26-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

26-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Šią savaitę „Revolut“ paskelbė, kad be kitų šalių kompanijos kortelės turėtojai galės naudotis „Apple Pay“ paslauga ir Lietuvoje. Prieš kurį laiką šią paslaugą kompanija pradėjo tiekti keliose Vakarų Europos šalyje ir taip atsirado galimybė (gudraujant) ją naudoti ir Lietuvoje. Dabar gudrauti nebereikia — viskas oficialiai ir legaliai. Tiesą sakant tai „Apple Pay“ paslauga atėjo į Lietuvą. Šią paslaugą „Apple“ pradėjo tiekti Lietuvoje kartu su kitomis šalimis: Bulgarija, Kroatija, Kipru, Estij, Graikija, Latvija, Liechtenšteinu, Malta, Portugalija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija. Kitas bankas „Monese“ taip pat prieš kurį laiką pradėjo tiekti „Apple Pay“ paslaugą. Norint ja naudotis Lietuvos piliečiams taip pat reikėjo kiek pagudrauti, tiesa, priešingai nei „Revolut“ atveju — pagudravus ir grąžinus paskyroje Lietuvišką adresą „Monese“ ir toliau veikė su „Apple Pay“. Dabar ir „Monese“ aptarnauja „Apple Pay“ Lietuvoje oficialiai. Jei neturite „Monese“ kortelės — pabandykite, veikia ji puikiai, nusiskundimų ja viešoje erdvėje gerokai mažiau nei „Revolut“, o su mano pakvietimo kodu dar gausite ir 10€ į savo sąskaitą. Instrukcijas rasite čia.
 • „Apple“ paslaugų vyriausiasis viceprezidentas Eddy Cue paskelbė, kad mokančių už „Apple Music“ prenumeratą skaičius peržengė 60-ties milijonų prenumeratorių ribą.
 • „Apple“ praneša, kad po 27-erių metų darbo „Apple“ kompanijoje ją palieka vyriausiasis dizaineris Jony Ive. Dirbdamas kompanijoje Jony sukūrė „iPhone“, „iPad“ ir „iMac“ dizainą, prisidėjo prie „Apple Park“ projektavimo. Jis ir jo komanda per beveik tris dešimtmečius sukūrė daug mums matytų produktų ir nematytų prototipų bei padėjo kompanijai tapti brangiausia technologijų kompanija planetoje, kuri pirmoji peržengė trilijono JAV dolerių vertės ribą. Jony nutarė sukurti savo dizaino kompaniją. Dirbdamas savo kompanijoje Ive ir toliau bendradarbiaus su „Apple“.
  Jony (Jonathan) Ive ir Tim Cook

  Kompanijai paskelbus apie Jony Ive išėjimą, „Apple“ akcijų (AAPL) vertė šiek tiek nukrito. Jei procentais tai neatrodo daug — apie vieną procentą, tai pinigine išraiška — kompanijos vertė sumažėjo maždaug 9 milijardais JAV dolerių.
 • „Apple“ paviešino naują „AirPods“ reklamą pavadintą „Bounce“ (pasišokinėjimas).
 • „Apple“ paskelbė naują kompanijos vadovų grupės narį — Sabih Khan, kuris užims vyriausiojo operacijų viceprezidento pareigas. Jo atsakomybėje bus: globalus „Apple“ tiekėjų tinklas, produktų kokybės kontrolė ir planavimas, aprūpinimas, gamyba, logistika bei tiekėjų atsakomybės programos apsaugančios ir šviečiančios darbuotojus „Apple“ produktus gaminančiose gamyklose visame pasaulyje.
 • „Apple“ savo parduotuvėse pradėjo prekiauti daugeliui cukrinį diabetą turintiems ir cukraus kiekį kraujyje matuojantiems žinomos kompanijos „One Drop“, to paties pavadinimo cukraus kiekio kraujyje matavimo prietaisu, kuris Bluetooth pagalba „bendrauja“ su „Health“ aplikacija „iOS“ įrenginyje. Tiesa, šuo įrenginiu kompanija, bent jau kol kas prekiauja tik JAV, bet jį galima įsigyti ir tiesiai iš „One Drop“ kompanijos.
 • JAV vartotojams skirtų produktų saugumu besirūpinanti komisija teigia, kad „Apple“ gavo 26 skundus, kur skundžiamasi užsidegusiais 2015 metų „MacBook Pro“ kompiuteriais. 17-oje atvejų kalbama apie nežymų šalia nešiojamo kompiuterio buvusio turto sugadinimą, o šešiuose skunduose apie nedidelius nudegimus ir dūmų įkvėpimo atvejus. Birželio 20 dieną „Apple“ paskelbė 2015 metų „MacBook Pro“ kompiuterių akumuliatorių keitimo programą.
 • „Reuter“ praneša, kad „Apple“ sutiko investuoti 100 mln. JAV dol. į „Japan Display“ kompaniją. Ši žinia japonų kompanijos akcijų kainą išaugino 32 proc.
 • „Apple“ paviešino „Shot on iPhone“ kampanijos reklamą pavadintą „Our Game“.
 • „Apple“ išleido 86-tą „Safari Technology Preview“ aplikacijos versiją.
 • „Apple“ įsigijo bepiločių sistemų valdymu užsiimantį startuolį „Drive.ai“.
 • Šiaip, aptikau tokį: vandeniui atspari Bluetooth garso kolonėlė, kurios nereikia įkrauti ar kaip nors kitaip dėl kokios nors priežasties jungti į elektrą. Ji neskamba kaip „Bosse“, bet panašu pakankamai gera, kad klausytis muzikos ar žinių kol prausiatės duše.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtas „macOS Mojave 10.14.6 beta 3“, „iOS 12.4 beta 5“, „tvOS 12.4 beta 3“ ir „watchOS 5.3 beta 4“. Kompanija taip pat išleido viešas „macOS Catalina“, „iPadOS 13“ or „iOS 13“ beta 1 versijas.
 • Kalbama, kad šių metų rudenį galime išvysti naują 16 colių ekrano įstrižainę turintį „MacBook Pro“ kompiuterį.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. sveiki,
  noriu perspėti dėl Monese. Atlikus momentinį papildymą 100€ iš SEB banko pinigai buvo nurašyti bet į Monese mano sąskaitą neįskaityti. Papildymo metu užrašė paslauga sutrikus. SEB-as rašo jog pinigus į Monese pervedė, Monese prašo įvairių dokumentų. Nusiuntus pavedimo kopijas ir tai jog pinigai negauti dingo ir daugiau nebeatsiliepe. Taip, kad su jais labai atsargiai galima laisvai prarasti pinigus ir nėra kur kreiptis. Lietuviškų bankų vartotojai turintys Visa korteles taip pat jau turėtų galimybę naudotis "Apple Pay"

 2. Deja dovana Monese bankui ir nebežinau kaip jį pasiekti, nes support-as nusiuntus dokumentus dingo.

 3. Negaliu tverti džiaugsmu, kad pagaliau Ivas išeina, gal nauja dizaineriu karta nebedarys tokiu nesamoniu: https://www.youtube.com/watch?v=yOwlR74rC5Q

Parašykite komentarą

Į viršų