5-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

5-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • 2010 metų sausio 27 dieną, San Francisko „Yerba Buena Center for the Arts“ Steve Jobs pasauliui pristatė pirmąjį „iPad“.
 • „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad naujuose 5,8 ir 6,5 colio ekrano įstrižainę turinčiuose „iPhone“ kompanija diegs po 4GB RAM.
 • Startavus išankstiniams „HomePod“ užsakymams, „Apple“ pradėjo aktyvią šių išmanių garso kolonėlių reklaminę kampaniją.
 • JAV Technologijų ir ekonominio vystymosi komiteto pirmininkas Jeff Morris pasiūlė įstatymo pataisą apie „sąžiningą skaitmeninių elektronikos produktų aptarnavimą ir remontą“. Vienas iš šios pataisos punktų draustų parduoti įrenginius, kuriuose sudėtinga pakeisti akumuliatorių. Jei toks įstatymas būtų priimtas, visai eilei elektroninių prietaisų gamintojų, tame tarpe „Apple“ ir „Microsoft“ tektų radikaliai pakeisti savo įrenginių dizainą ir gal net atsisakyti kai kurių įrenginių galimybių — tokių kaip apsauga nuo vandens ir panašiai. Jei toks įstatymas įsigaliotų JAV, vargu ar „Apple“ rizikuotų prarasti gimtąją rinką ar kitoms rinkoms darytų kitokio modelio telefonus. Tad labai galimas dalykas, atsirastų „iPhone“ su nuimama nugarėle ir galimybe patiems pakeisti akumuliatorių, kurį kai kuriuose dabartiniuose „iPhone“ modeliuose nėra paprasta padaryti net „Apple“ servisų darbuotojams.
 • „Nikkei“ duomenimis „Apple“ informuoja tiekėjus apie būtinybę pirmo finansinio ketvirčio metu sumažinti „iPhone X“ gamybą iki 20 mln. vienetų (planuota buvo daugiau nei 40 mln. vnt.). Tai susiję su prastesne nei tikėtasi „iPhone X“ paklausa, kuri ko gero susijusi su aukšta telefono kaina. Tačiau, yra vienas „bet“, o gal net ir pora: niekas dar nematė oficialių „Apple“ pardavimų duomenų (kai tai teigė) ir… trečių šalių surinkti statistiniaiiPhone X“ pardavimų duomenys rodo, kad šio telefono modelio pardavimai nėra tokie jau ir prasti. Pavyzdžiui „Kantar Worldpanel“ duomenimis „iPhone X“ buvo vienas iš trijų geriausiai parduodamų telefonų modelių visose pagrindinėse pasaulio rinkose gruodžio mėnesį, kas vargu ar panašu į nesėkmę, nes būtent taip „iPhone X“ pardavimus bando įvardinti „Nikkei“.
 • Steven Soderbergh pastaruoju metu bando įvairias filmografijos technikas. Žemiau jo „iPhone“ nufilmuoto filmo „Unsane“, pasirodysiančio kovo 23 dieną anonsas.
 • Internete pasirodė informacija, kad „Apple“ iki 2019 metų atideda kai kurių naujų funkcijų diegimą „iOS“ programinėje įrangoje ir susitelks į „iOS“ spartinimą ir kokybės gerinimą. Informacijos šaltiniai nenurodo, kokių būtent naujų funkcijų diegimą „iOS“ versijoje „Apple“ atideda. Greičiausiai tie paspartinimai bus jau „iOS 12“ versijoje.
 • iPhone X“ naudotojai pastebėjo, kad negali patvirtinti šeimos narių pirkinių „Face ID“ pagalba ir kaskart „Šeimos grupės“ organizatorius turi įvesti savo „Apple ID“ slaptažodį patvirtindamas tuos pirkimus. „iOS 11.3 beta“ suteikia vilčių, nes joje tėvai jau gali atžalų pirktinius patvirtinti „Face ID“ pagalba.
 • „Apple“ pradėjo siųsti užsisakiusiems 18-os branduolių „iMac Pro“ kompiuterius.
 • Internete pasirodė keli pranešimai, kuriuose teigiama jog šiais metais „Apple“ leis „iPad“ aplikacijas „Mac“ kompiuteriuose.
 • „Apple“ darbai įrengiant pirmąją „Apple Store“ parduotuvę Austrijos sostinėje Vienoje. Šios parduotuvės atidarymas numatytas vasario 24 dieną. Kompanija pasirinko parduotuvę Kärntner Straße gatvėje. Šios gatvės šaknys siekia 1200 metus. Pats pastatas pastatytas 1894 metais. Per eilę metų pastato struktūra buvo stipriai pakeista. Tai kelių aukštų prekybos centras. „Apple“ daroma pastato renovacija miesto senamiesčiui turėtų suteikti ilgai išliekančią vertę.
  Apple renovuojamas pastatas, kuriame įsikurs pirmoji Austrijos sostinėje Vienoje Apple Store parduotuvė
 • „Apple“ nutraukė „iOS 11.2“, „iOS 11.2.1“ ir „iOS 11.2.2“ versijų sertifikatų pasirašymą, tad grįžimas į šias versijas nebeįmanomas.
 • Pagrindinė „Apple“ partnerė surenkanti kompanijos „iPhone“ paskelbė savo gruodžio mėnesio finansinius duomenis, kurie yra 50 proc. geresni lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu. Didele dalimi tokių gerų rezultatų kompanija pasiekė „prastų“ „iPhone X“ pardavimų dėka.
 • „Apple“ paskelbė Kinų Naujųjų metų trumpą istoriją nufilmuotą „iPhone X“ ir pavadintą „Trys minutės“.
 • „Apple“ paskelbė savo pirmojo 2018 metų ketvirčio (prasidėjusio spalio 1 dieną ir pasibaigusio gruodžio 31) finansinius rezultatus. Ketvirčio metu kompanija pardavė 77,3 mln. „iPhone“, 13,2 mln. „iPad“ ir 5,1 mln. „Mac“ kompiuterių. Kompanijos pajamos per ketvirtį - 88,3 milijardai JAV dolerių. Pernai to paties laikotarpio kompanijos pajamos buvo 78,4 mlrd. JAV dolerių. Nors „iPhone“ pardavimai lyginant su 2017 metų pirmuoju „Apple“ ketvirčiu šiek tiek mažesni — ko gero super aukštos „iPhone X“ kainos dėka ketvirčio metu kompanijos gautos pajamos vėl muša rekordus ir dabar kalnas pinigų ant kurio sėdi kompanija yra 285,1 mlrd. JAV dol.
 • Atsirado „YouTube TV“ aplikacija skirta „Apple TV“.
 • „Apple“ greitai paskelbs naują „Activity“ iššūkį „Apple Watch“ savininkams skirtą paminėti vasarį – širdies mėnesį. Šio iššūkio sąlyga yra nuo vasario 8 iki 14 dienos, septynias dienas iš eilės uždaryti žalią pratimų (exercise) žiedą.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos didesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacija

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Atnaujinau time capsule i 7.6.9 firmware. Ir ka.... pradejo kvailioti internetas. Ir radau prisijungusi nezinoma client per wifi.....

  Ar gali buti jog cia bus pilnas bug firmware ir t.t.. ?....

 2. Pas mane Time Capsule ir Extreme'e abiejuose versijos 7.7.9. Veikia puikiai. Jei po upgreido kvialiotų, nuresetinčiau į švarius Factory Setting'us ir po to pasikonfigūruočiau iki man reikalingos konfigūracijos. Gali būti, kad po atnaujinimo nustatymai "nešvariai" persikėlė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų