Kaip macOS Ventura įdiegti švariai ir sukurti įkraunamą sistemos diegimo diską

Sukūrus sistemos įkrovos ir diegimo USB, „macOS Ventura“ bus galima lengvai įdiegti keliuose „Mac“ kompiuteriuose, neatsižvelgiant į juose įdiegtą „macOS“ versiją (žinoma, „Mac“ modeliai turi būti suderinami su „Ventura“. Šis USB gali būti naudingas ir diegiant operacinę sistemą įrenginyje kai prieiga prie interneto lėta.
macOS
Ventura

Norint sukurti „macOS Ventura“ USB diską iš kurio galima įkrauti ir įdiegti operacinę sistemą reikia ne mažesnės nei 16GB USB laikmenos suformatuotos Mac OS Extended formatu. Taip pat įsiminkite USB disko pavadinimą, jei nieko nekeisite, greičiausiai, jį formatuojant jis bus pavadintas Untitled.

  1. Pirmiausia reikės atsisiųsti „macOS Ventura“ diegimo paketą į kompiuterį. Tai padaryti galima net ir „Mac“ nepalaikančiame šios „macOS“ versijos. Atidarykite „macOS Ventura“ atsisiuntimo puslapį ir paspauskite Get arba Download mygtuką (priklausomai nuo naudojamos macOS versijos). Atsisiųsti macOS Ventura
  2. Gali būti, kad būsite nukreipti į atnaujinimų (Software Update) langą. Tokiu atveju paspauskite Upgrade Now arba Download po ko bus inicijuotas „macOS“ diegimo paketo atsisiuntimas.
  3. Kai „macOS“ diegimo paketo atsisiuntimas bus baigtas — automatiškai bus atidarytas jos diegimo/sistemos atnaujinimo langas — surinkite klavišų kombinaciją Cmd ⌘+Q macOS Ventura diegimo langas
    ir tada pasirinkite Quit.
    macOS Ventura diegimo langas - pasirinkite Quit
  4. Atidarykite Applications aplanką, pažymėkite Install macOS Ventura aplikaciją ir paspauskite Cmd ⌘+i klavišų kombinaciją — ji atidarys informacinį langą. Jei diegimo paketo dydis yra apie 10–12GB — pereikite prie 5-o žingsnio. Jei diegimo paketo dydis yra apie 20GB — turite kelis pasirinkimus:
    1. Kompiuteryje įdiegti „macOS Ventura“ ir įdiegus dar kartą atsisiųsti diegimo paketą;
    2. Ištrinti diegimo paketą ir kompiuteryje įdiegti naujausią „macOS Monterey“ versiją ir įdiegus ją atsisiųsti „macOS Ventura“ diegimo paketą;
    3. Ištrinti atsisiųsta „macOS Ventura“ diegimo paketą ir jį atsisiųsti iš šios nuorodos;
  5. Įsitikinę, kad reikiamas „macOS Ventura“ diegimo paketas jau jūsų kompiuteryje – atidarykite Terminal aplikaciją — ją rasite /Applications/Utilities aplanke.
  6. Įsiminkite jūsų USB disko pavadinimą
  7. Tarkime jūsų USB disko pavadinimas yra Untitled - Terminal aplikacijos lange įveskite šią komandą (viena eilutė):
    sudo '/Applications/Install macOS Ventura.app/Contents/Resources/createinstallmedia' --volume '/Volumes/Untitled'
    N.B.: jei jūsų USB disko pavadinimas kitoks – komandoje nurodykite jį.
  8. Įvedę aukščiau nurodytą komandą ir paspaudę return ⏎ galite būti paprašyti įvesti kompiuterio administratoriaus slaptažodį — įveskite jį. Atminkite, kad slaptažodį vesti reikia dėmesingai, nes to ką rašote ekrane nesimatys (nesimatys net to fakto, kad rašote).
  9. Atlikus šiuos veiksmus ekrane pasirodys informacija, kad nurodytoje laikmenoje bus ištrinta visa esanti informacija — jei su tuo sutinkate ir norite tęsti spauskite Y.
  10. Jei pasirodys langas su klausimu ar norite Terminal aplikacijai leisti prieiti prie USB laikmenos spauskite OK. suteikti Terminal aplikacijai prieigą prie išorinės laikmenos

Maždaug po pusvalandžio „macOS Ventura“ diegimo USB laikmena bus paruošta naudoti.

Kaip įdiegti macOS Ventura kompiuteryje iš USB laikmenos

Jei „macOS Ventura“ norite įdiegti „Mac“ kompiuteryje su „Intel“ procesoriumi — įstatykite USB laikmeną į kompiuterio USB lizdą, perkraukite kompiuterį ir vos tik išgirsite įsijungimo „gongą“ — spauskite Alt/Option ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki ekrane pasirodys langas su diskų iš kurių galima įkrauti „Mac“ pasirinkimu. Pasirinkite USB laikmeną ir vykdykite ekrane rodomus nurodymus.

Jei „macOS Ventura“ norite įdiegti „Mac“ kompiuteryje su „Apple Silicon“ procesoriumi — įstatykite USB laikmeną į kompiuterio USB lizdą, išjunkite kompiuterį, įjunkite ir iš karto nuspauskite Alt/Option ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki ekrane pasirodys langas su diskų iš kurių galima įkrauti „Mac“ pasirinkimu. Pasirinkite USB laikmeną ir vykdykite ekrane rodomus nurodymus.

Apytikslis skaitymo laikas – 2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ačiū, pavyko įdiegti :)

  2. o kai darai toki clean install i mac os, kaip atstatyti duomenis (passwordai, appsai ir pan) po to ar is backupo time machine ar tokiu budu vel uzsiters? Ir kazkaip kitaip geriau ?

    • Aš labiau linkęs, jei reikia, diegti viską iš naujo. Aplikacijas, man atrodo, nėra sudėtinga įdiegti iš naujo. Tai padeda ir kompo sanitarijai, nes neretai aptinki aplikacijų, kurios buvo įdiegtos, gal kokį kartą pabandytos ir paskui nepaliestos. Slaptažodžiai, na jei Safari tai greičiausiai jie sinchronizuojami su iCloud, jei Chrome tai galima (jei jie nesinchronizuojami su Goole debesimi) eksportuoti į csv failą ir kai reikia juos importuoti. Tereikia nepamiršti, kad csv faile jie saugomi atviru tekstu, tad importavus to failo duomenis vertėtų tą csv failą ištrinti iš kompiuterio. Dokumentai — manau čia paprasčiausia - atstatyti juos iš backup'o, koks jis bebūtų ar Time Machine ar CCC ar koks kitoks.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*