13-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

13-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.
 • „Apple“ paviešino palaikymo dokumentą, kuriama sako jog kai kurie „Windows 10“ naudotojai „Mac“ kompiuterio dešiniame šone gali matyti iškraipytą vaizdą ir paaiškina kaip šią problemą spręsti.
 • 2001 metais, kovo 24 dieną „Apple“ išleido pirmąją „OS X“ versiją „10.0 Cheetah“.
 • Kaip ir buvo planuota, šiandien „Apple“ išleido savo operacinių sistemų naujas versijas: „macOS Catalina 10.15.4“, „iOS 13.4“, „watchOS 6.2“, „iPadOS 13.4“ ir „tvOS 13.4“. „Apple“ taip pat atnaujino ir senesnėms „macOS“ versijoms skirtą „Safari“ naršyklę ir išleido joms skirtą saugumo atnaujinimą. Kompanija taip pat išleido ir programuotojams skirtą „ARKit 3.5“ versiją, kurioje įdiegtas „iPad Pro“ LiDAR skenerio palaikymas.
 • „Apple“ išleido trečios kartos „Apple TV“ įrenginiams skirtą aparatinės įrangos atnaujinimą 7.5.
 • „Apple“ išleido ir senesniems „iOS“ įrenginiams skirtą „iOS 12.4.6“ atnaujinimą
 • Be didesnio triukšmo, „Apple“ padidino nestandartinių konfigūracijų „Mac“ kainas Europoje, Kanadoje ir Australijoje.
 • Kalbama, jog yra labai realu, kad „iPhone 12“ išleidimas bus atidėtas iki lapkričio mėnesio.
 • Po to kai koronavirusas pakoregavo JAV ekonomikos kreives, „Microsoft“ liko vienintelė kompanija kurios vertė daugiau nei vienas trilijonas JAV dolerių. Kovo 23 dienos duomenimis „Nasdaq“ oficialiais duomenimis „Microsoft“ bendra akcijų vertė buvo 1,034 trilijono JAV dolerių. Kitų kompanijų, tokių kaip „Apple“, „Amazon“ ar „Google“ motininės kompanijos „Alphabet“, kritus jų akcijų kainai, vertė smuktelėjo žemiau trilijono JAV dolerių ribos.
 • Kalbama, kad „Apple“ kuria „Touch ID“ sprendimą „Apple Watch“.
 • „Apple“ sukūrė interneto svetainę ir aplikaciją skirtą COVID–19. Tiesa, šios aplikacijos Lietuvai skirtoje aplikacijų parduotuvėje nėra. „Apple“ teigia, kad aplikacija sukurta remiantis naudingais CDC (JAV susirgimų kontrolės ir profilaktikos centro) patarimais. Svetainėje ir aplikacijoje pateikiami atsakymai į populiariausius su COVID–19 susijusius klausimus, mini rizikos faktorius ir simptomus.
 • „iFixit“ inžinieriai išardė naują „MacBook Air“ ir aptiko, kad šiame modelyje kiek pagerintas įrenginio taisomumas. Naujame „MacBook Air“ modelyje garsiakalbiai prisukti varžtais, o ne priklijuoti, naujas sprendimas kabeliu sujungti pagrindinę plokštę ir Trackpad’ą leidžia nesunkiai pastarąjį išimti ir esant reikalui pakeisti.
 • „Apple“ pailgino laikotarpį leidžiantį nemokamai išbandyti „Final Cut Pro X“ aplikaciją. Dabar nemokamai aplikaciją galima bandyti 90 dienų. Anksčiau šis laikotarpis buvo ribojamas 30-čia dienų.
 • „Heritage Auction House“ aukcione beveik už 10 000 JAV dolerių parduoti 9,5 dydžio (EU 39) sportbačiai su „Apple“ logotipu. Tokius sportbačius 90-tųjų praėjusio amžiaus metų pradžioje kompanija dalino savo darbuotojams. Po 20-ties kainų siūlymų, šie panešioti tačiau neblogos būklės sportbačiai buvo parduoti už 9 687 JAV dolerius.
 • „Apple“ galvoja apie „Face ID“ autentikaciją „MacBook Pro“, „MacBook Air“ ir „iMac“ kompiuteriuose“. Taip leidžia manyti naujas kompanijos patentas Nr. 20200097747. Tiesa, patente pateiktuose brėžiniuose matoma, tiek daug iš nepasitenkinimo nosių raukymo sulaukusi „kuprelė“ startavusi „iPhone X“.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis. Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. macOS Catalina 10.15.4 jokiu idomiu atnaujinimu neatnesi as net 10.15.3 nebuvau atnaujines.
  Dariau atnaujinima vien del "HDR playback support on compatible computers for Netflix content"

  Beje jei kad imomu yra budas legaliai moketi Netflix,ui per pus pigiau.

  Ramunai kazko nebeprisijungia Twitter vartotojas prie komentaru rasymo

 2. Labai įdomus tas būdas :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų