Apple nusprendė, kad neoriginalius akumuliatorius turintys iPhone tinkami remontui

Tema: iPhone

iFixit akumuliatoriaus keitimo rinkinys skirtas iPhone 6

Apple“ nusprendė, kad „iPhone“, kuriuose įdiegti neoriginalūs akumuliatoriai gali būti remontuojami „Apple“ ir autorizuotuose kompanijos servisuose.

Dėl gana aukštų „Apple“ akumuliatorių kainų, daug „iPhone“ naudotojų savo telefonuose išsekinę akumuliatoriaus resursus renkasi pigesnius, neoriginalius trečių šalių pakaitalus. Iki šiol „Apple“ taisyklės nurodė neatlikti jokio „iPhone“ remonto jei įrenginyje įdiegtas neoriginalus akumuliatorius, nepriklausomai nuo aplinkybių. Panašu „Apple“ pakeitė savo politiką šiuo klausimu.

Prancūzų „iGeneration“ rašo, kad anot į jų rankas patekusios vidinės „Apple“ informacijos, kompanijos „Genius Bar“ ir autorizuoti serviso paslaugų tiekėjai nuo dabar gali remontuoti „iPhone“, kuriuose įdiegti neoriginalūs akumuliatoriai.

„Apple“ informavo savo servisus, dar vadinamus „Genius Bar“ ir autorizuotus serviso paslaugų tiekėjus, kad jei „iPhone“ gedimas nesusijęs su akumuliatoriumi — jie gali ignoruoti faktą, kad telefone įdiegtas trečių šalių energijos šaltinis. Tai gali būti ekrano, pagrindinės plokštės, mikrofonų ir panašiai remontas darbą įkainojant numatytais įkainiais.

Jei gedimas yra susijęs su akumuliatoriumi — kompanijos ir autorizuotiems servisams yra leista pakeisti akumuliatorių į originalų įkainojant jį oficialiomis „Apple“ akumuliatorių kainomis. Prieš pradėdamas remontą, servisas turi išsekinti trečių šalių akumuliatorių iki 60 proc.

Jei akumuliatorių blokai yra pamesti ar sugedę ar lipnios medžiagos kiekis skirtas akumuliatoriams tvirtinti yra per didelis — „Genius Bar“ ar autorizuotas kompanijos servisas gali pakeisti visą telefoną už akumuliatoriaus keitimo kainą, jei mano tai esant reikalinga.

Šios naujos taisyklės pradėjo galioti antradienį ir turėtų būti taikomos visame pasaulyje. „Apple“ ir autorizuoti kompanijos servisai vis dar gali atsisakyti taisyti „iPhone“ jei jame įdiegtas neoriginali pagrindinė plokštė, korpusas, mikrofonai, Lightning ar ausinių jungtys, garso reguliavimo ir į/išjungimo mygtukai, TrueDepth jutiklis ar jo mazgai ir kai kurie kiti elementai.

Panašiai, dar 2017 metais „Apple“ pasielgė ir su „iPhone“, kuriuose įdiegti neoriginalūs ekranai — jei gedimas nėra susijęs su ekranu — „Genius Bar“ ir autorizuoti „Apple“ serviso centrai tokį telefoną turi taisyti, žinoma, prieš tai jį atidžiai apžiūrėję. Tai liečia telefonus, kuriems dar nesibaigė 1-erių metų „Apple“ garantijos laikotarpis. Jei garantinis laikotarpis pasibaigė ir problema susijusi su ekranu, servisas turi informuoti jog toks remontas kainuos ekrano keitimo kainą. Jei su tokiomis sąlygomis „iPhone“ savininkas nesutinka — servisas privalo atsisakyti tokį telefoną taisyti.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų