11-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

11-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.
 • Dar prieš du metus „Apple“ pateikė prašymą įdomiam patentui, tačiau paviešintas jis buvo tik dabar. Šiame patente aprašoma technologija leidžianti „MacBook“ ir „MacBook Pro“ kompiuterių drugelio tipo klaviatūroms ne taip jautriai reaguoti į į klavišų tarpus patenkančius trupinius ir kitas šiukšles.
 • Kuris telefonas „Samsung Galaxy S9“ ar „iPhone X“ išgyvena smūgius geriau?
  Po to kai internete pasirodė gandai apie neva „Apple“ gaminamą pigesnę „MacBook“ kompiuterio versiją, „DigiTimes“ rašo jog kompanija planuoja išleisti 13,3 colio „MacBook“ su Retina ekranu. Šio kompiuterio debiuto tikimasi birželio mėnesį vyksiančios WWDC metu.
 • Kalbama, kad greitai prie „Apple Watch“ galės būti pajungta apyrankė gebanti nustatyti hiperkaliemiją ir tam nereikės adatų ar badymo.
 • Priedų „Apple“ įrenginiams kūrėjai dalyvaujantys Made-for-iPhone/iPad/iPod (MFi) licencijavimo programoje dabar galės gaminti naujo tipo priedus, nes „Apple“ pateikė specifikacijas laidams su „Lightning į 3,5mm“ ir USB-C jungtimis.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtų „macOS High Sierra 10.13.4“, „iOS 11.3“, „watchOS 4.3“ ir „tvOS 11.3“ penktas beta versijas.
 • Pirmadienį „Apple“ paskelbė, kad įsigijo skaitmeninių žurnalų biblioteką „Texture“. Greičiausiai ši paslauga bus integruota į „News“ ir leis aktyviau uždirbti pinigus iš paslaugų prenumeratos.
 • Vos per mėnesį „Apple Music“ prenumeratorių ratas pagausėjo 2 milijonais ir dabar šią paslaugą prenumeruojančių jau 38 mln.
 • „Apple Maps“ dabar galima rasti ir artimiausias dalinimosi dviračiais stoteles 36-ose šalyse, 179 pasaulio miestuose, tame tarpe ir Vilniuje.
 • Jei susiviliojote ir atsisiuntėte „Calendar 2“ aplikaciją skirtą „macOS“, gal geriau trinkite ją lauk, nes ji kasa kriptovaliutas jūsų kompiuteryje, o jei konkrečiai tai 2014 metais išleistą Monero. „Apple“ atrodo šią aplikaciją iš „App Store“ jau ištrenkė, beliko tai padaryti Jums jei ją turite.
 • 2018 metų „Harris Poll RQ“ įvertinimuose „Apple“ iš penktos vietos smuktelėjo į 29-tą. „Harris Poll RQ“ vertina 100 labiausiai JAV vartotojų pastebimų kompanijų šešiose kategorijose: emocinis patrauklumas, produktai ir paslaugos, socialinė atsakomybė, vizija ir lyderystė, darbo vietų aplinka ir finansinis našumas.
 • Antradienį „Apple“ pranešė, kad sekanti, 29-toji WWDC konferencija įvyks birželio 4–8 dienomis San Jose įsikūrusiuose „McEnery Convention Center“. Bilieto į konferenciją kaina 1 599 JAV doleriai, o norint gauti teisę juos įsigyti reikia iki kovo 22 dienos užsiregistruoti.
 • Kalbama, kad ilgai lauktas „Apple“ belaidžio įkrovimo įrenginys „AirPower“ parduotuvėse turėtų pasirodyti jau šį mėnesį.
 • Manoma, kad WWDC18 metu „Apple“ pristatys 11 colių „iPad Pro“.
 • Garsiu, didžio mokslininko posakiu Tim Cook pagerbė Stephen Hawking´o atminimą.
 • Keliuose trumpuose filmukuose „Apple“ reklamuoja „iMac Pro“ — patį galingiausią kada nors sukurtą „Mac“ kompiuterį.
 • Virtualus asistentas Siri vis papildomas naujomis galimybėmis. Tačiau, nežiūrint savo periodiško tobulėjimo „Apple“ susilaukia nemažai kritikos susijusios su jos sukurtu asistentu. Kalbama, kad problemos susijusios su Siri kompanijoje pasireiškė dar 2011 metais „iPhone 4s“ ir po Steve Jobs mirties „Apple“ neturi aiškios vizijos kokiu turi tapti šis asistentas. Anoniminiai šaltiniai kompanijos viduje teigia, jog labai galimas dalykas, kad „Apple“ pradės kurti Siri iš naujo, nuo nulio.
 • „Bleeping Computer“ rašo, kad „App Store“ nebeprieinama iš Irano. Panašu, kad banas vykdomas IP adresų pagrindu, nes prisijungti iš Irano panaudojus VPN yra įmanoma. „Apple“ neprekiauja savo įranga Irane. Tačiau, milijonai „iPhone“ kontrabandos keliu patenka į šalį, o šalies programuotojai kuria aplikacijas ir kitų valstybių naudotojams jas platina per „App Store“. „Apple“ kol kas niekaip nepakomentavo šio įvykio, tačiau kompanija anksčiau yra blokavusi Irano programuotojų aplikacijų patekimą į JAV „App Store“ dėl tai nurodančio šalies įstatymo. 2017 metais „Apple“ pašalino „New York Times“ aplikaciją iš Kinijos aplikacijų parduotuvės, nes ji pažeidė vidines šalies taisykles ir dabar jau pradėjo šalinti iš Kinijos „App Store“ VPN programėles leidžiančias apeiti Didžiąja Kinijos Ungniasienę.
 • „Apple“ pateikė paraišką beklavišinės klaviatūros patentui. Tai leidžia manyti, kad netrukus pasirodys „MacBook“ kompiuteriai kuriuose vietoje klaviatūros bus lietimui jautrus ekranas su vibro-varikliukais padedančiais pajusti kada paspaustas virtualus klavišas. Virtualios, beklavišės klaviatūros yra gerokai universalesnės, nes leidžia sukurti paviršių labiau atitinkantį naudotojo poreikius ir geriau pritaikyti klaviatūros plotą konkrečios aplikacijos naudojimui. Apple beklavišės klaviatūros patentas

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis. Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kalbama, kad problemos susijusios su Siri kompanijoje pasireiškė dar 20111 metais „iPhone 4s“ gal aš iki galo kažko nesupratau, ar 20111 metai teisingi? Neturėtų būti 2011 metais? Jei aš klystu parašykite kitaip.

 2. Matyt pamatė šitą video ir nusprendė perdaryti siri

 3. Tikiuosi nepamatė ir nenutarė, bent jau pagal Bixby.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų