38-os 2021 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

38-os 2021 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

Šią savaitę užsilaksčiau tiek jog pamečiau laiko ir dienų pojūtį bei sugebėjau praleisti „Savaitės naujienų apžvalgą“. Atsiprašau sekančių ir laukiančių šių apžvalgų.

 • iPhone 13“ šeimos telefonais 30-tyje šalių padėta prekiauti vos prieš parą, bet jau pirmoji įspūdžių banga pasiekia mus. „iPhone 13 Pro Max“ akumuliatorius (4373 mAh) nuo 0 iki 100 proc. įsikrauna per 89 minutes. „iPhone 13“ akumuliatoriaus įkrovos laikas taip labai panašus ir į jo didžiojo brolio — 89 minutės. „iFixit“ inžinieriai, žinoma, nepraleido progos pažiūrėti kas naujųjų telefonų viduje ir daug nelaukę juos išardė.

 • Mėgėjai naujus telefonus pamėtyti ir patikrinti jų ištvermę atgrubnagiškumui, tuojau pat ėmėsi įgyvendinti savo pomėgį.
 • Apple Watch Series 6“ įdiegtas jutiklis fiksuojantis deguonies kiekį kraujyje. Panašu, jog šis jutiklis ras panaudojimą ir rimtuose medicininiuose tyrimuose. Brazilijos Sao Paulo universiteto mokslininkai „Nature Magazine“ paskelbė straipsnį, kuriame aprašomi tyrimo kur buvo lyginamas „Apple Watch Series 6“ su komerciniais pulsoksimetrais. Mokslininkai priėjo išvados, kad deguonies jutiklis įdiegtas naujajame „Apple“ laikrodyje toks pat geras kaip ir naudojamų ligoninės įrangoje.
 • Arun Maini atliko „iPhone 13 mini“, „iPhone 13“, „iPhone 13 Pro“, „iPhone 13 Pro Max“ akumuliatorių veikimo testus ir rezultatus palygino su, dabar jau ankstesnės kartos, „iPhone 12“ bei „iPhone 11“ ir „iPhone SE“ modeliais.
  iPhone 13 vs iPhone 12 akumuliatoriaus darbo laikas
  Visą paskelbtą bandymą galite pažiūrėti žemiau esančiame video.

 • Tiesa, reikėtų paminėti jog kol kas tik „Apple“ aplikacijos veikia 120 Hz režimu, tačiau „Apple“ pažadėjo šią problemą išspręsti.
 • Naudojantys „Apple Watch Series 3“ ir norintys šiame laikrodyje įdiegti naujausią „WatchOS“ versiją gali susidurti su problema jog įrenginyje nepakanka laisvos vietos. Šie „Apple“ laikrodžių modeliai be GSM funkcijos turi 8GB diskus, tuo tarpu SE ar 6-tos kartos — 32GB. „Apple“ pagalbos puslapyje turi patarimą kaip tokiu atveju spręsti atnaujinimo problemą, tačiau trumpai — reikia atsieti laikrodį nuo „iPhone“ ir nustatyti jį kaip naują.
 • Kai kurie „iOS 15“ naudotojai skundžiasi, kad šios operacinės sistemos versija su numeriu 19A346 sugadino kai kurias jų „AirPods Pro“ ausinių funkcijas, kurias šie nori aktyvuoti Siri pagalba.
 • „Apple“ išleido senesniems įrenginiams skirtą „iOS 12.5.5“ atnaujinimą. Šis atnaujinimas skirtas „iPhone 5s“, „iPhone 6“, „iPhone 6 Plus“, „iPad Air“, „iPad mini 2“, „iPad mini 3“ ir 6-tos kartos „iPod touch“ įrenginiams. Kompanija taip pat išleido „Safari 15“ skirtą „macOS Catalina“ ir „macOS Big Sur“.
 • Jau kuris laikas girdimas Europos Sąjungos spaudimas „Apple“ verčiantis kompaniją atsisakyti jos nestandartinių jungčių. „Apple“ tai nepatinka, tačiau „TechRadar“ duomenimis jei šis sprendimas bus priimtas — 2022 metų „iPhone“ bus paskutinis „Apple“ telefono modelis su Lightning jungtimi. Ją pakeis USB-C. Dabartiniai Komisijos pasiūlymai:
  • suderintas elektroninių įtaisų krovimo prievadas: USB-C bus universalusis prievadas. Tai leis vartotojams savo įtaisus įkrauti su tuo pačiu USB-C krovikliu, nepriklausomai nuo įtaiso prekės ženklo.
  • suderinta greitojo įkrovimo technologija padės užtikrinti, kad skirtingi gamintojai nepagrįstai neapribotų įkrovimo spartos ir kad įkrovimo sparta būtų vienoda naudojant bet kokį įtaisui tinkamą kroviklį;
  • kroviklių ir elektroninių įtaisų pardavimo atsiejimas: vartotojai galės įsigyti naują elektroninį įtaisą be naujo kroviklio. Tai leis apriboti be reikalo įsigyjamų ar nenaudojamų kroviklių skaičių. Manoma, kad sumažinus naujų kroviklių gamybos ir šalinimo mastą, elektroninių atliekų kiekis per metus sumažėtų beveik tūkstančiu tonų;
  • geresnis vartotojų informavimas: gamintojai turės suteikti tinkamą informaciją apie įkrovimo charakteristikas, įskaitant informaciją apie įtaisui reikalingą galią ir tai, ar jis palaiko greitą įkrovimą. Taip vartotojams bus lengviau matyti, ar jų turimi krovikliai atitinka jų naujojo įtaiso reikalavimus, arba tai jiems padės pasirinkti tinkamą kroviklį. Tai, kartu su kitomis priemonėmis, padės vartotojams sumažinti naujų įsigytų kroviklių skaičių ir sutaupyti 250 mln. EUR per metus, nes nebereiks pirkti nereikalingų kroviklių.
  Jei Europos Parlamentas ir Taryba priims direktyvą — pramonės atstovams bus suteiktas 24 mėnesių pereinamasis laikotarpis, skaičiuojamas nuo priėmimo datos.
 • FCC dokumentuose nurodoma, kad 7-tos kartos „Apple Watch“ palaiko 60,5GHz belaidį ryšį skirtą greitam duomenų perdavimui. Tačiau, kad jis skirtas nėra aišku, nes jis aktyvuojamas tik tada kai prisijungiama prie kompanijos „Wireless Serial Dock“. matyt jis yra skirtas vidiniams kompanijos vystymo įrankiams arba arba naudojimui „Apple Store“.
 • Nauja „Apple“ muzikai dedikuotų dokumentinių video serijų „The Spark“. Kompanija šias mini serijas apibūdina kaip serijas parodančias kaip buvo kuriamos geriausios kultūros dainos.
 • Įprastai „Apple“ išleidus naują „iOS“ versiją daug „iPhone“ naudotojų strimgalviais puola ją diegti į savo mobiliuosius telefonus. Pasirodžius „iOS 15“ reikalai kol kas klostosi kiek kitaip. Praėjus pirmosioms dienoms nuo „iOS 15“ viešo prieinamumo pradžios, vos 9,28 proc. su šia „iOS“ versija suderinamų „iPhone“ naudoja šią operacinės sistemos versiją. Pernai praėjus tokiam pat laikotarpiui nuo naujos „iOS“ versijos starto ją įsidiegę buvo 14,5 proc. „iPhone“ naudotojų. Specialistai teigia, kad tokio naudotojų pasyvumo gali būti dvi priežastys. Pirmoji — galimos klaidos naujoje operacinėje sistemoje (ir jų tikrai yra nemažai). Antroji — „Apple“ pažadėjo palaikyti „iOS 14“. Tiesa neaišku kiek ilgai Kupertino inžinieriai palaikys abi „iOS“ versijas.
 • Skamba juokingai, bet iš „Apple“ nutekėjusių duomenų paaiškėjo, jog Tim Cook nurodė griežtai kovoti su duomenų iš kompanijos nutekėjimu.
 • „Apple“ neseniai pardavė du-milijardinį savo „iPhone“.
 • Dvikalbis komedijinis serialas „Acapulco“ „Apple TV+“ žiūrovams debiutuos spalio 8 dieną.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kur naujiena,kad su Watch OS 8,pagaliau atėjo palaikymas ECG Lietuvoje 🙂

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų