Kaip naudoti išmanias Pages anotacijas (beta)

Kaip naudoti Pages aplikacijoje esančią anotacijų funkciją

Išmanios anotacijos — nauja „iOS 11.3“ leidžianti anotuoti žodžius ir sakinius „Pages“ aplikacijoje.

Nauja „iOS 11.3“ pristatytos išmanių anotacijų funkcijos išmanumas yra tas, kad anotacijos yra susiejamos su žodžiu ar sakiniu ir „Pages“ aplikacijoje rašant tekstą (esantį prieš anotaciją), anotacija slenka kartu su su ja susietu tekstu.

Išmanios Anotacijos (beta) iPad

Apple Pencil pagalba

 1. „Pages“ aplikacijoje atidarykite esamą ar sukurkite naują dokumentą.
 2. Jei naudojate „Apple Pencil“ palieskite juo ekraną bet kurioje vietoje.
 3. Pradėkite anotaciją: apibraukite, pabraukite, nubraukite ir t.t. žodį ar jų grupę. Skirtingus su anotacijomis susijusius įrankius ir spalvų parinktis rasite ekrano apačioje.
 4. Kai anotacija baigta — paspauskite Done.
 5. Norėdami ištrinti anotaciją — paspauskite ant jos ir tada pasirinkite Delete.

Piršto pagalba

 1. „Pages“ aplikacijoje atidarykite esamą ar sukurkite naują dokumentą.
 2. Paspauskite dešiniame „Pages“ aplikacijos viršutiniame kampe esančia daugtaškio piktogramą esančią dešiniau teptuko ir + piktogramų.
 3. Pasirodžiusiame sąraše pasirinkite Smart Annotation Beta.
 4. Pradėkite anotaciją: apibraukite, pabraukite, nubraukite ir t.t. žodį ar jų grupę. Skirtingus su anotacijomis susijusius įrankius ir spalvų parinktis rasite ekrano apačioje.
 5. Kai anotacija baigta — paspauskite Done.

Išmanios anotacijos Mac kompiuteryje

Išmanių anotacijų kūrimo funkcija yra skirta „iPad“. „Mac“ kompiuteriuose ir „iPhone“ jas anotacijas galima ištrinti po vieną ar visas kartu bei nurodyti, kad jos būtų paslėptos ar rodomos. „iPhone“ ir „Mac“ skirtoje „Pages“ aplikacijoje anotacijų kūrimo funkcija nėra numatyta (kol kas). Tačiau, kol anotacija yra sukurta „Pages“ dokumente — ją galima redaguoti.

 1. Norėdami ištrinti „iPad“ sukurtą anotaciją „Pages“ dokumente — paspauskite ant atitinkamos anotacijos ir tada klaviatūroje paspauskite Delete klavišą.
 2. Norėdami nurodyti anotacijas slėpti ar rodyti, iš „Pages“ aplikacijos View meniu pasirinkite Show/Hide Smart Annotations.
 3. Norėdami ištrinti visas dokumente esančias anotacijas, „Pages“ aplikacijos meniu pasirinkite Edit ir tada Remove Smart Annotations.

iCloud“ saugomi „Pages“ dokumentai bus atnaujinti su naujais anotacijų pakeitimais visuose jūsų įrenginiuose.

Dokumentus su išmaniomis anotacijomis galima eksportuoti į PDF — anotacijos bus matomos PDF dokumente. Išmanių anotacijų nesimatys „Word“, RTF, EPUB ar „Pages '09“ failuose.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų