Apple moterims dirbančioms Jungtinėje Karalystėje moka 26% mažiau nei vyrams

1£ ≠ 1£
Jungtinėje Karalystėje dirbančioms moterims „Apple“ moka 26 proc. mažiau nei vyrams dirbantiems kai kuriose šalies vietose ir Europoje.
Remiantis duomenimis, kuriuos „Apple“ paskelbė savo „Apple UK Gender Pay Gap Report“, moterys dirbančios „Apple“ Jungtinėje Karalystėje uždirba 26 proc. mažiau nei kai kuriose šalies vietose ir Europoje dirbantys vyrai. Tačiau, iš visų 6000 „Apple“ darbuotojų Jungtinėje Karalystėje, moterų atlyginimas yra tik 5 proc. žemesnis už vidurkį. Šis skirtumas yra mažesnis nei daugelyje Jungtinės Karalystės kompanijų. Kompanijos ataskaitoje rašoma, kad vidurinės grandies tarnautojos moterys, „Apple“ uždirba 2 proc. daugiau nei analogiškas pareigas einantis bendradarbis vyras. Greičiausiai tai susiję su tuo, kad dauguma „Apple“ darbuotojų dirba mažmeninėse kompanijos parduotuvėse, o ne pagrindinėje kompanijos būstinėje Londone kurioje darbuojasi vadovybė, pardavimo vadybininkai ir inžinieriai, ir tai iškreipia skaičius. Jungtinėje Karalystėje „Apple“ turi tris kompanijas ir ataskaitoje pateikti visų jų duomenys. Lentelėje galima pastebėti, kad didžiausias disbalansas tarp vyrų ir moterų atlyginimų yra „Apple (UK) Ltd“ ir jis šiek tiek didesnis nei „Apple“ parduotuvių tinklą valdančios „Apple Retail UK Ltd.“ Pastaroje vyrų ir moterų atlyginimai yra panašūs arba kaip rodo neigiami procentai — moterų atlyginimas aukštesnis nei vyrų. Vyrų ir moterų atlyginimai Apple Jungtinėje Karalystėje, 2017 metai. Skirtumas išmokant priedus „Apple (UK) Ltd“ demonstruoja pačią didžiausią nelygybę. Vidurinės grandies pareigas kompanijoje užimančių moterų gaunami priedai 57 proc. mažesni nei jų kolegų vyrų ir 50 proc. mažesni nei visų darbuotojų vidurkis. Paskaičiavus visų darbuotojų gaunamus atlyginimus, moterų gaunami priedai mažesni nei vyrų 22 proc. Jungtinėje Karalystėje Apple dirbančių vyrų ir moterų gaunami priedai, 2017 metai. „Apple“ turi paaiškinimą šiems skaičiams. Vyrai dominuoja vadovaujančiose pareigose (71 proc.), kur priedai yra didesni, tuo tarpu daugiau moterų dirba užimdamos žemes pozicijas (32 proc.) kur priedai kuklesni. Visi „Apple“ darbuotojai, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų, gauna paskatinimus kompanijos akcijomis. (Naujų darbuotojų, kuriems dar nebuvo išmokėti priedai, duomenų lentelėje nėra). „Apple“ labai nori pademonstruoti, kad eina link lyčių lygybės. Kompanijoje nuo 2014 metų sparčiai auga jaunesnių dirbančių moterų skaičius. Nuo 2014 metų Apple stabiliai auga jaunesnių nei 30 metų dirbančių moterų skaičius. Nors šie duomenys neleidžia „Apple“ atrodyti gražiai, kompanija mini jog ji deda daug pastangų ir atrodo žymiai geriau nei kitos kompanijos, kur skirtumai tarp lyčių yra ženkliai didesni.
Vyrų ir moterų atlyginimų skirtumai Apple Jungtinėje Karalystėje ir kitose panašių industrijų/veiklų kompanijose.
Šaltinis: Office of National Statistics
Ataskaitą rasite paspaudę ant šios nuorodos.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų