10-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

10-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad antro 2018 metų ketvirčio metu „Apple“ išleis pigesnį „MacBook Air“. Ši naujiena kiek prieštarauja anksčiau to paties analitiko išsakytai nuomonei, kad „Apple“ nutrauks „MacBook Air“ kompiuterių gamybą.
 • „Forbes“ paskelbtas „Android“ fano Ben Sin rašinėlis „Apple Watch 3 vs Samsung Gear Sport“ gali pasirodyti naudingas dar vis svarstantiems kokį išmanų laikrodį rinktis.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtų „macOS High Sierra 10.13.4“, „iOS 11.3“, „watchOS 4.3“ ir „tvOS 11.3“ beta 4 versijas.
 • „Forbes“ rašo, kad atsirado dar viena kompanija teigianti galinti nulaužti „iPhone“ su „iOS 11“.
 • Žemiau esančiame video pademonstruotas „iPhone 6s“ darbo našumas iki pakeičiant akumuliatorių ir jį pakeitus.
 • „Piper Jaffray“ ir „Google Consumer“ apklausos (apklausti buvo neatnaujinę savo turimų „iPhone“ į „iPhone X“) duomenys parodė, kad 31 proc. neatnaujino turimo „iPhone“ į „iPhone X“, nes „X´as“ per brangus, 8 proc. mėgsta didesnį ekraną (įdomu ką jie tada renkasi „iPad“?), 44 proc. nes jų senasis „iPhone“ veikia puikiai ir 17 proc. dėl kitų priežasčių.
 • Britų „Metro“ rašo remdamasi gauta vidine „Apple“ informacija teigia, kad „Apple“ 2018 metais planuoja nutraukti „iTunes LP“ priėmimą ir atsisiunčiamo muzikinio turinio pardavimus. Tai antrina jau anksčiau pasirodžiusiems gandams, kad „Apple“ planuoja visiškai pereiti prie prenumeratos modulio.
 • „Apple“ yra įdiegusi apsaugą „iOS“, kuri apsaugo nuo galimybės atrakinti svetimą telefoną banaliai parenkant atsitiktines skaičių sekas ir po šešių bandymų, kaskart surinkus neteisingą kodą, laiko tarpas kada jį bus galima įvesti dar kartą vis didėja: pradžioje tai minutė, paskui 5, 15, 60 ir taip iki begalybės. Kinijos spauda rašo, kad viena kinė grįžusi namo rado savo telefoną užrakintą 25 milijonams minučių arba… 47-eriems metams. Tai buvo jos dviejų metų sūnaus nuoširdaus darbo rezultatas. Žinoma, išeitis iš tokios padėties yra gamyklinių nustatymų telefone grąžinimas ir būtent tokios teks imtis kinei, nes ji ir pati sako, kad: „Aš negaliu laukti 47-erių metų ir savo anūkams pasakoti, kad tai yra jų tėvo klaida.“
 • „Apple“ dedikavo „HomePod“ visą reklaminį filmą. Trumpametražiniame, filmo „Her“ (Ji) režisieriaus Spike Jonze sukurtame filme nusifilmavo britų atlikėja FKA Twigs.
 • Kalbama, kad 2019 metų „iPhone X“ nebus jokio įsikišimo į ekrano ribas.
 • Neseniai „Barclays“ analitikai praleido savaitę Azijoje ir susitiko su kompanijomis iš „Apple“ tiekėjų grandinės. Vizito metu analitikai išsiaiškini, kad „Apple“ ir toliau didina „AirPodsausinių gamybos apimtis ir manoma, kad šiemet kompanija į pardavimo taškus išsiųs apie 30 mln. šių ausinių. O štai situacija su „HomePod“ kolonėlėmis nėra tokia gera. „Barclays“ tikina, kad šių kolonėlių pardavimo rezultatai yra kiek padidinti. Kalbama, kad „Apple“ planavo parduoti 6–7 mln. vnt. „HomePod“ kolonėlių, tačiau nėra žinoma kiek jų jau parduota iš tikro. Kalbama, kad Kupertino kompanija kuria pigesnę „HomePod“ versiją ir manoma, kad to priežastis ne itin optimistiškai nuteikiantys šio produkto pardavimų rezultatai.
 • Realaus „Samsung Galaxy S9“ ir „iPhone X“ greičių palyginimai.
 • MBLM paskelbė „Brand Intimacy 2018 Report“ ataskaitą, kurioje emocijomis paremtų sąsajų su kompanijų vardais tope tūkstantmečio kartoje laimi „Apple“.
 • „Apple“ programavimo kalba pakilo į 10 vietą užimdama anksčiau šioje pozicijoje buvusią „Objective-C“. Šie programavimo kalbų populiarumo rezultatai gauti susumavus rezultatus „GitHub“ ir „Stack Overflow“ tinkluose.
 • „Apple“ užpatentavo vandeniui atsparią „Lightning“ jungtį.
 • JAV draudimo kompanija „UnitedHealthcare“ nutarė paskatinti aktyvios gyvensenos šalininkus ir jiems nemokamai išdalinti „Apple Watch Series 3“. Tačiau yra sąlygų, klientai gaus „Apple“ laikrodžius jei pusės metų bėgyje įvykdys šiuos normatyvus:
  • kasdien nueis 10 tūkstančių žingsnių pusmečio bėgyje;
  • 3 tūkstančius žingsnių nueiti per pusvalandį;
  • 6 kartus per dieną nueiti po 500 žingsnių per septynias minutes ir pertrauka tarp šių ėjimų neturi būti didesnė nei valanda.

  Tokie aktyvūs klientai gaus pinigus už kuriuos galės įsigyti „Apple Watch“. Tiesą sakant ši programa nėra nauja. Prieš porą metų „UnitedHealthcare“ aktyvius klientus skatino ne tik išmaniais „Apple“ laikrodžiais bet ir dovanojo po 1000 JAV dolerių.

 • Kalbama, kad artimu metu originalios „Apple“ įrenginių detalės gali atsirasti ne tik autorizuotuose „Apple“ servisuose. Tiesa, kol kas kalbama tik apie Kaliforniją.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Įdomu išeis nauji MacBook Pro 15, kiek skaitinėju gandus, susidaro įspūdis, kad jų neišleis, kadangi noriu atsinaujinti savo MacBook Pro, tai man truputi liūdna... Ką apie tai manote ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų