49-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

49-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Trečiadienį „Swedbank“ pradėjo palaikyti „ApplePay“ paslaugą. Kol kas, panašu, paslauga veikia tik su „Mastercard“ kortelėmis.
 • Patikimomis su „Apple“ susijusiomis prognozėmis pagarsėjęs analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad 2021 metais „Apple“ išleis visiškai belaidį telefoną. Tai reiškia, kad jame nebus ir Lightning tipo jungties. Telefono įkrovimas, kaip ir pajungimas prie išorinių įrenginių, pavyzdžiui ausinių, bus vykdomas belaidžio sujungimo būdu. Kuo taip pat teigia, kad „Apple“ kuria „highest-end“ ir „high-end“ telefonus su daugiau skirtumų. Analitikas teigia, kad 2020 metais „Apple“ išleis 5 „iPhone“ modelius.
 • Nemažai 16-os colių „MacBook Pro“ savininkų skundžiasi girdintys negarsius sproginėjimus primenantį garsą iš kompiuterio garsiakalbių. Toks fenomenas buvo pastebėtas ir kai kuriuose anksčiau išleistuose „Apple“ nešiojamuose kompiuteriuose.
 • Apple Watch“ ir vėl pasirodė iš geros pusės. Laikrodis 74-ų metų Floridos gyventoją perspėjo apie širdies prieširdžių virpėjimą (tachiaritmijos rūšis, kuriai būdingas chaotiškas širdies darbo ritmas galintis siekti 350–700 širdies dūžių per minutę). Laikrodžio savininkas nieko apie šią savo ligą neįtarė. „Apple Watch“ Roy Robinson perspėjo apie sutrikusį širdies darbą šiam gulint ant sofos. Šeima nutarė jog reikia pasirodyti gydytojams. Atlikę elektro-kardiogramą gydytojai konstatavo, kad „Apple“ laikrodis išgelbėjo vyrui gyvybę. Tai ne pirmas kartas, kai automatinė širdies darbo ritmo sekimo funkcija „Apple Watch“ išgelbėja žmogui gyvybę.
 • „Apple“ išleido: „iOS 13.3“, „iPadOS 13.3“, „tvOS 13.3“, „macOS Catalina 10.15.2“ ir „watchOS 6.1.1“ 4-as beta versijas skirtas programuotojams.
 • „Hollywood Reporter“ rašo, kad „Apple“ beveik sutarė sumokėti 25 milijonus už dokumentinį filmą apie Billie Eilish - septyniolikmetę dainininkę paskelbtą „Apple Music Artist of the Year“.
 • „Apple“ paaiškino kodėl „iPhone 11“ ir „iPhone 11 Pro“ naudotojams net ir atjungus įrenginio buvimo vietos nustatymą GPS nėra visiškai išjungiamas. Pasirodo tai susiję su UWB (UltraWide Band) pozicionavimu. UWB standartinė technologija ir jai galioja tarptautiniai normatyvai. Kai kuriose šalyse UWB naudojimas yra draudžiamas ir ši GPS funkcija naudojama įrenginio vietos nustatymui ir jei reikia UWB atjungimui. „Apple“ šie duomenys nepasiekia, jie lieka įrenginyje.
 • Naujas „Apple“ patentas leidžia manyti, kad kompanijos ekspertai kuria technologiją leidžiančią „Apple Watch“ diagnozuoti Parkinsono ligą ar drebulio simptomus.
 • „Qualcomm“ prezidentas sako, kad dabar aukščiausias kompanijos prioritetas yra dirbto su „Apple“ kuriant 5G „iPhone“.
 • „Apple“ pripažino, kad 2019 metų 13-os colių „MacBook Pro“ turi savaiminio išsijungimo problemą.
 • Naujas „Apple“ reklaminis filmukas „Sniego gniūžčių mūšis“ nufilmuotas „iPhone 11 Pro“.
 • Du JAV nusikaltėliai pavogė „Apple Watch“. Nukentėjęs, kartu su policija, pasitelkę aplikaciją „Locator“ nustatė laikrodžio buvimo vietą. Policininkams vykdant kratą įtariamųjų namuose, nukentėjusysis aktyvavo garsinį signalą laikrodyje. Laikrodis buvo paslėptas spintoje. Dabar vagišiai suimti ir laukia teismo. Darydami nusikaltimą jie jau buvo nubausti lygtinai.
  Skaitydamas tokias naujienas vis pagalvoju, o ką darytų mūsų policija? Teko girdėti, kad žmonėms nutikus panašioms nelaimėms jiems policija atsako: „na… jei norite galite parašyti pareiškimą…, bet…, mes turime ir svarbesnių reikalų nei jūsų…“
 • „Apple“ nutraukė „iOS 13.2.2“ sertifikatų pasirašymą. Grįžimas į šią versiją nebeįmanomas.
 • CNBC pranešė, cituodama „J.P. Morgan“, kad „Apple“ planuoja naujus „iPhone“ leisti porą kartų metuose.
 • Čikagoje įsikūrusi teisininkų firma padavė „Apple“ ir „Samsung“ į teismą. Teisininkai remdamiesi nepriklausomais testų rezultatais bylinėsis su technologijų gigantėmis, nes jų telefonai viršija leistinas radiacijos normas.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kol kas nelabai įsivaizduoju telefono be jokio įkrovimo lizdo. Nors tai gal ir nieko būtų.

  Laukiam kol pašalins tą išsikišusį "šnypštuką" ekrane.

Parašykite komentarą

Į viršų