9-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

9-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Šią savaitę dauguma technologijos pasaulio naujienų buvo vienaip ar kitaip susijusios su korona virusu. Dauguma kompanijų pranašauja mažesnį pelną, nors Tim Cook ir tiki jog Kinijai pavyko suvaldyti epidemijos protrūkį. Kyla klausimas ar įvyks daugelio laukiama WWDC 2020 konferencija, kuri įprastai vyksta birželio mėnesį. „Facebook“ atšaukė savo F8 programuotojų konferenciją, „Microsoft“ paskelbė atšaukianti savo 2020 metų žaidimų kūrėjams skirtą konferenciją, Japonija stebi epidemijos naujienas ir svarsto būti ar nebūti šių metų Olimpinėms žaidynėms, kurios turi įvykti Tokijuje.
 • Lady Gaga savo „Twitter“ paskyroje paskelbė savo naujo singlo „Stupid Love“ vaizdo klipo anonsą. Visas šis muzikinis video klipas nufilmuotas naudojant „iPhone“.

 • Kalbama, kad 2020 metais „Apple“ planuoja išleisti išmanią klaviatūrą („Smart Keyboard“) skirtą „iPad“. Manoma, kad šioje klaviatūroje bus ir trackpad’as.
 • „Apple“ pašalino „Plague Inc.“ aplikaciją iš Kinijai skirtos aplikacijų parduotuvės. Pašalinti šį pandemijos simuliatorių pareikalavo Kinijos vyriausybė.
 • Anot Nyderlandų laikraščio „Het Financieele Dagblad“ gavusio Europos komisijos planų juodraštį, Europa gali pradėti telefonų gamintojus versti savo telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose pradėti diegti paprastai pakeičiamus akumuliatorius.
 • Du ilgamečiai „Apple“ viceprezidentai — Nick Forlenza ir Duco Psmooij paliko savo postus kompanijoje. Abiejų šių vadovų postus užėmė kiti žmonės. Žmonių pasikeitimas šiose viceprezidentų postuose nebuvo siurprizas. „Bloomberg“ rašo, kad Forlenza išėjo į pensiją, o kiek daugiau nei metus virtualios realybės projektais užsiimantis Pasmooij, kalbama, planuoja palikti kompaniją artimiausiu metu.
 • „Apple“ pripažino, kad „Apple Watch“ negali tiksliai nustatyti prieširdžių virpėjimo (aritmijos) jei pulsas aukštesnis nei 120 dūžių per minutę. Tyrimai rodo, kad esant tokiam ar aukštesniam širdies dūžių skaičiui laikrodis gali 30–60 proc. atvejų nenustatyti aritmijos atvejo.
 • Kompanija ESET aptiko naują, anksčiau nežinotą tą pažeidžiamumą „Kr00k“ (CVE–2019–15126), kuris liečia „Broadcom“ ir „Cypress“ gamybos Wi-Fi lustus. Tyrimai rodo, kad šis pažeidžiamumas pavojų kelia daugiau kaip milijardui įrenginių: mobilių telefonų, planšetinių kompiuterių, Wi-Fi maršrutizatorių ir t.t. Šis pažeidžiamumas panašus į kiek anksčiau aptiktą KRACK (Key Reinstallation Attacks — atakos pakeičiant raktą), tačiau turi vieną principinį skirtumą. „Kr00k“ leidžia iššifruoti bevielio tinklo paketus perduodamus iš neapsaugoto įrenginio. Pažeidžiamumas liečia kaip WPA2-Personal, taip ir WPA2-Enterprise protokolus su AES-CCMP šifravimu. (AES — angl. Advanced Encryption Standard, o CCMP — angl. Counter Mode with Cipher Block Chaining Message Authentication Code Protocol, jei kam šios abreviatūros atrodo kaip keiksmažodžiai :).
 • iOS 13.4“ aptikta užuomina į naudingą funkciją atsakančią už operacinės sistemos atstatymą. Ši funkcija leidžia atstatyti sugedusią OS nepajungiant įrenginio prie kompiuterio — pakanka jį tik pajungti prie Wi-Fi. Tai galėtų reikšti ne tik naujos patogios funkcijos atsiradimą, bet ir tai, kad kompanija planuoja išleisti „iPhone“ ar/ir „iPad“ visiškai be jungčių (Lightning ar USB-C).
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtų naujų jos operacinių sistemų: „iOS 13.4“, „iPadOS 13.4“, „tvOS 13.4“, „watchOS 6.2“ ir „macOS 10.15.4“ trečias beta versijas.
 • Naujame „Apple“ patente aprašoma technologija, kai atliekant staigų posūkį automobiliu vairuotojo kėdė keičia formą padėdama vairuotojui jaustis komfortabiliau šio manevro metu ir jį atlikti saugiau.
 • CNBC kanalas papasakojo, kad vienam didžiausių „Apple“ investuotojų Warren Buffet nusibodo naudotis savo mygtukiniu telefonu ir jis perėjo prie „iPhone 11“ (neaišku prie „Pro“ ar bazinio modelio. Šio telefono milijardierius nepirko, o gavo jį dovanų. „iPhone“ Buffet’ui dovanojo ne vienas žmogus ir ne kartą, tame tarpe ir Tim Cook. Iki šiol Buffet’as naudojo 2010 metais išleistą mygtukinį sulenkiamą „Samsung Haven“. Warren Buffet’ui 89 metai, jis „Forbes“ sąraše yra trečioje vietoje su 87,5 milijardų JAV dolerių turtu. Jam priklauso 5,6 proc. „Apple“ akcijų, kurių bendra vertė 72,8 mlrd. JAV dolerių. Milijardierius prisipažino, kad naujame telefone nesinaudoja jokiomis funkcijomis išskyrus skambinimą.
 • Yra tikimybė, kad pirmasis „Mac“ kompiuteris su „Apple“ procesoriumi gali pasirodyti jau 2021 metais.
 • Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

  Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

  Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O as galvojau kodel taip klaikiai nufilmuotas Lady Gaga klipas buvo, pasirodo smartfono pagalba :)

 2. Jam priklauso 5,6 proc. „Apple“ akcijų, kurių bendra vertė 72,8 mln. JAV dolerių. Pataisykite į milijardus :)

 3. > WWDC 2020 konferencija, kuri įprastai vyksta kovo mėnesį
  birželio
  > ESET aptiko naują, anksčiau nežino tą pažeidžiamumą
  nežinotą
  > tačiau turi vieną principinė skirtumą
  principinį

Parašykite komentarą

Į viršų