies“ atnaujinimai, kurie bus saikingi, kaip ir atnaujinimai „iOS 17“. „Apple“ svarbu, kad vizualiniai jos laikrodžio naudotojo sąsajos atnaujinimai būtų labiau pastebimi ir pats laikrodis susilauktų daugiau dėmesio iš publikos.
  Gurman taip pat mano, kad naujus „MacBook Pro“ ir „Mac mini“ kompiuterius kompanija išleis ne anksčiau kaip metų viduryje.
 • Remiantis nauja „Elec“ ataskaita, „Apple“ sustabdė savo „M2“ lustų skirtų „MacBooks“ gamybą sausį ir vasarį. Manoma, kad tai pirmas kartas kai „Apple“ nustojo gaminti lustus. Kai kurių produktų gamyba atnaujinta kovo mėn., tačiau tik puse praėjusių metų lygio. Gamybos sustabdymo priežastimi įvardinamas nuosmukis kompiuterių rinkoje.
 • Per artimiausias 10 dienų JAV Federalinė žiuri ruošiasi išklausyti „Masimo“ teiginius, kad „Apple“ pažeidė technologijų patentus, susijusius su deguonies kraujyje jutiklių įdiegtų „Apple Watch“ naudojimu. Anot „Bloomberg“, remiantis konkrečių „Apple Watch“ versijų pardavimo ir jutiklio modulių kainų nustatymo įvertinimais „Apple“ gali tekti sumokėti iki 1 milijardo dolerių. Liudyti teismo procese gali būti iškviestas Tim Cook. Procesas vyks Kalifornijos centrinės apygardos JAV apygardos teisme. Remiantis „Masimo“ paraiška teismui, byloje bus sutelktas dėmesys į „Apple Watch SE“ ir nuo 4 iki 7 serijos „Apple Watch“ laikrodžius.
 • Praėjusį ketvirtį Vakarų Europos asmeninių kompiuterių rinka buvo smukusi, tačiau tiek „Mac“, tiek „iPad“ pasirodė geriau nei kitų kompanijų įranga. Nešiojamųjų kompiuterių siuntų skaičius visame pasaulyje mažėja dėl ekonominių veiksnių, tokių kaip infliacija ir nuosmukio baimė. Nežiūrint to, kad „Mac“ pardavimai Vakarų Europoje 2022 paskutinio ketvirčio metu susitraukė 23 proc., bendrame „paveikslėlyje“ „Apple“ neatrodo labai prastai, nes kompiuterių rinka traukėsi 38,5 proc.
 • Pirmadienį „Apple TV+“ paskelbė, kad naujas serialo „Crowded Room“, įkvėpto tikros romane pasakojamos istorijos, transliacijos pradžia bus birželio 9 d. Seriale vaidina Tom Holland ir Amanda Seyfried. Holland vaidina Danny Sullivan, personažą, paremtą tikru asmeniu Billy Milligan. Milligan buvo pirmasis asmuo, kuris kada nors buvo išteisintas dėl nusikaltimo padaryto sergant disociatyviu tapatybės sutrikimu. Sullivan yra tiriamas dėl jo dalyvavimo 1979 m. šaudynėse Niujorke. Seyfried vaidina šios bylos detektyvą Rya Goodwin. Kai serialas buvo užsakytas dar 2021 m., jis buvo apibūdintas kaip dramos antologija.
 • „Apple“ išleido „Apple TV+“ serialo „Jane“, įkvėpto gamtosaugininkės dr. Jane Goodall (DBE) darbų, anonsą. Numatyta, kad premjera per „Apple TV+“ įvyks penktadienį, balandžio 14 d., „Apple“ pradėjo reklamuoti serialo išleidimą oficialiu anonsu. Pirmadienį „Youtube“ paskelbtame 90 sekundžių vaizdo įraše užsimenama apie laidos teikiamas ekologines žinutes, taip pat apie veiksmą, kuris vyksta viso serialo metu.
 • Pirmadienį „Tor Project“ ir „Mullvad VPN“ – dvi organizacijos, orientuotos į naudotojų privatumą, išleido naują į privatumą orientuotą žiniatinklio naršyklę „Mullvad Browser“. Atsisiųsti naršyklę galima nemokamai ir ji veikia „MacOS“ (macOS Big Sur (11) ar naujesnėse), „Windows“ ir „Linux“ operacinėse sistemose. Taip pat galite atsisiųsti beta versijos „Firefox“ naršyklės plėtinį.
  „Šiandieninis masinis sekimas yra absurdiškas“, – pranešime spaudai sakė „Mullvad VPN“ generalinis direktorius Jan Jonsson. „Mullvad Browser yra skirta suteikti daugiau privatumo alternatyvų, kad pasiektų kuo daugiau žmonių ir apsunkintų gyvenimą tiems, kurie renka duomenis iš jūsų“.
  „Mullvad“ naršyklę sukūrė „Tor Project“ inžinieriai ir ji sumažina galimybę sekti, nes visi jos naudotojai atrodo kaip vienas, panašiai taip veikia „Tor“ naršyklė. Tai reiškia, kad kuo daugiau žmonių naudojasi naršykle, tuo stipresnė naudotojų apsauga.
  Asmeniškai man, bent jau kol kas, šios naršyklės išleidimas labiau panašus į būdą parduoti jų sukurtą VPN, nes tai iš principo yra ta pati „Firefox“ naršyklė su šiek tiek pakeistais numatytais nustatymais.
 • „Apple“ dėjo daug pastangų, kad išvengtų masinių darbuotojų atleidimų esant dabartiniam makroekonominiam scenarijui. Nepaisant to, bendrovė šiais metais atleido šimtus rangovų. Pirmą kartą nuo praėjusių metų „diržų susiveržimo laikotarpio“, „Apple“ atsisako kai kurių savo įmonių mažmeninės prekybos komandų pareigybių. „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ mažina „kūrimo ir išsaugojimo komandų“ pozicijas. Šios komandos yra atsakingos už „Apple“ mažmeninės prekybos parduotuvių ir kitų su įmone susijusių patalpų kūrimą visame pasaulyje. Ataskaitoje panaikintų pozicijų skaičius apibūdinamas kaip „labai mažas“, tačiau tai vis tiek parodo, kad net „Apple“ nebuvo apsaugota nuo smunkančios pasaulio ekonomikos.
 • Kalbama, kad būsima „iOS 17“ nebepalaikys „iPhone X“ ir pirmosios kartos „iPad Pro“. Tiesa, yra teigiančių ir priešingai. Taigi aišku, kad niekas neaišku.
 • Kalbama, kad „Apple“ skubiai ruošia „iOS 16.4.1“ atnaujinimą, kuriame bus ištaisytos klaidos susijusios su aplikacijų veikimu, ypač „Weather“, kuri jau per ganėtinai trumpą laiką atsisakė rodyti prognozę. Nemažai „iOS 16.4“ skundžiasi, kad reikia po kelis kartus įvesti Wi-Fi slaptažodį. Aš nežinau ar tai susiję su „iOS“ ar „macOS“ atnaujinimu, tačiau neretai mano „Mac“ atsisako atrakinti mano paskyrą su „Apple Watch“ ir tenka atstatyti šį funkcionalumą. Nuo atnaujinimo įdiegimo jau tris kartus tai dariau.
 • Kalbama, kad „iOS 17“ bus pakeistas „Control Center“ dizainas. Jei tai tiesa, gali tekti vėl mokytis juo naudotis, nes jis beveik nesikeitė nuo savo atsiradimo pradžios „iOS 11“.
 • Aukšto lygio „Apple TV+“ šou „Selena Gomez: My Mind & Me“ buvo nominuota geriausio dokumentinio filmo kategorijoje „MTV Movie & TV Awards“ apdovanojimuose. Pirmą kartą paskelbtas 2022 m. rugsėjį, ilgametražis dokumentinis filmas vienu metu debiutavo per „Apple TV+“ ir „AFI Fest“ Holivude.
 • Insaiderė StellaFudge paskelbė, kad beveik visos „Apple“ paslaugos, išskyrus „iCloud“, nustos veikti senesnėse operacinėse sistemose. Pasak StellaFudge, paslaugos nustos veikti įrenginiuose su „iOS 11“, „macOS 10.13 High Sierra“, „watchOS 4“ ir „tvOS 11“. Prieš išjungdama paslaugas, „Apple“ įspės šių programinės įrangos naudotojus. Kovo mėnesį savo palaikymo svetainėje „Apple“ paskelbė, kad „senesnės programinės įrangos versijos nebepalaikys „Apple“ paslaugų, tokių kaip „App Store“, „Siri“ ir „Maps“. Tikėtina, kad „iMessage“ ir „FaceTime“ veiks ir toliau.
 • Nepaisant didėjančių ginčų dėl to, ar programa nekelia grėsmės JAV nacionaliniam saugumui, „Apple“ išlieka viena daugiausiai išleidžiančių reklamoms „TikTok“ tinkle.
 • „Bitcoin“ dokumento kopiją, pagrindinį dokumentą, kurio autoriaus pseudonimas yra Satoshi Nakamoto, galima rasti kiekvienoje „Apple macOS“ kopijoje nuo „macOS Mojave“. Failas, kurį aptiko Waxy, nėra labai paslėptas, nors jį rasti nėra labai lengva, nebent tiksliai žinote, kur ieškoti. Norėdami jį pamatyti, aktyvuokite „Finder“, iš meniu pasirinkite Go → Go to Folder…, atsidariusiame lange įveskite /System/Library/Image Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/ atsidarę aplanke esantį failą ‌simpledoc.pdf galite paskaityti apie „Bitcoin“.
 • Apple išleido „Safari Technology Preview“ 167-ą versiją.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite „App Store“. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki,
  O gal kas žino, kaip Safari atidarytą tab matyti ant iPad arba iMac? Kažkaip neberodo ant iOS 16. Seniau visada būdavo. Handoff įjungtas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų