Apple apkaltinta melu

Tema: iPhone

Vartotojų asociacija „Which?“ apkaltino „Apple“ ir HTC, kad šios nurodo melagingą išmanių telefonų veikimo laiką.

„Which?“[1] siekdama įsitikinti ar kompanijų skelbiama informacija apie gaminamų telefonų akumuliatorių tarnavimo laiką yra teisinga — įsigijo kelis išmaniuosius telefonus: 9 „iPhone“ ir kelis HTC telefonus ir atliko bandymus.

Pasirodė, kad „iPhone XR“ pokalbio režime veikia 16 valandų 52 minutes, tuo tarpu kai „Apple“ deklaruoja 25 valandas. HTC įrenginiai atlaikė 19,6 valandas vietoje žadėtų 20,5. Reikėtų paminėti, kad kitų kompanijų telefonai, tokių kaip „Samsung“, „Sony“ ir „Nokia“ realybėje veikia ilgiau nei deklaruoja kompanijos.

Which? atliktas mobilių telefonų akumuliatorių tarnavimo laikas

„Which?“ duomenimis, vidutiniškai „iPhone“ pokalbio laiką naudojant akumuliatorių „Apple“ deklaruoja ilgesnį 31 proc. ir visi devyni „Which?“ įsigyti telefonai remiantis „Apple“ techninėmis jų specifikacijomis šiuose akumuliatorių testuose pasirodė prasčiau nei turėtų.

Ilgai laukti „Apple“ ir HTC reakcijos nereikėjo.

„Mes kruopščiai testuojame mūsų įrenginius ir jie atitinka akumuliatorių tarnavimo laiko reikalavimus. Tampraus ryšio tarp aparatinės ir programinės įrangos dėka, „iPhone“ suprojektuotas taip, kad gali išmaniai valdyti elektros energingos tiekimą ir akumuliatoriaus tarnavimo laiką padaryti maksimaliai ilgu.

Mūsų testavimo metodika atitinka šiuos reikalavimus. „Which?“ nepasidalino su mumis savo naudota testavimo metodika, todėl neturime galimybės jų rezultatų palyginti su savais. Mes dalinamės savo testavimo metodika, kuri yra išsamiai paaiškinta čia www.apple.com/iphone/battery.html

— Apple

 

Mes dėmesingai testuojame visus savo įrenginių našumo parametrus. Skirtingi nustatymai ir išoriniai faktoriai gali tapti tam tikrų nuokrypių nuo deklaruotų parametrų priežastimi.
 
— HTC

Tiesą sakant kompanijų reakcijose tiesos yra — „Which?“ neinformavo apie jų naudotą testavimo metodiką ir testavimo sąlygas. Nėra informacijos ir apie operacinių sistemų versijas.

„Which?“ testuodama telefonus atliko ir daugiau bandymų. Pavyzdžiui patikrino kiek kurio telefono akumuliatorius įsikrauna jį pajungus prie įkroviklio 15-ai minučių.

Duomenys: „Which?“

  1. „Which?“ yra Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios vartotojų asociacijos naudojamas pavadinimas - prekinis ženklas. Asociacija testuoja įvairius produktus ir siekia, kad vartotojai būtų informuoti prieš pasirinkdami prekę, paslaugą ar produktą bei šviečia vartotojus aiškindama jiems jų teises. „Which?“ taip pat teikia nemokamus patarimus. Asociacijai priklauso keletas įmonių tokių kaip „Financial Services Limited“ (Which? užstatų patarimai) bei „Which? Legal Limited“ ir „Which? Limited“ leidžiančios „Which?“ žurnalą.  ↩

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų